Výhodná poloha hotela pri Krakove

Hotel Galicja *** leží v mestečku Wieliczka len 3 minúty od nádherných soľných baní a 10 km od centra Krakova. Ubytovaní budete v elegantne zariadených izbách, kde nájdete satelitnú TV, minibar a vlastnú kúpeľňu so sprchou a fénom.

V reštaurácii okúsite tradičné poľské pokrmy a budete obdivovať diela miestnych umelcov. Typ stravy si sami zvolíte - raňajky formou bufetu alebo polpenziu.

Relaxácia a pamiatky

Hotel ďalej disponuje saunou, biliardom, barom a predajňou suvenírov. Do sauny máte po celú dobu pobytu neobmedzený vstup. Za poplatok sa vás vo wellness ujme skúsený masér, výber masáže je na vás.

Na dosah máte jedno z najstarších a najkrajších miest v Poľsku, tak sa neváhajte vypraviť na výlet do Krakova. Narazíte tu na mnohé architektonické skvosty, múzeá i draka chrliaceho oheň.

Tipy na výlet

Soľná baňa Wieliczka

Jedným z najzaujímavejších miest nielen okolo Krakova, ale v celom Poľsku, je soľná baňa Wieliczka. Pamiatka UNESCO, prístupná pre turistov, predstavuje jedinečný kus prírody až 327 metrov pod povrchom zeme. Sochy, kaplnka, sály a komory celé zo soli, to všetko môžete v jaskyni vidieť. Najpôsobivejšou časťou areálu je potom kaplnka svätej Kingy, veľká podzemná sála zasvätená patrónke baníkov.

Vianočné trhy v Krakove

Ako si užiť návštevu najkrajšieho poľského mesta ešte viac? Príďte sem v čase adventu a navštívte vianočné trhy, ktoré sa konajú na Hlavnom námestí (Rynek Glowny) a v okolitých uličkách. Stánky sa zameriavajú na predaj tradičných výrobkov a pochutín, prevádzkovatelia stánkov musia splniť viacero nariadení. Môžete sa teda spoľahnúť, že zakúpite len kvalitné produkty. Miestnou špecialitou je napríklad tekutý med, úplne odlišný od našej medoviny. Ochutnajte.

ZOO Krakov

Cez 1500 zvierat 260 rôznych druhov, to je Krakovská ZOO. Záhrada sa nachádza uprostred lesa, môžete si teda užiť výlet na čerstvom vzduchu a zároveň sa pokochať krásnymi plazmi, cicavcami, rybami aj vtákmi. ZOO je otvorená celoročne každý deň od 9:00 hodín do 18:00 hodín. Dospelé celodenné vstupné vyjde zhruba na 4,3 € (18 PLN)

Hotel Galicja ***

Edwarda Dembowskiego 20, Wieliczka - Kraków
Poľsko

+ 48 12 291 40 40

recepcja@hotelgalicja.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,5/5
Celkom 2 hodnotení