Zažite príjemnú dovolenku s polpenziou v centre Orlických hôr v Hoteli Orlice ***, ktorý leží priamo na úpätí hory Velká Deštná. Miesto je skvelé pre zapálených turistov a vyznávačov aktívnej dovolenky. Pokorte horské vrcholy, prejdite sa hustými lesmi a užite si zábavu v lanovom parku – všetko budete mať na dosah.

O ubytovaní

Nikde si neužijete Orlické hory viac ako na Horskej chate Orlice. Tá sa nachádza v malebnej dedinke Deštné priamo na úpätí Velké Deštné, najvyššom vrchole Orlických hôr, vo výške 840 m n. m. Športového vyžitia nájdete v okolí chaty až až, najmä v zime sa vám tu rozprestiera raj lyžiarskych stredísk! Chata stojí priamo pri zjazdovke Zákutia Ski centra Deštné (500 m). A vyskúšať môžete aj trate, ski areálu Říčky (18,5 km) či ski areálu Zielienec (31,2 km) na poľskej strane hranice.

Ani v mesiacoch bez snehu nebudete mať o zážitky núdzi, okolité hory lákajú k turistike aj cykloturistike. Na vrchole Velké Deštné (6,7 km) stojí moderná rozhľadňa s fantastickými výhľadmi. V centre Deštnej sa nachádza barokový kostol sv. Márie Magdalény (1,9 km) postavený podľa projektu svetoznámeho barokového architekta J. B. Santiniho. Za návštevu stojí aj Múzeum zimných športov, turistiky a remesiel (1,8 km). A populárnou atrakciou pre deti i dospelých je blízky lanový park v Říčkách (18,3 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z pohodlných, jednoducho zariadených izieb s komfortnými lôžkami a vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom a WC.

Na čom si pochutnáte?

Hotelová reštaurácia ponúka českú kuchyňu, ryby, cestoviny, šaláty a rôzne špeciality. Priľahlá letná terasa potom pozýva nielen na príjemné posedenie, ale aj grilovanie prasiatok, moriek, jahniat a pod.

Cestujete s deťmi?

Na záhrade nechýba detské ihrisko, šmykľavka, preliezky a trampolína.

Niečo naviac

Večer sa s priateľmi pobavíte pri biliarde alebo pri elektronických šípkach.

Hotel Orlice ***

Hotel Orlice ***

Deštné v Orlických horách 184 , Deštné v Orlických horách
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Miroslav Skalický IČ: 74137824


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 150 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Detské ihrisko

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2 km
Zastávka
50 m
Zjazdovka
0,5 km
Bežkovanie
1 km

Tipy na výlet

Orlické hory

Orlické hory Tip na výlet

V severovýchodných Čechách pri hranici s Poľskom sa rozprestierajú Orlické hory. Najvyšší vrchol Velká Deštná leží v nadmorskej výške 1 115 metrov. Na vrchole hory sa nachádza rozhľadňa, z ktorej je za dobrého počasia výborná viditeľnosť široko do kraja. Územie Orlických hôr je vhodné pre turistiku i cykloturistiku, v zime potom pre bežkárov a zjazdárov. Hlavný hrebeň pohoria prejdete po červeno značenej ceste Aloisa Jiráska. Milovníkov histórie nadchne sústava vojenského opevnenia. V oblasti sa nachádza hneď niekoľko bunkrov a pevností.

Kam sa vydať na výlet?

  • Rozhľadňa Anna
  • zámok Rychnov nad Kněžnou
  • zrúcanina hradu Potštejn

Mestečká Orlických hôr sú skôr menšie. Tradičnú drevenú ľudovú architektúru môžete obdivovať napríklad v Rokytnici.

Viac informácií
Rychnov nad Kněžnou
Rychnov nad Kněžnou
Deštné v Orlických horách
Deštné v Orlických horách
Rozhľadňa Anna
Rozhľadňa Anna