Vydajte sa na skvelú relaxačnú dovolenku do maďarského mesta Harkány. Ubytovaní budete v Xavin Hoteli **** len 150 m od kúpeľov, kde vás čaká chutná polpenzia. Deti do 5 rokov majú pobyt zdarma.

O ubytovaní

Xavin Hotel Harkány **** sa nachádza v kúpeľnom mestečku Harkány na najjužnejšom cípe Maďarska. Okrem známeho kúpeľného areálu (400 m) a príjemného stredomorského podnebia je tunajšia oblasť obľúbená aj pre vynikajúce víno pochádzajúce z miestnych vinohradov. Doslova pár krokov od hotela sa rozprestiera nádherný kúpeľný park s fontánou a pohodlnými lavičkami. Ďalej tu nájdete niekoľko úchvatných kostolov, príjemnú promenádu Zsigmondy (700 m) a múzeum súčasného umenia Futó László Pál. Na výlet sa môžete vydať do neďalekého mesta Pécs (30 km), ktoré ponúka množstvo architektonických pamiatok z tureckých dôb a múzeí. Jedinečný pamiatkový komplex nekropola zo 4. storočia je súčasťou Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Vo vedľajšom mestečku Siklós (4 km) nájdete niekoľko pamätihodností z čias stredoveku a tureckej nadvlády vrátane hradu z 12. storočia.

Kde budete spať?

Tešte sa na ubytovanie v komfortnej dvojlôžkovej izbe s balkónom. Všetky izby sú vybavené klimatizáciou, LCD televízorom, WiFi pripojením a vlastnou kúpeľňou so sprchou a fénom. Ďalej tu nájdete aj telefón, minibar a trezor.

Na čom si pochutnáte?

Súčasťou hotela je Oliva restaurant, kde si pochutnáte na bohatých bufetových raňajkách aj večerách. Veľký dôraz je tu kladený na čerstvosť a lokálny pôvod surovín, z ktorých sa pripravujú predovšetkým pokrmy tradičnej maďarskej, ale aj medzinárodnej a stredomorskej kuchyne. Súčasťou reštaurácie je aj príjemná záhradka v stredomorskom štýle. Svoj obľúbený nápoj a ľahké občerstvenie si môžete dopriať v bare Levanda.

Termálne kúpele Harkány Tip na výlet

Termálne kúpele Harkány sú vychýrené hlavne pre svoju svetovo unikátnu liečivú vodu, ktorá už pomohla mnohým návštevníkom pri liečbe reumatických, pohybových, gynekologických či kožných ochorení. Príďte si aj vy oddýchnuť do vonkajších i vnútorných bazénov s vodou obsahujúcou vzácny karbonylsulfid, ktorý bol objavený práve v tejto lokalite. V celoročne otvorených kúpeľoch vás čaká oddych v relaxačných bazénoch, nechýba tu tiež plavecký, zážitkový či detský bazén so šmýkačkami či toboganmi. O zábavu sa postarajú tiež ihriská priamo v areáli kúpeľov.

Kde budete relaxovať?

V hotelovom wellness centre nájdete krytý bazén, vírivku, soľnú miestnosť aj fínsku a parnú saunu. Dopriať si môžete aj príjemnú profesionálnu masáž či kozmetické procedúry.

Xavin Hotel Harkány ****

Kossuth Lajos u. 43. , Harkány
Maďarsko

+36309272985

travelking@harkany.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,8 km
Vzdialenosť od kúpeľov
0,4 km
Zástavka
1,2 km
Aquapark
0,4 km

Tipy na výlet