Hotel Stella *** na šumavskom svahu

Túžite po aktívnej dovolenke? Tak to sa vydajte na Šumavu do hotela Stella *** vedľa ktorého sa nachádza veľké množstvo cyklotrás, turistických trás a atraktívnych výletných cieľov, ktoré z tohto miesta robia ideálny východiskový bod pre vašu celoročnú dovolenku plnú nezabudnuteľných zážitkov.

Hotel Stella *** nájdete v nádhernej šumavskej prírode (900 m n. m.), V tesnej blízkosti jedného z najvyšších vrcholov Šumavy, hory Špičák. Ubytovaní budete v izbách, ktoré sú vybavené štýlovým nábytkom, vlastným sociálnym zariadením, niektoré majú aj TV/SAT.

Kuchyňa hotela je zameraná na tradičné české špeciality s dôrazom na sezónne využitie surovín z lokálnych zdrojov. Tešiť sa tak môžete na tradičné krémové polievky, bylinkami prevoňané mäso a sladké šumavské pochúťky.

Po návrate z výletu vám príde vhod sauna ideálna na relax a večer sa môžete zabaviť pri biliarde.

Tipy na výlet

Ski areál Špičák

Ski areál Špičák patrí k najväčším strediskám na českej strane Šumavy. Nájdete tu 25 km zjazdových tratí s rôznymi stupňami obtiažnosti, snowparkom aj detskú lyžiarsku zónu Rozprávkové Česko. V ponuke lyžiarskej školy nájdete aj službu stráženie detí, ktorá sa vždy môže hodiť.

Ski areál Belveder

Lyžiarske stredisko Nad nádražím - Belveder je držiteľom ocenenia České zimné stredisko, len kúsok odtiaľ už sa ale rozkladá Bavorský les. Belveder má lyžiarom naozaj čo ponúknuť - päť lyžiarskych vlekov a sedem zjazdových tratí rôznej obtiažnosti. Ak nie ste na zimné športy úplne vybavení, nie je sa čoho obávať, asi 250 m od areálu stojí požičovňa lyží a snowboardov, kde vám poskytnú tiež servis výstroja.

Lyžiarsky areál Samoty

Lyžiarsky areál Samoty ponúka zjazdovky vhodné ako pre začínajúcich lyžiarov, tak pre pokročilých. Naprieč areálom sa tiahne 1 kilometer dlhý kotvový vlek, ďalej je tu poma dlhá 300 metrov, lanový vlek a pohyblivý koberec. Pre začiatočníkov ponúkajú lyžiarsku školu a pre skúsenejších organizujú večerné lyžovanie. Nechýba tu ani svah upravený pre snowboard.

Hotel Stella ***

Špičák č.p. 91, Železná Ruda
Česká republika

+420 601 591 591

info@stellahotel.cz

Check in
14:00 - 19:30
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 200 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,15/5
Celkom 176 hodnotení