Hotel Stella *** na šumavskom svahu

Túžite po aktívnej dovolenke? Tak to sa vydajte na Šumavu do hotela Stella *** vedľa ktorého sa nachádza veľké množstvo cyklotrás, turistických trás a atraktívnych výletných cieľov, ktoré z tohto miesta robia ideálny východiskový bod pre vašu celoročnú dovolenku plnú nezabudnuteľných zážitkov.

Hotel Stella *** nájdete v nádhernej šumavskej prírode (900 m n. m.), V tesnej blízkosti jedného z najvyšších vrcholov Šumavy, hory Špičák. Ubytovaní budete v izbách, ktoré sú vybavené štýlovým nábytkom, vlastným sociálnym zariadením, niektoré majú aj TV/SAT.

Kuchyňa hotela je zameraná na tradičné české špeciality s dôrazom na sezónne využitie surovín z lokálnych zdrojov. Tešiť sa tak môžete na tradičné krémové polievky, bylinkami prevoňané mäso a sladké šumavské pochúťky.

Po návrate z výletu vám príde vhod sauna ideálna na relax a večer sa môžete zabaviť pri biliarde.

Tipy na výlet

Boubínský prales

Boubínsky prales v srdci Šumavy je najväčšia človekom nedotknutá prírodná rezervácia v strednej Európe. V tomto unikátnom ekosystéme môžete nájsť stromy staré až 400 rokov. K videniu sú tu tiež zaujímavé Chudové korene - zauzlenia koreňov stromov vystupujúcich nad zemou.

Okolo pralesa si môžete prejsť náučný chodník, ktorý vám poskytne informácie o miestnej vegetácii, zvieratách a tiež o histórii rezervácie. Východiskovým miestom je pre návštevníkov Boubínskeho jazierka, ktoré bolo ale napriek svojmu názvu vytvorené človekom pre splavovanie dreva. Na vrchole Boubína si potom nenechajte ujsť rozhľadňu.

Čierne a čertovo jazero

Národná prírodná rezervácia Čierne a Čertovo jazero skrýva pod Jazernou horou (1 343 m n. m.) dve jazerá ľadovcového pôvodu, ktoré rozhodne stoja za návštevu.

  • Čierne jazero je jednoznačne najväčším aj najhlbším (až 40 m) jazerom v Česku. Svoje meno dostalo podľa zdanlivo čiernej farby vody, ktorú spôsobujú usadeniny z okolitých lesov. Nad jazerom sa týči úchvatná 300 m vysoká stena Jazernej hory.

  • Čertovo jazero nájdete neďaleko. Jeho priemerná hĺbka je 18 metrov a prístupné je len pre peších. K jazeru sa viaže tiež mnoho povestí a mýtov, napríklad že ho do zeme vyhĺbil sám diabol.

Obe jazerá sú napájané podzemnými zdrojmi vody. Medzi Špičákom a Jazernou horou sa tiež nachádza hlavné európske rozvodie Labe - Dunaj, zaujímavosťou tak je, že kým voda z Čierneho jazera odteká do Čierneho mora, tá z Čertovho sa vlieva do mora Severného.

Bikepark Špičák

Máte radi horské bicykle a adrenalín? V Bikeparku Špičák si môžete vyskúšať poriadnu jazdu v teréne na niekoľkých trasách podľa typu a obtiažnosti. Hore vás aj s bicyklom vyvezie sedačková lanovka. Špeciálne zjazdové bicykle a potrebné ochranné pomôcky si tu môžete zapožičať.

Hotel Stella ***

Špičák č.p. 91, Železná Ruda
Česká republika

+420 601 591 591

info@stellahotel.cz

Check in
14:00 - 19:30
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 100 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,26/5
Celkom 145 hodnotení