Zažite príjemnú dovolenku s polpenziou v centre Orlických hôr v Hoteli Orlice ***, ktorý leží priamo na úpätí hory Velká Deštná. Miesto je skvelé pre zapálených turistov a vyznávačov aktívnej dovolenky. Pokorte horské vrcholy, prejdite sa hustými lesmi a užite si zábavu na zjazdovkách obľúbených ski areálov v okolí - všetko budete mať na dosah.

O ubytovaní

Nikde si neužijete Orlické hory viac ako na Horskej chate Orlice. Tá sa nachádza v malebnej dedinke Deštné priamo na úpätí Velké Deštné, najvyššom vrchole Orlických hôr, vo výške 840 m n. m. Športového vyžitia nájdete v okolí chaty až až, najmä v zime sa vám tu rozprestiera raj lyžiarskych stredísk! Chata stojí priamo pri zjazdovke Zákutia Ski centra Deštné (500 m). A vyskúšať môžete aj trate, ski areálu Říčky (18,5 km) či ski areálu Zielienec (31,2 km) na poľskej strane hranice.

Ani v mesiacoch bez snehu nebudete mať o zážitky núdzi, okolité hory lákajú k turistike aj cykloturistike. Na vrchole Velké Deštné (6,7 km) stojí moderná rozhľadňa s fantastickými výhľadmi. V centre Deštnej sa nachádza barokový kostol sv. Márie Magdalény (1,9 km) postavený podľa projektu svetoznámeho barokového architekta J. B. Santiniho. Za návštevu stojí aj Múzeum zimných športov, turistiky a remesiel (1,8 km). A populárnou atrakciou pre deti i dospelých je blízky lanový park v Říčkách (18,3 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z pohodlných, jednoducho zariadených izieb s komfortnými lôžkami a vlastnou kúpeľňou so sprchovacím kútom a WC.

Na čom si pochutnáte?

Hotelová reštaurácia ponúka českú kuchyňu, ryby, cestoviny, šaláty a rôzne špeciality. Priľahlá letná terasa potom pozýva nielen na príjemné posedenie, ale aj grilovanie prasiatok, moriek, jahniat a pod.

Cestujete s deťmi?

Na záhrade nechýba detské ihrisko, šmykľavka, preliezky a trampolína.

Niečo naviac

Večer sa s priateľmi pobavíte pri biliarde alebo pri elektronických šípkach.

Hotel Orlice ***

Hotel Orlice ***

Deštné v Orlických horách 184 , Deštné v Orlických horách
Česká republika

+420 722 939 439

skalickymirecek@seznam.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 150 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Detské ihrisko

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2 km
Zastávka
50 m
Zjazdovka
0,5 km
Bežkovanie
1 km

Tipy na výlet

Lyžovanie v Orlických horách

Lyžovanie v Orlických horáchTip na výlet

Nielen v lete, ale aj v zime sa v obľúbených Orlických horách deje plno skvelých vecí! Hlavne si tu môžete parádne zalyžovať či zasnowboardovať. V (minimálne) jednom z mnohých skiareálov nájdete to, čo vyhovuje presne vašim potrebám - či už to sú modré, alebo naopak čierne zjazdovky, výučbové hodiny lyžovania s inštruktorom, alebo napríklad zábava pre deti.

Kde si v Orlických horách najlepšie zalyžujete?

  • Ski centrum Říčky funguje už niekoľko dekád, napriek tomu neustále myslí na zlepšovanie a inovácie pre váš príjemnejší zážitok. Môžete si tu požičať všetko potrebné vybavenie, vylepšiť si techniku ​​v lyžiarskej a snowboardovej škole alebo sa vydať na niektorú zo vždy upravených bežeckých tratí.
  • V skicentre Deštné v Orlických horách si príde na svoje celá rodina. Dohromady 6 zjazdoviekrôznych náročností a celkovej dĺžke 4,5 km, snowpark s množstvom prekážok a skokov, lyžiarska škola, detské Yetti ihrisko či pravidelne upravované bežecké trate musia potešiť každého člena rodiny.
  • Lyžiarsky areál Na Špičáku má jednu miernu, 610 metrov dlhú zjazdovku, ktorá poskytuje ideálne podmienky na výučbu lyžovania aj dovolenku rodín s deťmi vďaka detskému ihrisku a sánkarskej dráhe.
  • Lyžiarsky areál a snowpark Sedloňov poteší začiatočníkov, ktorých nebaví dlho čakať v radoch a chcú lyžovať za málo peňazí, a to napríklad aj večer. Okrem požičovne a servisu lyží tu nájdete aj lyžiarsku školu.
  • Ski areál Peklák zase ponúka denne večerné lyžovanie na 800 metrov dlhej zjazdovke, ktorú obstaráva výkonný systém technického zasnežovania. Chváliť sa môže tiež skvelou dostupnosťou autom i vlakom.
Viac informácií
Skicentrum Deštné v Orlických horách
Skicentrum Deštné v Orlických horách
Zielenec Ski Arena
Zielenec Ski Arena
Delostrelecká pevnosť Hanička
Delostrelecká pevnosť Hanička