Vydajte sa preskúmať málo známu oblasť Slovenska, ktorá je ale plná neopakovateľných zážitkov - Látky pod Veporskými vrchmi. Svoj vlastný príbeh vám môžu porozprávať aj majitelia Hotela Zerrenpach Látky ***, ktorý svoje vedomosti o hotelierstve a gastonómii načerpali v zahraničí. Z veľkého sveta sa ale vrátili domov a dnes vedú trojhviezdičkový hotel, v ktorom na vás čaká ubytovanie v štandardných izbách, výborná polpenzia, neobmedzený vstup do wellness a vaše dieťa do 11,9 rokov bude mať pobyt zadarmo.

Výnimočný hotel s príbehom v srdci Slovenska

Majitelia svoj unikátny Hotel Zerrenpach Látky *** prerábali postupne - každú izbu sami navrhli a pomáhali pri zhotovovaní jednotlivých doplnkov, vďaka čomu má každá izba svoj jedinečný design, čaro i príbeh. Špeciálne na vás čaká ubytovanie v dvojlôžkovej izbe Standard s minibarom, TV, rádiom a WiFi pripojením. Každá izba má vlastnú kúpeľňu s toaletou a sprchovým kútom alebo vaňou, niektoré izby majú tiež balkón či terasu.

Pred výletom do prekrásnej okolitej prírody nezabudnite zavítať do hotelovej reštaurácie. Čakajú tu na vás výborné raňajky servírované formou bufetu a každý večer zaženiete hlad bohatou trojchodovu večerou. Niečo dobré pod zub si môžete dopriať i v hotelovom bistre či jednom z dvoch bufetov (jeden z nich funguje len v zime).

Perfektný deň na látkach zavŕšte návštevou hotelového wellness centra. Doprajte svojmu telu uvoľnenie v relaxačnom bazéne, hydromasážnej vani alebo sa príďte zohriať do fínskej sauny. Po objednávke si môžete vychutnať aj rôzne druhy masáží.

Lyžujte na neopozeraných svahoch Látok

Oblasť Látok je známa svojimi lyžiarskymi strediskami Látky - Prašivá, Látky - Kočanda či Kokava Línia a jedno z nich je priamo súčasťou komplexu pri Hoteli Zerrenpach Látky ***. Tieto strediská poznajú ale len miestni, a tak si tu užijete nerušenú lyžovačku na takmer prázdnych kopcoch. Ak chcete okolitú prírodu preskúmať na bežkách, vydajte sa po jednej z mnohých bežkárskych trás, ktoré križujú okolie. K dispozícii vám je v hoteli aj fitnescentrum alebo multifunkčné ihrisko.

Tipy na výlet

Lyžiarske stredisko Látky - Prašivá

Pokiaľ vás už omrzeli obrovské a preplnené skiareály, nechajte sa okúzliť drobnými zjazdovkami. Presne také je i Lyžiarske stredisko Látky - Prašivá, ktoré leží na svahu Veporských vrchov. Vďaka svojim rozmerom je výborným miestom na prvé lyžovačky s malými deťmi - môžu tu zažívať svoje prvé pády i rýchle jazdy bez toho, aby ste sa báli o ich bezpečnosť. K dispozícii vám budú tri vleky a jeden detský. Svah býva umelo zasnežovaný a osvetlený, takže si sneh na Látkach môžete vychutnať aj počas večerného lyžovania. V stredisku sa nachádza tiež požičovňa lyžiarskeho vybavenia, lyžiarska škola či predajňa športových potrieb. Okolie je známe upravenými bežkárskymi traťami, a tak si tu zimu užije skutočne každý.

Skicentrum Kokava - Línia

Tie najlepšie lyžiarske svahy poznajú len miestni. Jedným z nich je aj zjazdovka na Kokave - Línii, ktorú nájdete v Stolických vrchoch len 11 km od Kokavy nad Rimavicou. Toto stredisko je výborné pre rodiny s deťmi i lyžiarov - začiatočníkov. Vyhľadávané je aj začínajúcimi snowboardistami, pre ktorých je kopec skvelým miestom na prvé pokusy udržať rovnováhu i prvé triky. K dispozícii vám bude päť vlekov s dĺžkou 400 m a jeden lanový vlek. Nechýba tu ani servis, požičovňa lyží, snowboardov a sánok, bufet či lyžiarska škola. Svah býva večer osvetlený a vyhľadávaný pre večerné lyžovanie. Stredisko sa pýši množstvom stálych návštevníkov - kto ho raz navštívil, rád sa na jeho kopce vracia.

Chránená krajinná oblasť Poľana

Nevídanou krajinou, kde sa akoby zastavil čas, je rozhodne Poľana. Toto vzácne územie prírody ležiace na jednom z najzachovalejších sopečných kráterov v Európe je dnes Chránenou krajinnou oblasťou. Nachádza sa tu množstvo jedinečných druhov fauny a flóry ako fúzač karpatský či motýľ modráčik čiernoškvrnný a okolo 174 druhov vtákov. Okrem rozmanitých druhov živočíchov tu už celé generácie žijú aj pôvodní obyvatelia v drobných osadách s jedinečnou architektúrou na úbočiach kopcov nazývaných lazy. Život v týchto končinách je ťažký, ale nádherný, vďaka čomu má región svoj nezameniteľný ráz.

Hotel Zerrenpach Látky ***

Prašivá č. 4, Látky
Slovenská republika

+421 917 769 347

recepcialatky@zerrenpach.sk

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je čiastočne bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 7 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané