Hotel pre rodiny v centre Broumova

Krásny historický Hotel Praha *** sa nachádza priamo na námestí v centre mesta Broumov. Budova hotela je kultúrnou pamiatkou a slúži hosťom nepretržite už vyše 400 rokov. Na dosah máte nielen CHKO Broumovsko, ale aj množstvo kultúrnych pamiatok.

Bývať budete v príjemnej dvojlôžkovej izbe, rezervovať je možné aj izbu pre troch, rodinnú izbu pre štyri, päť a šesť osôb i dvojspálňový apartmán pre sedem osôb. Všetky lôžka sú pevné a pohodlné. Každá izba má vlastnú kúpeľňu s WC, telefón aj LCD televízor, zdarma sa pripojíte k WiFi. Celý hotel je bezbariérový, má moderný výťah a je možné zabezpečiť aj špeciálnu izbu pre vozičkárov.

Tešte sa na polpenziu s raňajkovým bufetom, samoobslužným teplým pultom, šalátovým aj zmrzlinovým pultom. K hotelu patrí aj príjemná kaviareň.

Tipy na výlet

Adršpašské vodopády

Jednou z obľúbených turistických atrakcií skalného mesta sú Malý a Veľký Adršpašsky vodopád, ktorý nájdete pod adršpašským jazierkom na riečke Metuji. Výška Veľkého vodopádu je okolo 16 metrov a pretože jeho prietok v lete klesá, je nad ním vybudované stavidlo, ktoré je možné na požiadanie návštevníkov skál uvoľniť a vodopád tak vidieť v plnej sile.

Kláštor Broumov

Máte radi históriu? Potom navštívte Broumovský Kláštor, ktorý bol založený už na začiatku 13. storočia. Vidieť tu môžete opátsky kostol sv. Vojtecha, kde bola nájdená unikátna kópia Turínskeho plátna z roku 1651. Ďalej tiež pivnicu s 34 múmiami mešťanov zo 17. a 18. storočia, alebo impozantnú knižnicu, ktorá obsahuje okolo 17 000 zväzkov kníh a rukopisov. Z mnohých rôznorodých prehliadkových okruhov si potom vyberie každý.

Broumovské steny

Na broumovských stenách nájdete skalnaté útvary a hrebene, rokliny, tiesňavy, vyhliadky, ale predovšetkým nedotknutú prírodu. Najznámejšími z pieskovcových stien sú Slavenské hríby , ktoré vznikli nerovnomerným zvetrávaním. Vrchol stien je Bojanovský špičák a turisticky najobľúbenejší je hlavný hrebeň medzi Honským sedlom a Korunou.

Hotel Praha ***

Mírové náměstí 49, Broumov
Česká republika

+420 777 801 990

hotel-praha@hotel-praha.cz

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 250 Kč/deň (malé plemená), 350 Kč/deň (veľké plemená)
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,53/5
Celkom 19 hodnotení