Penzión s reštauráciou pri termálnych kúpeľoch

Penzión Marco sa nachádza v centre Rajeckých Teplíc len 200 metrov od kúpeľov Spa Aphrodité.

Ubytujete sa v jednej z 10 izieb vybavených štandardným dreveným nábytkom, TV a vlastnou kúpeľňou so sprchovým kútom a WC. Na izbu je možné umiestniť aj prístelku pre ďalšiu osobu. Samozrejmosťou je tiež WiFi pripojenie.

Ráno sa posilníte na raňajkách formou bufetu a počas dňa sa môžete v reštaurácii tešiť na ponuku jedál slovenskej kuchyne i domácu pizzu.

Relaxácia v kúpeľoch a turistika v okolí

Kúpele Aphrodité uvidíte už od penziónu a dostanete sa tam pešo za päť minút. Pobudnutie v termálnej vode má pozitívne účinky na pohybové ústrojenstvo i na vaše podráždené nervy. O atmoféru sa postarajú antické stĺpy, sochy a ďalšia výzdoba.

Tipy na výlet

Kúpele Aphrodite Rajecké Teplice

Spa Aphrodite v Rajeckých Tepliciach ponúka vodný a saunový svet v štýle antiky, ako na prvý pohľad spoznáte podľa typických stĺpov a sôch. Vnútri areálu nájdete liečebný a rehabilitačný bazén, vonku môžete relaxovať v kľudovom a rekreačnom bazéne. Voda vo všetkých okrem vonkajšieho rekreačného bazéna má teplotu okolo 32 - 36 °C, celé vaše telo sa tu teda príjemne prehreje.

Žilina

Urobte si prechádzku Žilinou a nechajte sa unášať jej históriou. Zvlášť v jadre mesta nájdete pôsobivú architektúru - preto bolo v roku 1987 vyhlásené mestskou pamiatkovou rezerváciou. Určite zavítajte na Mariánske námestie, kde nájdete radnicu. Pre milovníkov histórie je tu ďalej Katedrála Najsvätejšej Trojice, významným kultúrnym centrom je aj Námestie Andreja Hlinku. Opomenúť by ste nemali ani hrady Lietava (cca 14 km južne od centra mesta) a Budatín (v meste, na pravom brehu rieky Váh). Pokiaľ si budete chcieť od všetkej tej histórie na chvíľu oddýchnuť, osviežte sa v krytej plavárni, alebo pri potulkách okolím skúste menšie kúpalisko v obci Stráňavy (10 km juhovýchodne). Večer potom zájdite napríklad do kasína!

Zámok a sobášny palác v Bytči

V strede rovnomennej obce sa nachádza renesančný kaštieľ Bytča. Jeho areál tvorí kaštiel, sobášny palác a hospodárske a obytné budovy v opevnení. V budove Kaštieľa v súčasnosti sídli archív, v interiéroch Sobášného paláca nájdete múzejne expozície.

Penzion Marco

R. Súľovského 633, Rajecké Teplice
Slovenská republika

+421 415 49­3 093

info@mlynarka.sk

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
3,5/5
Celkom 4 hodnotení