Túžite po odpočinku na mieste, kde čas plynie pomalšie? Vydajte sa do Penzióne Hamříkova stáj *** v Jesenicko podhorí, okolo ktorého sa okrem koní pasú aj daniele. Vychutnajte si polpenziu s popoludňajšiu kávou a dezertom na čerstvom vzduchu a po výlete sa uvoľnite vo fínskej saune alebo vírivke.

Jeseníky Tip na výlet

Takzvanú Jesenickú oblasť na severe Moravy tvorí najvyššie moravské pohorie Hrubý Jeseník spolu so svojím podhorím Nízkym Jeseníkom, Kralickým Sněžníkom a Rychlebskými horami. Chránená krajinná oblasť Jeseníky však zahŕňa iba Hrubý Jeseník s priľahlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Najvyšším a najznámejším bodom Jeseníkov je Praděd s výškou 1 491 m n. m. Tieto krásne hory ponúkajú uprostred podmanivej prírody s čistým vzduchom stovky značených trás pre peších i cyklistov, nájdete tu ale tiež známe zimné strediská, kúpele, relaxačné centrá i pamiatky.

Najväčšie lákadlá Jeseníkov:

  • Praděd
  • Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně
  • Karlova Studánka

Pri svojich prechádzkach by ste ale nemali minúť ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorskom sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniská Skřítek či Rejvíz. Pokiaľ do Jeseníkov mierite skôr za oddychom, navštívte trebárs Termálne kúpele vo Veľkých Losinách (kde si môžete zároveň urobiť prehliadku Múzea papiera) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Viac informácií

Idylické ubytovanie v Jesenickom podhorí

Rodinný Penzión Hamříkova stáj sa nachádza v bezprostrednej blízkosti CHKO Jeseníky. Idylická dedinka Dolní Moravice na úpätí horského masívu je preto strategickým miestom, z ktorého môžete objavovať Hrubý aj Nízký Jeseník.

Tešte sa na príjemné ubytovanie, klasickú českú kuchyňu a pravú dedinskú pohodu. V krásnom starom domci pre vás bude ustlané v jednej z 9 izieb o 2 - 5 lôžkach s vlastným sociálnym zariadením. Okrem dvojlôžkových sú všetky izby vybavené manželskou posteľou. K dispozícii je v Penzióne Hamříkova stáj aj sauna, vírivka, biliard, stolný tenis a stolný futbal, šípky alebo ihrisko na badminton.

Rybník, danielia obora aj kone

V penzióne sa nachádza reštaurácia, kde si pochutnáte na polpenzii pozostávajúce z klasickej českej kuchyne. Okrem pondelka je od 11 do 22 hodín otvorená aj pre neubytovaných hostí. V letnom období si môžete popoludňajšiu kávu s dezertom vychutnať tiež na vonkajšej terase. Deti sa zatiaľ zabavia v detskom kútiku.

Okrem rybníka, v ktorom sa dá aj kúpať, sa prejdite aj k neďalekej danielej obore alebo výbehu pre dostihové kone a mnoho ďalších druhov zvierat.

Hurá na ryby, huby, bicykel a do vody

V okolí penziónu je hustá sieť turistických aj cyklistických dobre značených chodníkov. Vydať sa teda môžete do všetkých svetových strán, na Praděd, hrad Sovinec alebo Bouzov, do Karlovej Studánky, jaskyne Javoříčko... Pretože budete vlastne ubytovaní v stajni, odporúčame využiť možnosti vychádzok na koňoch po telefonickej dohode.

Získať späť alebo upevniť životnú rovnováhu a nadhľad môžete tiež rybolovom alebo hubárčením v prekrásnom okolí penziónu. Vonkajšie kúpanie nájdete v Rýmařove, Bruntále, Uničove a Šumperku, kryté bazény sú v posledných dvoch menovaných mestách a v Břidličné.

Penzion Hamříkova stáj

Horní Moravice 31, Dolní Moravice
Česká republika

+420 732 337 800

zamlynem@post.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik povolený za poplatok 50 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Detský kútik
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
5 km
Vzdialenosť od mora/jazera/kúpeľov
35 km
Zástavka
50 m
Aquapark
55 km
Zjazdovka
2 km