Pobyt v jednej z najkrajších budov Budapešti

Luxus, štýl a elegancia - tým všetkým sa pýši Danubius Hotel Gellért, ktorý sídli v jednej z najkrajších secesných budov Budapešti, na úpätí rovnomenného vrchu. Historický hotel, ktorý je bezprostredne spojený so známymi kúpeľmi Gellért, poskytuje vo svojich interiéroch pohodlie a oddych.

Pýši sa viac ako dvomi stovkami izieb a apartmánov. Všetky sú vybavené minibarom, rádiom a televízorom. Samozrejmosťou je aj vlastné sociálne zariadenie s vaňou alebo sprchou.


Hotel patrí do známej siete Danubius, ktorej meno je zárukou kvalitného ubytovania a služieb.


Vynikajúca kuchyňa a vlastná piváreň

Hotelová reštaurácia Panorama sa teší vynikajúcej povesti pre svoju excelentnú kuchyňu. Na svojom jedálnom lístku má najlahodnejšie jedlá posledných 90 rokov. Gastronomický zážitok ešte umocní široký výber kvalitných vín. Môžete si byť istí, že reštaurácia nezískala svoje meno pre nič za nič - naskytne sa vám odtiaľto rozprávkový výhľad na Dunaj a Budapešť.

Každú nedeľu ponúka od 12:00 do 15:00 hod dospelým aj deťom tzv. Sunday Brunch, čo je obed formou bohatého bufetového stola so živou hudbou. Hoteloví hostia majú na Sunday Brunch 15% zľavu, deti mladšie ako 14 rokov si môžu z dobrôt vybrať za polovičnú cenu, deti mladšie ako 6 rokov bezplatne.

K hotelu patrí ako útulná vináreň, tak kaviareň, ktorá je skutočným pokušením pre každého milovníka sladkých dobrôt. Tortičky, rolády, poháre, to všetko čaká len na vás.

Dodatočné info

 • Dieťa do 11,9 rokov 9 €/noc vrátane polpenzie či 22 €/noc vrátane polpenzie a vstupu do kúpeľov.

 • Dieťa od 12 rokov 56 €/noc vrátane polpenzie či 69 €/noc vrátane polpenzie a vstupu do kúpeľov.

 • Na izbu je možné umiestniť maximálne jednu prístelku.

 • Parkovanie na stráženom parkovisku 100 m od hotela 14 €/deň.

 • Príplatok za izbu Deluxe 40 €/izba/noc s minimálnym počtom 2 dospelých osôb, maximálne obsadenie izby 3 osoby.

 • Kupón je platný pre 1 osobu. Ceny platia pri obsadení izby minimálne 2 osobami.

 • V prípade záujmu o liečebnú kúru alebo niektorú z masáží nie je potrebné kupovať lístok do kúpeľov.

 • Kupón nie je možné využiť v termíne 20.4. - 22.4. a 8.6. - 15.6.

 • Potvrdené rezervácie nemožno meniť ani rušiť.

 • Ak plánujete pobyt uskutočniť v termínoch štátnych sviatkov danej krajiny, informujte sa o podmienkach uplatenia kupónu priamo v hoteli.

 • Overte si dostupnosť vami vybraného termínu telefonicky alebo emailom priamo v hoteli. Uvedené termíny v kalendári sú orientačné. Môžete sa tiež obrátiť na našu zákaznícku podporu, ktorá rada dostupnosť termínu overí za vás.

 • Potom, čo si kúpite kupón, pobyt čo najskôr v hoteli záväzne zarezervujte. Pri záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný iba s platnou rezerváciou. Aj s rezerváciou vám ochotne pomôže zákaznícka podpora, stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 15:00 hodín, check out do 11:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 25 €/noc

 • Hotel je čiastočne bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Beáta K.)

Hotel, izba, reštaurácia a prostredie úplne dokonalé. Personál mal profesionálny prístup. Kúpele v hoteli vynikajúce, vonkajší bazén s horúcou vodou je neuveriteľný zážitok.

Vynikajúce (HANA Z.)

Byli jsme s pobytem velmi spokojeni. Krásný starý hotel v samotném centru Budapešti. Jeli jsme do Budapešti vlakem, výborná dostupnost z vlakového nádraží metrem až k hotelu. Krásné procházky, pěkné koupání. Výborná strava, milý personál.

Vynikajúce (Mirka P.)

Príjemný hotel s ochotným personálom a službami na úrovni. Chutné jedlo. Prepojenie s kúpeľmi zabezpečilo pohodlie.

Tipy na výlet

Kúpele Gellert

Kúpele Gellert

Vo veľkolepých priestoroch takmer 100 rokov starých kúpeľov nájdete bazén s termálnou vodou, krytý bazén s perličkovým kúpeľom, vonkajší bazén s termálnou vodou, vírivku, saunu, solárium a parné kúpele.

Termálna liečivá voda v kúpeľoch Gellert je vhodná pre liečbu kĺbových a srdcových ochorení, problémov s krvným obehom aj dýchacím ústrojenstvom.

Nadchne vás aj bohatá ponuka wellness služieb, medzi ktoré patria osviežujúce a thajské masáže, kozmetika, manikúra a pedikúra.

Celodenný vstup cez víkend pre dospelého stojí 5 700 HUF (cca 19 €), cez týždeň 5 500 HUF (cca 18 €). Kúpele sú otvorené každý deň od 6:00 do 20:00 hodín.

Budapešť

Budapešť

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy aj sveta. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác, budova parlamentu či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, chýrnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám.

Rybárska bašta

Rybárska bašta

Ten najkrajší výhľad na Dunaj a Pešť si užijete z Rybárskej bašty, neorománského pamätníka na Hradnom vrchu v Budapešti. Na mieste sa predtým predávali ryby, pamätník tú vznikol v rokoch 1895 - 1902 a ide o dielo Frigyesa Schuleka. Pred baštou stojí socha sv. Štefana. Pokiaľ ste v hlavnom meste Maďarska, rozhodne si tento zážitok nenechajte ujsť.