Vydajte sa po stopách husitského hnutia do LH Hotel Dvořák Tábor **** Congress & Wellness v samotnom centre juhočeského mesta Tábor. Pobyt s polpenziou v obľúbenej reštaurácii a s wellness, alebo pivným či rašelinovým kúpeľom užijú aj najnáročnejší hostia.

O ubytovaní

LH Hotel Dvořák Tábor **** Congress & Wellness vznikol rozsiahlou rekonštrukciou historického pivovaru. Nachádza sa v uzavretom areáli hradu Kotnov, takže budete mať ustlané priamo vedľa Národnej kultúrnej pamiatky, na zozname ktorých Kotnov figuruje spoločne so susednou Bechyňskou bránou. Pre milovníkov športu je rajom neďaleký Sportareál Monínec (25 km), kde si v lete užijete veľa zábavy pri jazde na bicykloch aj kolobežkách, hraní tenisu či golfu, kúpaní na kúpalisku, pri jazde na koňoch a ďalších aktivitách. V zime tu funguje obľúbený ski areál. Hotel v roku 2021 získal v rámci Czech hotels Awards 1. miesto ako regionálny kongresový hotel a 2. miesto ako regionálny wellness hotel.

Kde budete spať?

Ubytovanie v jednej zo 72 dvojlôžkových izieb Standard je napriek svojmu pomenovaniu nadštandardné. Okrem veľkých pohodlných postelí, šatníkovej skrine, stola s kreslom nájdete v izbe tiež satelitnú televíziu, WiFi pripojenie, telefón, trezor a kúpeľňu s toaletou a vaňou, fénom a kvalitnou kozmetikou.

Na čom si pochutnáte?

Polpenzia, na ktorú sa môžete tešiť počas celej doby pobytu, sa pre vás stane vďaka skúseným kuchárom gastronomickým zážitkom. V reštaurácii La Cave v priestoroch bývalých ležiackych pivníc si nenechajte ujsť tematické gastroakcie. Gurmánske špeciality vytvára tím kuchárov pod vedením šéfkuchára s mnohými najvyššími kuchárskymi oceneniami.

Kde budete relaxovať?

V hotelovom wellness centre si oddýchnete v menšom bazéne, fínskej saune alebo v unikátnych pivných kúpeľoch počas kúpeľa s konzumáciou piva. Spojenie Pivného kúpeľa BBB a ovseného lôžka je originálna chránená procedúra 4* LH Hoteli Dvořák Tábor.

LH Hotel Dvořák Tábor Congress & Wellness****

LH Hotel Dvořák Tábor Congress & Wellness****

Hradební 3037 , Tábor
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 350 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za 75 Kč/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,3 km
Vzdialenosť od jazera
0,9 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Tábor

TáborTip na výlet

Žiadne mesto nie je tak spojené s husitským hnutím ako Tábor. Mesto bolo založené husitmi v roku 1420 a slúžilo ako základňa ich vojsku. Dnes sa môžete vydať na prechádzku historickým centrom a predovšetkým na Žižkove námestie obdivovať zdobené štíty meštianskych domov. Uprostred námestia sa vyníma renesančné fontána a pomník Jána Žižku z Trocnova. Táborská radnica patrí k najvýznamnejším pamiatkam neskorej gotiky v Česku.

Čo navštíviť v Tábore?

  • Podzemné chodby
  • ZOO Tábor
  • Múzeum čokolády a marcipánu
  • Nevynechajte ani botanickú záhradu, Husitské múzeum, vežu Kotnov s priľahlou Bechyňskou bránou, Múzeum Lega alebo Rozhľadňu Hýlačka.

K prírodným zaujímavostiam patrí nádrž Jordán s Jordánskym vodopádom a Geologická expozícia Pod Klokoty

Viac informácií
Hrad Kotnov a Bechyňská brána
Hrad Kotnov a Bechyňská brána
Jordánsky vodopád
Jordánsky vodopád
ZOO Tábor
ZOO Tábor