Romantický pobyt v historickom centre Krakova

Pergamin Royal Apartments sa pýši skvelým umiestnením priamo v srdci kráľovského mesta len pár krokov od námestia Rynek Główny. Za malú chvíľu sa dostanete tiež k hradu Wawel, najvýznamnejšej pamiatke Krakova.

Tešte sa na priateľskú atmosféru ubytovania a na luxusné klimatizované izby s balkónom. K zariadeniu izieb patrí TV, stôl, minibar, kávovar, rýchlovarná kanvica a samozrejme kúpeľňa so sprchou a WC.


Hostia z Booking.com sú spokojní ako s lokalitou apartmánov, tak aj so všetkými ostatnými službami. Celkové hodnotenie je 8,8 z 10.


Počas pobytu si užijete raňajky do postele, podávajú sa totiž formou raňajkových balíčkov na izbu. Ideálna chvíľa na to vychutnať si výhľad na historický Krakov a rozmyslieť si, ktoré miesta navštívite. Centrum je tiež plné útulných kaviarní a príjemných reštaurácií, takže až si dáte výdatnú večeru, budete to mať do apartmánov blízko.

Tipy na výlet

Vianočné trhy v Krakove

Ako si užiť návštevu najkrajšieho poľského mesta ešte viac? Príďte sem v čase adventu a navštívte vianočné trhy, ktoré sa konajú na Hlavnom námestí (Rynek Glowny) a v okolitých uličkách. Stánky sa zameriavajú na predaj tradičných výrobkov a pochutín, prevádzkovatelia stánkov musia splniť viacero nariadení. Môžete sa teda spoľahnúť, že zakúpite len kvalitné produkty. Miestnou špecialitou je napríklad tekutý med, úplne odlišný od našej medoviny. Ochutnajte.

Wawel

Ozdobou historického Krakova je návršie Wawel na ľavom brehu rieky Visly. Nájdete na ňom renesančný Kráľovský hrad s barokovými prvkami a katedrálu sv. Stanislava a Václava, ktorá je nielen kultúrnou pamiatkou, ale aj významným poľským posvätným miestom. Spolu s krakovským centrom je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Krakov

K Prahe, Parížu a ďalším európskym turistickým metropolám môžeme smelo priradiť aj Krakov. Hoci sa nejedná o hlavné mesto Poľska, ide určite o kultúrne najvýznamnejšie mesto v Poľsku. Poloha na rieke Visle, množstvo zaujímavých pamiatok, ale aj romantická atmosféra so štýlovými kaviarňami a reštauráciami robí z Krakova zaujímavý cieľ niekoľkodňového výletu.

Pergamin Royal Apartments

ul. Grodzka 12, Kraków
Poľsko

+48 12 395 72 60

royal@premium-hotels.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 12:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 25 zł (6 €)/noc
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,25/5
Celkom 4 hodnotení