Prežite peknú dovolenku na okraji Krakova v Garden Park Hoteli ***, odkiaľ to budete mať pár krokov do unikátnej soľnej bane Wieliczka. V hoteli sa tešte na elegantné a pokojné prostredie a raňajky formou bufetu. Pobyt je vhodný pre dvoch i pre rodiny.

Nadpriemerné ubytovanie v krásnej lokalite

Garden Park Hotel *** leží asi 20 minút od Krakova v centre dedinky Wieliczka, ktorá je známa pre jedinečnú soľnú baňu. Vďaka polohe hneď oproti stanici je hotel ľahko dostupný, zároveň sa ale nemusíte báť hluku, jedná sa o pokojné miesto.

Ubytovaní budete v elegantných izbách s TV, varnou kanvicou, posedením a vlastnou kúpeľňou s fénom. K dispozícii je tiež minerálna voda.

Ako napovedá názov hotela, budete sa môcť prechádzať v záhrade s množstvom stromov a krásnych kvetov, ktorá slúži prevažne na organizovanie svadieb, ale príležitostne sa tu tiež griluje.


Mesto Krakov síce neomrzí, ale prečo sa nerozhliadnuť aj po jeho okolí? Soľná baňa Wieliczka je rozhodne miestom, kde by ste mali začať. V mestečku nájdete ale aj zábavný park pre deti či lanový Xtreme Park.

Tipy na výlet

Soľná baňa Wieliczka

Jedným z najzaujímavejších miest nielen okolo Krakova, ale v celom Poľsku, je soľná baňa Wieliczka. Pamiatka UNESCO, prístupná pre turistov, predstavuje jedinečný kus prírody až 327 metrov pod povrchom zeme. Sochy, kaplnka, sály a komory celé zo soli, to všetko môžete v jaskyni vidieť. Najpôsobivejšou časťou areálu je potom kaplnka svätej Kingy, veľká podzemná sála zasvätená patrónke baníkov.

Krakov

K Prahe, Parížu a ďalším európskym turistickým metropolám môžeme smelo priradiť aj Krakov. Hoci sa nejedná o hlavné mesto Poľska, ide určite o kultúrne najvýznamnejšie mesto v Poľsku. Poloha na rieke Visle, množstvo zaujímavých pamiatok, ale aj romantická atmosféra so štýlovými kaviarňami a reštauráciami robí z Krakova zaujímavý cieľ niekoľkodňového výletu.

Wawel

Ozdobou historického Krakova je návršie Wawel na ľavom brehu rieky Visly. Nájdete na ňom renesančný Kráľovský hrad s barokovými prvkami a katedrálu sv. Stanislava a Václava, ktorá je nielen kultúrnou pamiatkou, ale aj významným poľským posvätným miestom. Spolu s krakovským centrom je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Garden Park Hotel ***

Dembowskiego 60A, Wieliczka
Poľsko

+48 690 624 265

info@gardenparkhotel.pl

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik povolený
Platba kartou
Platba kartou je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané