Krakov Tip na výlet

K Prahe, Parížu a ďalším európskym turistickým metropolám môžeme smelo priradiť aj Krakov. Hoci sa nejedná o hlavné mesto Poľska, ide určite o kultúrne najvýznamnejšie mesto v Poľsku. Poloha na rieke Visle, množstvo zaujímavých pamiatok, ale aj romantická atmosféra so štýlovými kaviarňami a reštauráciami robí z Krakova zaujímavý cieľ niekoľkodňového výletu.

Excelentné ubytovanie a Krakov ako na dlani

Pergamin Old Town Apartments sa nachádza priamo v srdci Krakova na dosah hradu Wawel či hlavného námestia. Pamiatkami budete pri svojom pobyte doslova obklopení, stačí vyjsť z apartmánov a zabočiť za pár rohov.

Ubytovaní budete v dvojlôžkových izbách s TV, minibarom, telefónom, kávovarom, varnou kanvicou a samozrejme vlastnou kúpeľňou so sprchou. Na izbe si okrem praktického zariadenia zamilujete tiež dekorácie inšpirované dielami slávnych poľských maliarov, ako sú Joseph Mehoffer, Olga Boznanska a Stanislaw Wyspianski.


O kvalite ubytovania svedčí tiež spokojnosť hostí. Na portáli Booking.com od nich apartmány získali hodnotenie 8,8 z 10.


Hotel je okrem iného vybavený výťahom a úschovňou batožiny, ubytovať sa navyše môžete aj so svojím domácim miláčikom.

Pergamin Old Town Apartments

ul. Sw. Gertrudy 10, Kraków
Poľsko

+48 12 422 12 41

oldtown@premium-hotels.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 12:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 25 zł (6 €)/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,6 km
Zastávka
0,3 km

Tipy na výlet

Wawel

Ozdobou historického Krakova je návršie Wawel na ľavom brehu rieky Visly. Nájdete na ňom renesančný Kráľovský hrad s barokovými prvkami a katedrálu sv. Stanislava a Václava, ktorá je nielen kultúrnou pamiatkou, ale aj významným poľským posvätným miestom. Spolu s krakovským centrom je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

ZOO Krakov

Cez 1500 zvierat 260 rôznych druhov, to je Krakovská ZOO. Záhrada sa nachádza uprostred lesa, môžete si teda užiť výlet na čerstvom vzduchu a zároveň sa pokochať krásnymi plazmi, cicavcami, rybami aj vtákmi. ZOO je otvorená celoročne každý deň od 9:00 hodín do 18:00 hodín. Dospelé celodenné vstupné vyjde zhruba na 4,3 € (18 PLN)

Aquapark Krakov

Krakovský aquapark je najväčším krytým aquaparkom v Poľsku a zároveň patrí k najväčším v Európe. Množstvo bazénov a tobogánov (z ktorých najdlhší meria 202 metrov) nie je tým jediným, čo aquapark ponúka. Nájdete tu aj divokú rieku, wellness centrum, fitnes štúdio, vlnový bazén, bazénik a atrakcie pre deti a saunový svet.