Chcete zabudnúť na všetok zhon a odpočinúť si v krásnej jesenickej prírode? Vydajte sa do Hotela Džbán *** do kúpeľnej dedinky a užite si pobyt so vstupom do sudového Thermal Parku, pivným kúpeľom, darčekovým balíčkom a polpenziou. Miest na turistiku budete mať v okolí taktiež veľa!

O ubytovaní

Hotel Džbán *** sa nachádza v centre malebnej kúpeľnej obce Karlova Studánka v srdci Jeseníkov. Prenesiete sa v ňom do osemdesiatych rokov, napríklad akékoľvek vnútorné zariadenie reštaurácie a jedálne je pôvodné. Samotná budova je ale oveľa staršia, pochádza z roku 1820.

Jeden z najkrajších jesenických chodníkov začína len niekoľko krokov od hotela. Modrá turistická značka vás povedie okolo vodopádov Bílej Opavy až na Praděd (9 km). Kyvadlovou dopravou sa na Ovčárnu pod Pradědem (10 km) dostanete cca za 10 minút.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z 25 dvoj až päťlôžkových izieb. Izby Mini v podkroví majú skosený strop, priestrannejšie izby Standard sa nachádzajú prevažne na 1. poschodí. Všetky sú ale vybavené televíziou a vlastnou kúpeľňou.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii sa dočkáte bohatých bufetových raňajok a servírovanej dvojchodovej večere výberom z 2 jedál. Okrem českých dobrôt vás prekvapí napríklad aj talianska pizza, ochutnať môžete výborné víno z pivníc Lechovice.

Kde budete relaxovať?

Navštívte hotelový sudový Thermal Park a doprajte si uvoľňujúci kúpeľa, ku ktorému sa používa minerálna voda z liečivého prameňa Maxmilián prameniaci priamo v útrobách hotela. Každý kúpací sud s vírivkou má kapacitu 8 osôb a teplotu 39 °C. Okrem toho nájdete v Thermal Parku i saunu a ochladzovaciu kaďu.

Využiť ale môžete i služby Pivných kúpeľov a wellness centra Karlova Studánka hneď vedľa hotela. V ponuke sú okrem pivných kúpeľov v smrekovcových vaniach tiež rôznorodé masáže.

Niečo naviac

Dvakrát týždenne sa v hotelovej reštaurácii konajú večery so živou hudbou, ktoré môžete navštíviť.

Hotel Džbán ***

Karlova Studánka 12 , Karlova Studánka
Česká republika

+420 734 428 536

hoteldzban@seznam.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detské ihrisko

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Vzdialenosť od kúpeľov
0,2 km
Zástavka
0,4 km
Zjazdovka
0,8 km

Tipy na výlet

Jeseníky Tip na výlet

Takzvanú Jesenickú oblasť na severe Moravy tvorí najvyššie moravské pohorie Hrubý Jeseník spolu so svojím podhorím Nízkym Jeseníkom, Kralickým Sněžníkom a Rychlebskými horami. Chránená krajinná oblasť Jeseníky však zahŕňa iba Hrubý Jeseník s priľahlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Najvyšším a najznámejším bodom Jeseníkov je Praděd s výškou 1 491 m n. m. Tieto krásne hory ponúkajú uprostred podmanivej prírody s čistým vzduchom stovky značených trás pre peších i cyklistov, nájdete tu ale tiež známe zimné strediská, kúpele, relaxačné centrá i pamiatky.

Najväčšie lákadlá Jeseníkov:

  • Praděd
  • Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně
  • Karlova Studánka

Pri svojich prechádzkach by ste ale nemali minúť ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorskom sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniská Skřítek či Rejvíz. Pokiaľ do Jeseníkov mierite skôr za oddychom, navštívte trebárs Termálne kúpele vo Veľkých Losinách (kde si môžete zároveň urobiť prehliadku Múzea papiera) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Viac informácií
Hora Praděd
Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně
Chodník v oblakoch Dolní Morava