Útulný hotel pár krokov od pamiatok

Návšteva Viedne nikdy neomrzí. Rakúske hlavné mesto je posiate pamiatkami, luxusnými kaviarňami a nejedného návštevníka sem priláka zábavný park Práter. Aby ste toho stihli čo najviac, ubytujte sa iba 100 metrov od hlavnej stanice v A&O Wien Hauptbahnhof. Krásny zámoček Belvedere budete mať tiež na dosah.


Ubytujete sa v dvojlôžkovej či rodinnej izbe s kúpeľňou vybavenou sprchou, WC, uterákmi aj kozmetikou. Rodinná izba je dostatočne veľká aj pre štvorčlennú rodinu, dve deti do 17,9 rokov majú naviac ubytovanie zdarma.


V hoteli vás čakajú raňajky formou bufetu, kde si pochutí každý. Počas dňa môžete navštíviť bar v lobby, využiť tunajšiu knižnicu alebo si zahrať biliard. Pre deti je pripravený detský kútik.

Ak si nie ste istí, kam vyraziť, obráťte sa na recepciu, kde sú k dispozícii informačné materiály a tipy na výlety po meste. Oceníte tiež možnosť zapožičania bicyklov či úschovňu batožiny, vďaka ktorej sa budete môcť túlať mestom naľahko aj pred začiatkom ubytovania alebo po odovzdaní kľúčov.

Tipy na výlet

Viedeň

Viedeň je mestom, kde nemáte šancu sa nudiť. Niekdajšie hlavné mesto Habsburskej monarchie vám ponúka nespočetné množstvo zaujímavostí od kultúrnych až po tie historické. K tomu navyše nechýba ani príjemná atmosféra, parky plné zelene a romantické kaviarne s typickou kávou "kleiner Schwarzer" a tortou Sacher. Prehliadku centra začnite pri Stephansplatz s dominantou katedrály, prejdite okolo Albertiny a Kohlmarkt až k Hofburgu, sídlu cisárov. Ďalej nevynechajte Michaelerplatz s krásnymi kostolmi a prejdite sa okolo Rathaus a Parlamentu.

Vianočné trhy

Nenechajte si ujsť vianočné trhy, ktoré vám prinášajú to najlepšie z tradičného aj nového v sviatočnej atmosfére nazdobenej Viedne. Ochutnávajte jedlo, pitie a nakupujte tradičné ľubovoľné ozdoby a výrobky. Trhy si totiž užijete doslova po celom meste, či už budete pred zámkom Schönbrunn a Belvedere, alebo si vychutnáte kúzlo adventu na Radničnom námestí či okolo katedrály svätého Štefana.

Viedeňská radnica a parlament

Len kúsok od seba nájdete dve významné štátnické budovy. Od skvostnej neogotickej radnice je to len pár desiatok metrov k rakúskemu parlamentu, ktorý je pre zmenu inšpirovaný starovekým gréckym staviteľstvom. Aby toho nebolo málo, tak na dohľad máte tiež majestátny Hofburg, pôvodné sídlo Habsburgovcov a celého Rakúsko-Uhorska, alebo Prírodovedné a Umeleckohistorické múzeum.

A&O Wien Hauptbahnhof

Sonnwendgasse 11, Vídeň
Rakúsko

+420 538 880 980

info@travelking.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 5 €/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané