Užite si dovolenku kúsok od tých najlákavejších miest v Jeseníkoch. Či už vás zaujíma šport alebo relax, pobyt v Penzióne U Jirsáka je ideálnou voľbou. V cene balíčka máte chutné raňajky a tiež neobmedzený vstup do vírivky či sauny.

O ubytovaní

Penzión U Jirsáka nájdete v Šumperku blízkosti Jeseníkov aj niekoľkých ďalších krásnych miest. Napríklad k vodnej nádrži Krásné to budete mať 2,7 km, do Hraběšice, kde nájdete okrem iného tiež ski areál potom 7 km a na nádhernú prechádzku sa vydajte k rašelinisku Skřítek (17 km) či zrúcanine hradu Rabštejn (21 km).

Kde budete spať?

Penzión U Jirsáka ponúka pohodové ubytovanie v izbách so satelitnou televíziou, WiFi pripojením, pracovným stolom so stoličkou, posedením aj vlastnou kúpeľňou so sprchou.

Na čom si pochutnáte?

Pravou pýchou penziónu je miestna reštaurácia, ktorá sa okrem pokrmov klasickej medzinárodnej kuchyne pýši tiež lákavou ponukou steakov z rôznych druhov mäsa.

Kde budete relaxovať?

Ak zatúžite po chvíľke relaxu, je vám k dispozícii miestne wellness centrum s modernou vírivkou, fínskou saunou a parnou a soľnou kabínou.

Niečo naviac

K dispozícii tu máte aj zapožičanie rôznych typov automobilov, preletieť sa po okolí ultraľahkým lietadlom či sa prejsť na koni.

Penzion U Jirsáka

Šumperská 128 , Vikýřovice
Česká republika

+420 583 213 543

penzionjirsak@seznam.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň

Tipy na výlet

Jeseníky Tip na výlet

Takzvanú Jesenickú oblasť na severe Moravy tvorí najvyššie moravské pohorie Hrubý Jeseník spolu so svojím podhorím Nízkym Jeseníkom, Kralickým Sněžníkom a Rychlebskými horami. Chránená krajinná oblasť Jeseníky však zahŕňa iba Hrubý Jeseník s priľahlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Najvyšším a najznámejším bodom Jeseníkov je Praděd s výškou 1 491 m n. m. Tieto krásne hory ponúkajú uprostred podmanivej prírody s čistým vzduchom stovky značených trás pre peších i cyklistov, nájdete tu ale tiež známe zimné strediská, kúpele, relaxačné centrá i pamiatky.

Najväčšie lákadlá Jeseníkov:

  • Praděd
  • Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně
  • Karlova Studánka

Pri svojich prechádzkach by ste ale nemali minúť ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorskom sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniská Skřítek či Rejvíz. Pokiaľ do Jeseníkov mierite skôr za oddychom, navštívte trebárs Termálne kúpele vo Veľkých Losinách (kde si môžete zároveň urobiť prehliadku Múzea papiera) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Viac informácií
Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně
Chodník v oblakoch Dolní Morava
Veľké Losiny