Wawel Tip na výlet

Ozdobou historického Krakova je návršie Wawel na ľavom brehu rieky Visly. Nájdete na ňom renesančný Kráľovský hrad s barokovými prvkami a katedrálu sv. Stanislava a Václava, ktorá je nielen kultúrnou pamiatkou, ale aj významným poľským posvätným miestom. Spolu s krakovským centrom je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Romantický pobyt v historickom centre Krakova

Pergamin Royal Apartments sa pýši skvelým umiestnením priamo v srdci kráľovského mesta len pár krokov od námestia Rynek Główny. Za malú chvíľu sa dostanete tiež k hradu Wawel, najvýznamnejšej pamiatke Krakova.

Tešte sa na priateľskú atmosféru ubytovania a na luxusné klimatizované izby s balkónom. K zariadeniu izieb patrí TV, stôl, minibar, kávovar, rýchlovarná kanvica a samozrejme kúpeľňa so sprchou a WC.


Hostia z Booking.com sú spokojní ako s lokalitou apartmánov, tak aj so všetkými ostatnými službami. Celkové hodnotenie je 8,8 z 10.


Počas pobytu si užijete raňajky do postele, podávajú sa totiž formou raňajkových balíčkov na izbu. Ideálna chvíľa na to vychutnať si výhľad na historický Krakov a rozmyslieť si, ktoré miesta navštívite. Centrum je tiež plné útulných kaviarní a príjemných reštaurácií, takže až si dáte výdatnú večeru, budete to mať do apartmánov blízko.

Pergamin Royal Apartments

ul. Grodzka 12, Kraków
Poľsko

+48 12 395 72 60

royal@premium-hotels.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 12:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 25 zł (6 €)/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,2 km
Zastávka
100 m

Tipy na výlet

Krakov

K Prahe, Parížu a ďalším európskym turistickým metropolám môžeme smelo priradiť aj Krakov. Hoci sa nejedná o hlavné mesto Poľska, ide určite o kultúrne najvýznamnejšie mesto v Poľsku. Poloha na rieke Visle, množstvo zaujímavých pamiatok, ale aj romantická atmosféra so štýlovými kaviarňami a reštauráciami robí z Krakova zaujímavý cieľ niekoľkodňového výletu.

Aquapark Krakov

Krakovský aquapark je najväčším krytým aquaparkom v Poľsku a zároveň patrí k najväčším v Európe. Množstvo bazénov a tobogánov (z ktorých najdlhší meria 202 metrov) nie je tým jediným, čo aquapark ponúka. Nájdete tu aj divokú rieku, wellness centrum, fitnes štúdio, vlnový bazén, bazénik a atrakcie pre deti a saunový svet.

ZOO Krakov

Cez 1500 zvierat 260 rôznych druhov, to je Krakovská ZOO. Záhrada sa nachádza uprostred lesa, môžete si teda užiť výlet na čerstvom vzduchu a zároveň sa pokochať krásnymi plazmi, cicavcami, rybami aj vtákmi. ZOO je otvorená celoročne každý deň od 9:00 hodín do 18:00 hodín. Dospelé celodenné vstupné vyjde zhruba na 4,3 € (18 PLN)