Penzion Hrad Vildštejn

Penzion Hrad Vildštejn

Pod Hradem 81, Skalná
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
0,8 km
Zjazdovka
20 km

O ubytovaní

Penzión Hrad Vildštejn leží v mestečku Skalná v Karlovarskom kraji. Ako prezrádza už samotný názov, penzión je súčasťou krásneho areálu, v ktorom nájdete aj Hrad Vildštejn. Súčasťou hradnej budovy sú dve múzeá (o hrade a o hasičskej technike), stredoveká hodová sieň, kráľovská sála a obradná sieň. V zámockej budove nájdete tiež múzeum väzenstva a stredovekú kováčsku dielňu.

Ak by ste náhodou dostali chuť opustiť tento čarovný areál a vydať sa na výlet aj niekam inam, zamierte do blízkych Františkových Lázní (7 km), Národnej prírodnej rezervácie SOOS (6 km), do oblasti U Sedmi rybníků (2,5 km) alebo za hranice do Nemecka.

Kde budete spať?

Na ubytovanie sú k dispozícii izby alebo priestranný apartmán. Izby, do ktorých sa vstupuje cez nádvorie, sú vybavené manželskou posteľou, televízorom, WiFi pripojením a vlastnou kúpeľňou so sprchou. Ak na pobyt idete s celou rodinou, určite zvoľte komfortný rodinný apartmán, v ktorom ubytujete až 7 osôb – v podkrovnej spálni sú 4 lôžka, v obývacej izbe je zas rozkladacia pohovka pre 1-3 deti. Súčasťou apartmánu je tiež televízor, WiFi pripojenie, plne vybavená kuchyňa, balkón a kúpeľňa so sprchou a perličkovou vaňou.

Na čom si pochutnáte?

V stredovekej reštaurácii Hodovna si každé ráno pochutíte na raňajkách formou bufetu. Zájsť sem môžete aj na obed alebo večeru, podávajú sa tu tradičné české jedlá podľa staročeských receptúr a nechýbajú ani domáce údené výrobky. V hradnej vinotéke si zase vyberiete z bohatej ponuky moravských, ale aj zahraničných vín.

Niečo naviac

Určite nevynechajte prehliadku hradných priestorov. Prehliadnete si Románsku kaplnku, Kráľovskú sálu, spálňu rytiera Helmfelda a niektoré z múzeí.