Niekdajšia kúpeľná oblasť dnes láka návštevníkov nielen na turistiku v malebnej prírode. Užite si pobyt plný oddychu v hoteli Villa Barbara *** obklopenom cyklotrasami, kde vás čaká neobmedzený vstup do bazéna aj fitness, zľava do reštaurácie aj bohatá polpenzia. Nádherné poľské Beskydy spoznáte ešte lepšie vďaka požičaným Nordic Walking palicia.

Mesto Bielsko-Biała Tip na výlet

Jedno z najznámejších miesto poľskej kinematografie vzniklo spojením dvoch menších mestečiek Bielska a Biale, dnes ich rozdeluje už len pretekajúca rieka. Oba mestské brehy sa pýšia krásnymi historickými uličkami, vďaka ktorým si mesto vyslúžilo prezývku “Malá Viedeň”. Za návštevu rozhodne stojí dnes najatraktívnejší kút mesta - Rínok - ktorý je priam posiaty nevšednými kaviarničkami v historických budovách. Ulicou vedie Cisárska cesta, v ktorej strede stojí socha boha Neptúna. Pri prechádzke sa pristavte aj pri soche kreslených bratov Bolka a Lolka - Bielsko-Biała je totiž ich "rodiskom". Ak vám nechýba odvaha, doprajte si dúšok silnej kávy v snáď tej najsmelšej kaviarni v Poľsku - miestnu feministickú kaviareň rozhodne spoznáte podľa provokatívneho názvu.

Viac informácií

Elegantný hotel pre milovníkov rekreácie

Hotel Villa Barbara ***, ktorý stojí centre mesta Jaworze, len necelých 20 minút jazdy od slávneho mesta Bielsko-Biała. Ponúka ubytovanie vo 8 elegantných izbách Komfort, kde vám k pohodliu poslúži televízia s plochou obrazovkou, telefón, chladnička, písací stôl a v lete i klimatizácia. Súčasťou izieb je tiež balkón a nechýba ani kúpeľňa so sprchou a fénom.

Vkusne ladená reštaurácia víta hostí vôňou lahodne pripravených pokrmov. Aj vy si tu pochutnáte na raňajkách podávaných formou bufetu, večer vás čakajú špeciality medzinárodnej kuchyne. Ak počas dňa dostanete chuť na niečo sladké, zastavte sa v hotelovej kaviarni so širokým výberom dezertov a zákuskov.

Oddýchnete si v bazéne či pri procedúrach

Hotel Villa Barabara *** sa špecializuje na rehabilitačné služby a procedúry, vďaka čomu aj vy môžete získať stratenú pohodu. Zaplávajte si v plaveckom bazéne s dĺžkou 12,5 m alebo si zacvičte vo fitness centre. Dopriať si môžete tiež masáž podľa vášho výberu, alebo si oddýchnite pri rehabilitačnej procedúre.

Centrum Zdrowia i Rehabilitacji Villa Barbara ***

Wczasowa 171, Jaworze k/ Bielska - Białej
Poľsko

+48 33 817 2300

recepcja@villabarbara.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 30 zł/deň
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Kolkáreň
Požičovňa bicyklov
Baby friendly
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
1,3 km
Vzdialenosť od jazera
22,6 km
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
2,2 km

Tipy na výlet

Zábavný horský park Równica

Užite si zábavu pre celú rodinu v horskom parku Równica. Nasadnite na 800 metrov dlhú bobovú dráhu a prevezte sa horskou scenériou. Navštívte 7D kino alebo kino so zaobleným plátnom. Počas premietania sa vrátite späť v čase o milióny rokov, dozviete sa prečo vyhynuli dinosaury. Ďalej môžete vidieť erupciu sopky alebo sa vám naskytne pohľad na slnečnú sústavu z vesmíru. Park sa nachádza na vrchole hory Równica týčiacom sa vo výške 885 metrov nad morom. Určite nezabudnite tiež ochutnať lokálne špeciality v miestnej reštaurácii.

Lesopark Niespodzianek

Kochajte sa pôvabnou divokou prírodou Sliezskych Beskýd. Lesopark Niespodzianek sa nachádza pri poľskom meste Ustroń. Lesopark Niespodzianek je tiež skvelou príležitosťou pre vášnivých fotografov, ktorí môžu fotiť zvieratá v ich prirodzenom prostredí a odniesť si krásne autentické zábery. Po prechádzke bukovými lesmi si oddýchnete od všedného zhonu a pokocháte sa pohľadom na voľne žijúce zvieratá. Niespodzianek tvorí v podstate netradičnú zoologickú záhradu, kde všetky zvieratá žijú voľne. Nezabudnite navštíviť tiež prehliadku sov a dravcov.

Mesto Ustroń

Ustroń je malebné kúpeľné mestečko v južnom Poľsku v Sliezskych Beskydách. Mesto má približne 16 tisíc obyvateľov. Skoro polovicu územia mesta zaberajú horské lesy. Mesto je ideálne na pokojné prechádzky a relax. Zo západu sa nad Ustrońom týči hora Veľká Čantoryje vo výške 995 m n. m. Hora je spojená so štvrťou Polana sedačkovou lanovkou. Na východ od mesta sa nachádza hora Rovnice, kde môžete navštíviť jeden z dochovaných lesných kostolov z čias protireformácie.