Adršpašské vodopády Tip na výlet

Jednou z obľúbených turistických atrakcií skalného mesta sú Malý a Veľký Adršpašsky vodopád, ktorý nájdete pod adršpašským jazierkom na riečke Metuji. Výška Veľkého vodopádu je okolo 16 metrov a pretože jeho prietok v lete klesá, je nad ním vybudované stavidlo, ktoré je možné na požiadanie návštevníkov skál uvoľniť a vodopád tak vidieť v plnej sile.

Hotel pre rodiny v centre Broumova

Krásny historický Hotel Praha *** sa nachádza priamo na námestí v centre mesta Broumov. Budova hotela je kultúrnou pamiatkou a slúži hosťom nepretržite už vyše 400 rokov. Na dosah máte nielen CHKO Broumovsko, ale aj množstvo kultúrnych pamiatok.

Bývať budete v príjemnej dvojlôžkovej izbe, rezervovať je možné aj izbu pre troch, rodinnú izbu pre štyri, päť a šesť osôb i dvojspálňový apartmán pre sedem osôb. Všetky lôžka sú pevné a pohodlné. Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom, WC a fénom, telefón aj LCD televízor, zdarma sa pripojíte k WiFi. Celý hotel je bezbariérový, má moderný výťah a je možné zabezpečiť aj špeciálnu izbu pre vozičkárov.

Tešte sa na polpenziu s raňajkovým bufetom, samoobslužným teplým pultom, šalátovým aj zmrzlinovým pultom. K hotelu patrí aj príjemná kaviareň.

Hotel Praha ***

Mírové náměstí 49, Broumov
Česká republika

+420 777 801 990

hotel-praha@hotel-praha.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 250 Kč/deň (malé plemená), 350 Kč/deň (veľké plemená)
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Kolkáreň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
10 m
Zastávka
0,4 km
Zjazdovka
14 km

Tipy na výlet

Kláštor Broumov

Máte radi históriu? Potom navštívte Broumovský Kláštor, ktorý bol založený už na začiatku 13. storočia. Vidieť tu môžete opátsky kostol sv. Vojtecha, kde bola nájdená unikátna kópia Turínskeho plátna z roku 1651. Ďalej tiež pivnicu s 34 múmiami mešťanov zo 17. a 18. storočia, alebo impozantnú knižnicu, ktorá obsahuje okolo 17 000 zväzkov kníh a rukopisov. Z mnohých rôznorodých prehliadkových okruhov si potom vyberie každý.

Broumovské steny

Na broumovských stenách nájdete skalnaté útvary a hrebene, rokliny, tiesňavy, vyhliadky, ale predovšetkým nedotknutú prírodu. Najznámejšími z pieskovcových stien sú Slavenské hríby , ktoré vznikli nerovnomerným zvetrávaním. Vrchol stien je Bojanovský špičák a turisticky najobľúbenejší je hlavný hrebeň medzi Honským sedlom a Korunou.

Adršpašské skaly

Adršpašské skalné mesto je obľúbeným cieľom rodín s deťmi. Nenáročný 3,5 km dlhý turistický okruh je ideálny na poznávanie krás a fascinujúcich zákutí Adršpašsko-teplických skál, ktoré sa pýšia titulom najväčšie a najdivokejšie skalné mesto Strednej Európy. Snáď každý útvar tu má svoje meno, medzi najznámejšie patria Milenci, Starosta a Starostová alebo Homole cukru. Medzi skalami môžete po rebríkoch vystúpiť ku skalnému jazierku, previezť sa loďkou alebo navštíviť zrúcaninu hradu Adršpach.