Užite si dovolenku kúsok od tých najlákavejších miest v Jeseníkoch. Či už vás zaujíma šport alebo relax, pobyt v Penzióne U Jirsáka je ideálnou voľbou. V cene balíčka máte chutné raňajky a tiež neobmedzený vstup do vírivky či sauny.

Jeseníky Tip na výlet

Takzvanú Jesenickú oblasť na severe Moravy tvorí najvyššie moravské pohorie Hrubý Jeseník spolu so svojím podhorím Nízkym Jeseníkom, Kralickým Sněžníkom a Rychlebskými horami. Chránená krajinná oblasť Jeseníky však zahŕňa iba Hrubý Jeseník s priľahlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Najvyšším a najznámejším bodom Jeseníkov je Praděd s výškou 1 491 m n. m. Tieto krásne hory ponúkajú uprostred podmanivej prírody s čistým vzduchom stovky značených trás pre peších i cyklistov, nájdete tu ale tiež známe zimné strediská, kúpele, relaxačné centrá i pamiatky.

Najväčšie lákadlá Jeseníkov:

  • Praděd
  • Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně
  • Karlova Studánka

Pri svojich prechádzkach by ste ale nemali minúť ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorskom sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniská Skřítek či Rejvíz. Pokiaľ do Jeseníkov mierite skôr za oddychom, navštívte trebárs Termálne kúpele vo Veľkých Losinách (kde si môžete zároveň urobiť prehliadku Múzea papiera) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Viac informácií

Pohodlné ubytovanie v Šumperku

Kam vyjsť na lyže, za turistikou, kultúrou alebo relaxom? Ideálnym spojením všetkých týchto aktivít sú Jeseníky.

Penzion U Jirsáka v Šumperku ponúka pohodové ubytovanie v izbách s vlastným sociálnym zariadením, TV/SAT a WiFi. Pravou pýchou penziónu je miestna reštaurácia, ktorá sa okrem pokrmov klasickej medzinárodnej kuchyne pýši tiež lákavou ponukou steakov z rôznych druhov mäsa.

Ak zatúžite po chvíľke relaxu, je vám k dispozícii miestne wellness centrum s modernou vírivkou, fínskou saunou a parnou a soľnou kabínou.

Po celodennom skúmaní prírody, kultúrnych a historických zaujímavostí v okolí penziónu, ide o ten najpríjemnejší odpočinok, aký si dokážeme predstaviť.

Penzion U Jirsáka

Šumperská 128, Vikýřovice
Česká republika

+420 583 213 543

penzionjirsak@seznam.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň