Skvelá hodnotenie si ASTORIA Hotel & Medical Spa **** priamo v centre Karlových Varov bezpochyby zaslúži. Aj vy budete nadšení zo vždy ochotného a priateľského personálu, výnimočnej kvality ubytovania a polpenzie či neobmedzeného vstupu do hotelového bazéna a sauny. Doprajte sebe alebo svojim blízkym odpočinok vo výnimočnom kúpeľnom prostredí s luxusným ubytovaním a liečebnými procedúrami v Medical Spa & Wellness.

Karlove Vary Tip na výlet

Karlove Vary boli založené už v roku 1350 na povel Karla IV. História liečby tu trvá už viac ako 660 rokov. Zlatú éru a najväčší rozkvet ale kúpele zažívajú až od 18. a 19. storočia, kedy získavajú celosvetový ohlas a tiež dnešnú architektonicky úchvatnú podobu. Liečivé pramene tu pomocou termálnych kúpeľov a pitné kúry pomáhajú na liečbu ochorení pohybového a tráviaceho ústrojenstva a pri poruchách látkovej výmeny.

Najkrajšie kolonády Karlových Varov:

  • Tržní kolonáda
  • Mlýnská kolonáda
  • Sadová kolonáda
  • Vřídelní kolonáda
  • Všetky kolonády ukrývajú pramene, ktoré môžete ochutnať. Kúpte si v jednom z miestnych stánkov kúpeľný pohárik a vydajte sa na prieskum. K odpočinku je k dispozícii veľké množstvo lavičiek. Posaďte sa a vychutnávajte nezabudnuteľnú atmosféru.

Pri návšteve mesta by ste nemali vynechať niekoľko pamiatok a atrakcií. Patrí k nim pravoslávny kostol sv. Petra a Pavla, rozhľadňa Diana, pri ktorej sa nachádza Motýlí dom a výletné reštaurácie, sklárne Moser a Návštevnícke centrum Becherovka. K prechádzkam kúpeľným lesom pozýva niekoľko vyhliadok. Najznámejšia je vyhliadka Jelení skok, jeden zo symbolov mesta. K Varom neodmysliteľne patria aj tradičné kúpeľné oplátky. Pri prechádzkach mestom si ich môžete vychutnávať jednotlivo v podobe horúcej oblátky. Celé balenia sú potom v ponuke aj v darčekovom prevedení a v mnohých príchutiach.

Viac informácií

Výhľad priamo na Mlýnsku kolonádu

V luxusnom kúpeľnom komplexe ASTORIA Hotel & Medical Spa **** priamo oproti jednej z hlavných karlovarských kolonád sa môžete tešiť na okázalé služby. Všetkých päť budov komplexu vrátane 300 metrov vzdialenej Depandance Wolker *** sa nachádza v mestskej pamiatkovej zóne a posledná menovaná je dokonca nehnuteľnou kultúrnou pamiatkou.

V zrekonštruovaných izbách Comfort s farebne zladeným nábytkom i doplnkami nájdete pohodlné postele, WiFi, LED televíziu, chladničku, telefón, rádio a samozrejme vlastnú kúpeľňu so sprchou alebo vaňou a toaletou.

Kráľovská polpenzia, čajovňa aj balneoprevádzka

Od raňajok a večerí formou bohatého studeného i teplého bufetu v reštaurácii Astoria sa vám nebude chcieť odísť. Vaše chuťové poháriky budú nadšené aj z neobmedzené konzumácia 4 druhov prvotriednych čajov v novej Tea Lounge Room - prepychové hotelové čajovni.

Neobmedzený vstup do bazéna a sauny aj rôznorodé liečebné procedúry si môžete dopriať v Medical Spa & Wellness. Kvalifikácia a odborné skúsenosti zdravotníckeho personálu radia ASTORIA Hotel & Medical Spa **** na popredné miesto v ponuke liečebných služieb v Karlových Varoch. Unikátny minerálny kúpeľ si tu užijete vďaka prívodu tejto vody priamo zo súkromného hotelového prameňa.

Pitnú kúru zahájte napríklad u jedného z 5 minerálnych prameňov Mlýnskej kolonády, ku ktorým to budete mať z hotela len niekoľko krokov. Čo napríklad taká Rusalka?

Luxusná kúpeľná atmosféra

Karlove Vary patria medzi najnavštevovanejšie európske kúpele z nejedného dôvodu. Príďte si aj vy užiť jedinečnú kombináciu kúpeľnej secesnej architektúry a pamiatok, kultúrnych udalostí i kúzelnej prírody s mnohými vyhliadkami a kúpeľnej atmosféry plnej pokoja a pohody.

ASTORIA Hotel & Medical Spa ****

Vřídelní 92/21, Karlovy Vary
Česká republika

+420 353 335 111

smm@astoria-spa.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 500 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 500 Kč (pri Hoteli Thermal 250 Kč, ulica Na Vyhlídce zadarmo)

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Kolkáreň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnost
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
10 m
Vzdialenosť od kúpelov
10 m
Zastávka
0,4 km

Tipy na výlet

Vřídlo a Vřídelná kolonáda

Vřídlo, najteplejší a najvýdatnejší prameň, je jedným zo symbolov Karlových Varov. Až 72 °C horúci gejzír minerálnej vody nájdete v srdci Vřídelnej kúpeľnej kolonády. Vŕídlo tryská až do výšky 12 metrov a za minútu vydá až 2 000 litrov vody. Jeho podzemná časť je hlavným zdrojom termálnej vody pre všetky kúpeľné zariadenia. Časť unikátneho podzemia môžete navštíviť vďaka exkurznej trase Podzemné Vřídla. Táto voda sa využíva na liečebné a pitné kúry.

Alžbětiny Lázně

Kúpele pomenované po cisárovnej Sissi sú jednou z najkrajších architektonických pamiatok Karlových Varov. Svojim hosťom ponúka široké spektrum liečebných, relaxačných a wellness procedúr, pri ktorých sa používa žriedlová voda z karlovarských prameňov. Procedúry sú voľne predajné, prípadne sa môžete poradiť s lekárom. Užijete si tu tiež bazénový komplex alebo soľnú jaskyňu. Občerstviť sa tu môžete v reštaurácii či kaviarni.

Múzeum Becherovky

Becherovku, najprv ako kvapky na upokojenie žalúdka, začal v roku 1807 vyrábať vo svojej lekárni Josef Becher. Tento bylinný likér si tak viac ako 200 rokov stráži svoju pôvodnú receptúru, ktorá sa v spoločnosti Jan Becher - Karlovarská Becherovka odovzdáva ako rodinné tajomstvo. Jan Becher Múzeum dnes nájdete v pôvodnej budove, kde sa likér po 150 rokov vyrábal. Nájdete tu tak unikátny sklenený Becherovod, pivnice, sudy a ďalšie predmety spojené s históriou tohto slávneho nápoja. Súčasťou múzea je samozrejme aj bar.