Útulný hotel pár krokov od pamiatok

Návšteva Viedne nikdy neomrzí. Rakúske hlavné mesto je posiate pamiatkami, luxusnými kaviarňami a nejedného návštevníka sem priláka zábavný park Práter. Aby ste toho stihli čo najviac, ubytujte sa iba 100 metrov od hlavnej stanice v A&O Wien Hauptbahnhof. Krásny zámoček Belvedere budete mať tiež na dosah.


Ubytujete sa v dvojlôžkovej či rodinnej izbe s kúpeľňou vybavenou sprchou, WC, uterákmi aj kozmetikou. Rodinná izba je dostatočne veľká aj pre štvorčlennú rodinu, dve deti do 17,9 rokov majú naviac ubytovanie zdarma.


V hoteli vás čakajú raňajky formou bufetu, kde si pochutí každý. Počas dňa môžete navštíviť bar v lobby, využiť tunajšiu knižnicu alebo si zahrať biliard. Pre deti je pripravený detský kútik.

Ak si nie ste istí, kam vyraziť, obráťte sa na recepciu, kde sú k dispozícii informačné materiály a tipy na výlety po meste. Oceníte tiež možnosť zapožičania bicyklov či úschovňu batožiny, vďaka ktorej sa budete môcť túlať mestom naľahko aj pred začiatkom ubytovania alebo po odovzdaní kľúčov.

Dodatočné info

 • Aktuálnu dostupnosť vami vybraného termínu si môžete overiť na webe voucher.aohostels.com/cz/availability.. S overením vám ochotne pomôže naša zákaznícka podpora (+421 233 006 990, info@travelking.sk).

 • Po zakúpení kupónu automaticky do 1 pracovného dňa dostanete hotelový poukaz a potom si svoj pobyt čo najskôr záväzne zarezervujte na voucher.aohostels.com/cz/, údaje zadávajte bez diakritiky. K záväznej rezervácii je potreba uviesť číslo hotelového poukazu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou. Aj s rezerváciou vám ochotne pomôže zákaznícka podpora, stačí nám len zaslať číslo hotelového poukazu, meno, úplnú adresu, počet osôb, termín a v prípade pobytu s deťmi tiež počet detí a ich vek.

 • Príplatky za deti sa platia až na mieste.

 • Až dve deti do 17,9 rokov zadarmo v rodinnej izbe (v závislosti od dostupnosti, pri rezervácii je nutné zvoliť rodinnú izbu).

 • Raňajky pre deti do 6,9 rokov zdarma a pre deti do 17,9 rokov 3,5 €/deň.

 • Príplatky sa platia až na mieste.

 • Parkovanie 10 €/auto/deň.

 • Obedový balíček 5 €/osoba.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 15:00 hodín, check out do 10:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 5 €/noc

 • Hotel nie je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Tipy na výlet

Viedeň

Viedeň

Viedeň je mestom, kde nemáte šancu sa nudiť. Niekdajšie hlavné mesto Habsburskej monarchie vám ponúka nespočetné množstvo zaujímavostí od kultúrnych až po tie historické. K tomu navyše nechýba ani príjemná atmosféra, parky plné zelene a romantické kaviarne s typickou kávou "kleiner Schwarzer" a tortou Sacher. Prehliadku centra začnite pri Stephansplatz s dominantou katedrály, prejdite okolo Albertiny a Kohlmarkt až k Hofburgu, sídlu cisárov. Ďalej nevynechajte Michaelerplatz s krásnymi kostolmi a prejdite sa okolo Rathaus a Parlamentu.

Viedeňská radnica a parlament

Viedeňská radnica a parlament

Len kúsok od seba nájdete dve významné štátnické budovy. Od skvostnej neogotickej radnice je to len pár desiatok metrov k rakúskemu parlamentu, ktorý je pre zmenu inšpirovaný starovekým gréckym staviteľstvom. Aby toho nebolo málo, tak na dohľad máte tiež majestátny Hofburg, pôvodné sídlo Habsburgovcov a celého Rakúsko-Uhorska, alebo Prírodovedné a Umeleckohistorické múzeum.

Zábavný park Práter

Zábavný park Práter

Nenechajte si ujsť snáď najslávnejší zábavný park v Európe, ktorého dominantou je notoricky známe obrie ruské koleso a ďalšie atrakcie, ktoré sú v prevádzke po celý rok. Na mieste zvanom Práter ale nájdete oveľa viac. Trebárs známe múzeum voskových figurín Madame Tussauds, diskotéku Praterdome alebo skvelú kulinársku ponuku parku, kde môžete ochutnať napríklad tradičné viedeňské ovarové kolienko alebo langoše.