Užite si Sárvár tak luxusne, ako to len ide. 5* Spirit Hotel Thermal Spa ponúka komfortné izby Oriental, lahodnú polpenziu formou bufetov a predovšetkým neobmedzený vstup do prepychového Spa & Wellness Oasia o rozlohe 10 000 m². Čaká tu na vás 22 vnútorných a vonkajších (nielen) termálnych bazénov, vírivky, Kneippov kúpeľ, ale aj Saunový svet a fitness štúdio.

O ubytovaní

Spirit Hotel Thermal Spa ***** je sofistikovaný a prepychový hotel v obľúbenom maďarskom kúpeľnom meste Sárvár. Nachádza sa len 1 km od termálnych kúpeľov a necelé 2 km od historického centra mesta. Niečo nám síce hovorí, že z tohto luxusného hotela nebudete chcieť vystrčiť nos, aj samotné mesto Sárvár a okolie má ale čo ponúknuť.

Medzi miestne zaujímavosti patrí mnoho historických a kultúrnych pamiatok. Prejdite sa po Kossuthovom námestí (1,5 km) a prezrite si radnicu z 19. storočia alebo pamätníky zo svetových vojen. Dominantou námestia je fontána so zvukovou a svetelnou show. Tá navyše nie je v Sárvári jediná, ďalšiu interaktívnu studňu s LED osvetlením nájdete na námestí Posta (1,5 km).

Vynechať rozhodne nesmiete ani návštevu Nádasdyho hradu (1,2 km), ktorý patrí k najzachovalejším stredovekým sídlam v Maďarsku. Možno vám meno hradného pána, Ferenc Nádasdy, nič nehovorí, iste ale budete poznať jeho manželku, tou totiž nebol nikto iný ako slávna grófka Alžbeta Báthoryová čiže čachtická pani.

Na výlet si zájdite do neďalekého mesta Szombathely (27 km), ktoré je údajne dokonca najstarším maďarským mestom. Nedostatku historických pamiatok sa tak rozhodne báť nemusíte. Okrem dobovej architektúry tu ale uvidíte napríklad aj krásne Kámonske arborétum. To je s približne 3 000 druhov listnatých i ihličnatých drevín najväčšie v celom Maďarsku.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z 271 elegantných, dizajnových izieb s balkónom alebo terasou. Izby sú vybavené tak, aby bez debaty dosahovali päťhviezdičkový štandard – absolútne luxusne.

Izba Premium (31-35 m²) je vybavená dvomi jednolôžkami alebo manželskou posteľou (180x200 cm), minibarom, Smart televíziou, telefónom, WiFi pripojením a trezorom. V kúpeľni nájdete župany, papuče, kozmetiku a sušič vlasov.

Izba Oriental (31-37 m²) je skvelým miestom pre romantický pobyt vo dvojici. V izbe je veľká kruhová posteľ s priemerom 230 cm, k ďalšej výbave patrí Smart TV, WiFi pripojenie, minibar, trezor, telefón a kúpeľňa s županom, papučami, fénom a toaletnými potrebami.

Na čom si pochutnáte?

Prepychová hotelová reštaurácia Onyx nemôže ponúkať nič iné ako gastronomické skvosty, a to od rána až do večera. K dispozícii vám budú raňajkové a obedové bufety, božské dezerty i všemožné pokrmy z celého sveta – vždy z tých najčerstvejších surovín.

Ľahkú desiatu, dezert či čerstvé ovocie vám radi pripravia v bistri Oxygen priamo pri bazéne, nemusíte sa tak ani na chvíľu vzdávať zaslúženej relaxácie. Na posedenie pri poháriku niečoho dobrého si zájdite do Lobby baru, na večernú zábavu potom pozýva Luna bar, kde si k vynikajúcemu drinku môžete dať aj partiu bowlingu alebo biliardu.

Kde budete relaxovať?

Päťhviezdičkový hotel v maďarskom kúpeľnom meste a bez wellness? To by snáď ani nešlo. V Spirit Hoteli nájdete unikátne wellness centrum Oasis s rozlohou 10 000 m². Zaplávate si tu v 22 bazénoch vrátane termálnych, zážitkových aj plaveckých. Ďalej je tu Saunový svet s fínskou, ružovou, bio, infra a kamennou saunou, laconiom (rímska suchá sauna), aromaterapeutickou kabínou, parným kúpeľom a frigidariom (ochladzovacia miestnosť). Špecialitou sú turecké kúpele hammam, kde sú súčasťou relaxácie aj rituálne očisťujúce a ošetrujúce procedúry.

O vaše telo tu bude postarané naozaj komplexne, dopriať si môžete aj najnovšie ozdravné ošetrenia, konzultáciu s nutričným terapeutom, posúdenie vášho zdravotného stavu, návštevu fitness štúdia, liečebné kúpele, svetelnú terapiu, elektroterapiu a ďalšie moderné techniky na posilnenie vášho zdravia. Pestrá ponuka skrášľujúcich procedúr vrátane ošetrenia pleti, manikúry či pedikúry je samozrejmosťou.

Cestujete s deťmi?

Pre deti je v hoteli na zapožičanie detská postieľka, vanička a vysoká stolička, poteší tiež detský kútik a príležitostné animačné programy. Vstup do termálnych bazénov je povolený deťom od 14 rokov pod dohľadom rodičov.

Niečo naviac

V hoteli si môžete zahrať tenis a squash alebo preveriť svoje schopnosti pri hre na Xboxe.

Spirit Hotel Thermal Spa ***** Sárvár

Spirit Hotel Thermal Spa ***** Sárvár

Vadkert krt. 5. , 9600
Maďarsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
za 4 500 Ft/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie 2 000 - 3 000 HUF/deň

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Fitness
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2 km
Vzdialenosť od kúpeľov
0,2 km
Zastávka
3,2 km
Aquapark
10 m

Tipy na výlet

Kúpele Sárvár

Kúpele SárvárTip na výlet

Maďarské kúpeľné mesto Sárvár je ďalšie krásne mestečko s kúpeľmi, ktoré sú naozaj na úrovni. Schádzajú sa sem ľudia z celej Európy, a to najmä za dvomi druhmi tunajšej liečivej vody. V okolí Sárváru totiž vyvierajú dva pramene liečivej vody: prvý z hĺbky 1 200 metrov s teplotou 43 °C a druhý z hĺbky 2 000 metrov s teplotou 83 °C s vysokým obsahom soli. V kúpeľoch Sárvár si užijú všetky vekové skupiny. Budova s rozlohou 5 000 m² so stredomorskou atmosférou ponúka mnoho vyžitia ako pre seniorov, ktorí využijú najmä liečebné časti kúpeľov, tak aj pre páry či rodiny s deťmi, ktoré zas ocenia relax i zábavu v zážitkovej časti.

Bazény v liečebnej časti kúpeľov:

 • vonkajší zážitkový bazén (32 –⁠ 33 °C)
 • vnútorný zážitkový bazén (32 –⁠ 34 °C)
 • vnútorný zážitkový bazén s liečivou vodou (34 – 36 °C)
 • vnútorný liečebný bazén (36 –⁠ 38 °C)
 • vonkajší liečebný bazén (36 °C)

Bazény a ďalšie priestory v zážitkovej časti:

 • bazén s umelými vlnami (detský zážitkový bazén so šmykľavkami a hračkami pre najmenších)
 • veľká vírivka
 • detský bazén so šmykľavkami, vodným delom a striekacou bránou
 • široká rodinná šmýkačka pre spoločné zážitky
 • zelená rúrková šmýkačka
 • 3 obrie šmykľavky vnútri aj mimo budovy
 • detský kútik s vychovávateľkou, kde je k dispozícii stráženie detí zdarma
 • svet batoliat: kuchynka, prebaľovací miestnosť, tepidárium, detský kútik, odpočiváreň
 • 25 m dlhý plavecký bazén
 • rozsiahle odpočinkové priestory
 • obrovská terasa na opaľovanie

Zájsť si môžete i do saunového sveta, kde na vás čaká fínska sauna, parný kúpeľ, aromasauna a ďalšie atrakcie zaisťujúce odpočinkový zážitok.

Miestna termálna voda je veľmi vhodná na liečbu ochorení pohybového ústrojenstva, rehabilitáciu po ochoreniach a športových zraneniach, v prípade neurologických ťažkostí a ku kúpeľom na uvoľnenie svalstva.

Celodenná vstupenka do kúpeľov v hlavnej sezóne vyjde dospelého človeka na 5 900 HUF, mimo nej 4 990 HUF.

Viac informácií
Mesto Sárvár
Mesto Sárvár
Arboretum Sárvár
Arboretum Sárvár
Hrad Nádasdy
Hrad Nádasdy