Výhodná poloha hotela pri Krakove

Hotel Galicja *** leží v mestečku Wieliczka len 3 minúty od nádherných soľných baní a 10 km od centra Krakova. Ubytovaní budete v elegantne zariadených izbách, kde nájdete satelitnú TV, minibar a vlastnú kúpeľňu so sprchou a fénom.

V reštaurácii okúsite tradičné poľské pokrmy a budete obdivovať diela miestnych umelcov. Typ stravy si sami zvolíte - raňajky formou bufetu alebo polpenziu.

Relaxácia a pamiatky

Hotel ďalej disponuje saunou, biliardom, barom a predajňou suvenírov. Do sauny máte po celú dobu pobytu neobmedzený vstup. Za poplatok sa vás vo wellness ujme skúsený masér, výber masáže je na vás.

Na dosah máte jedno z najstarších a najkrajších miest v Poľsku, tak sa neváhajte vypraviť na výlet do Krakova. Narazíte tu na mnohé architektonické skvosty, múzeá i draka chrliaceho oheň.

Tipy na výlet

Soľná baňa Wieliczka

Jedným z najzaujímavejších miest nielen okolo Krakova, ale v celom Poľsku, je soľná baňa Wieliczka. Pamiatka UNESCO, prístupná pre turistov, predstavuje jedinečný kus prírody až 327 metrov pod povrchom zeme. Sochy, kaplnka, sály a komory celé zo soli, to všetko môžete v jaskyni vidieť. Najpôsobivejšou časťou areálu je potom kaplnka svätej Kingy, veľká podzemná sála zasvätená patrónke baníkov.

Krakov

K Prahe, Parížu a ďalším európskym turistickým metropolám môžeme smelo priradiť aj Krakov. Hoci sa nejedná o hlavné mesto Poľska, ide určite o kultúrne najvýznamnejšie mesto v Poľsku. Poloha na rieke Visle, množstvo zaujímavých pamiatok, ale aj romantická atmosféra so štýlovými kaviarňami a reštauráciami robí z Krakova zaujímavý cieľ niekoľkodňového výletu.

Wawel

Ozdobou historického Krakova je návršie Wawel na ľavom brehu rieky Visly. Nájdete na ňom renesančný Kráľovský hrad s barokovými prvkami a katedrálu sv. Stanislava a Václava, ktorá je nielen kultúrnou pamiatkou, ale aj významným poľským posvätným miestom. Spolu s krakovským centrom je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Hotel Galicja ***

Edwarda Dembowskiego 20, Wieliczka - Kraków
Poľsko

+ 48 12 291 40 40

recepcja@hotelgalicja.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 11:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,5/5
Celkom 2 hodnotení