Vyrazte do Hartmaníc - brány Šumavy, ubytujte sa v Hoteli Vintíř a užite si rodinnú dovolenku alebo aktívny víkend v prírode národného parku. Lyže a snowboardy vezmete so sebou, poriadne ich využijete na svahoch okolitých ski areálov. Ten najbližší budete mať iba 700 m od hotela. V hotelovej reštaurácii sa navyše môžete tešiť na výbornú polpenziu.

O ubytovaní

Hotel Vintíř sa nachádza v obci Hartmanice na okraji Národného parku Šumava, len 3 minúty chôdze od Horskej synagógy z 19. storočia. Je pomenovaný po svätom Vintířovi - patrónovi Šumavy. V krásnej prírode národného parku, bohatej na výletné ciele a ďalšie atrakcie, si užijete skvelú dovolenku v každom ročnom období.

V teplejších mesiacoch si môžete vychutnať prechádzky a cyklistické výlety - vyberte sa na Hamižnú náučnú trasu alebo Trasu Ryžovania zlata, obe venované histórii „zlatej horúčky“ na Šumave. V neďalekých Sušiciach (9,7 km) sa môžete osviežiť na kúpalisku a pokochať sa výhľadom na okolie z vodnej nádrže Faustinka, vyhliadky Svatobor alebo vyhliadky Žižkův vrch. V Kašperských horách nájdete Hrad Kašperk (16,6 km), Múzeum Šumavy (10,8 km), Múzeum historických motocyklov (10,9 km) alebo Cestu lesných hier.

V zime si môžete užiť veľa zábavy na lyžiach, snowboarde alebo bežkách. Najbližšie lyžiarske stredisko je Lyžiarske stredisko Hartmanice (700 m), kde nájdete 600 m dlhý lyžiarsky svah. V príjemnej dojazdovej vzdialenosti nájdete aj lyžiarske strediská Kašperské Hory (11,4 km) so 4 zjazdovkami, Nad nádražím - Belveder (19,2 km) so 7 zjazdovkami, Špičák (22,9 km) - ktorý ponúka 14 zjazdoviek, Nové Huty (26,1 km) a Kubova huť (41 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v útulnej štvorlôžkovej izbe Standard s rozlohou 32 m². Izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a je vybavená manželskou posteľou, 2 samostatnými lôžkami, TV, WiFi pripojením, mini chladničkou a rýchlovarnou kanvicou.

Na čom si pochutnáte?

Reštaurácia sa zameriava najmä na poctivé české jedlá z kvalitných surovín. Pýši sa tiež slnečnou terasou s vonkajším posedením, kde si môžete vychutnať šálku kávy alebo pohár obľúbeného nápoja s krásnym výhľadom na horu Hamižná.

Cestujete s deťmi?

V reštaurácii sú pre malých stravníkov pripravené detské stoličky, potom sa môžu zabaviť v detskom kútiku, ktorý sa nachádza v salóniku. V prípade potreby sú v hoteli na zapožičanie aj 2 detské postieľky.

Niečo naviac

Väčším nezbedníkom príde vhod stolný futba, k pokojnejšiemu odpočinku môžete využiť spoločenskú miestnosť s knižnicou. Nechýba ani uzamykateľná úschovňa bicyklov.

Hotel Vintíř

Hotel Vintíř

Hartmanice 69 , Hartmanice
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
500 Kč/pobyt
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detský kútik
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
60 m
Zjazdovka
0,6 km

Tipy na výlet

Šumava

ŠumavaTip na výlet

Šumava je to pravé miesto pre milovníkov aktívneho odpočinku a prírody. Čakajú tu na vás desiatky náučných chodníkov a stovky kilometrov cyklotrás. Na českej strane Šumavy nájdete päť z ôsmich ľadovcových jazier, ktoré vznikli pri procese topenia ľadovcov. Oblasť je domovom mnohých vzácnych živočíchov. Turistom sú k dispozícii návštevnícke centrá, kde môžete pozorovať vlky alebo napríklad rysy a jelene. Nezabudnuteľné zážitky nazbierate tiež pri návšteve niektorej z rozhľadní, hradov alebo technických pamiatok.

Čo nevynechať pri návšteve Šumavy?

  • Boubínsky prales
  • Černé a Čertovo jazero
  • Hrad Kašperk

Za návštevu určite stojí aj najvyšší Šumavský vodopád Bílá strž, Schwarzenberský plavebný kanál, rozhľadňa Boubín a Prameň Vltavy.

Vedľa krásnej šumavskej prírody sa môžete tešiť aj na malebné horské mestečká. Za poznaním sa vydajte do Múzea Šumavy.

Viac informácií
Kašperské hory
Kašperské hory
Boubínský prales
Boubínský prales
Lyžovanie na Šumave
Lyžovanie na Šumave