Penzion Hrad Vildštejn

Penzion Hrad Vildštejn

Pod Hradem 81, Skalná
Česká republika

+420 354 594 930

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Detské ihrisko
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Zastávka
0,8 km
Zjazdovka
20 km

O ubytovaní

Penzión Hrad Vildštejn leží v mestečku Skalná v Karlovarskom kraji. Ako prezrádza už samotný názov, penzión je súčasťou krásneho areálu, v ktorom nájdete aj Hrad Vildštejn. Súčasťou hradnej budovy sú dve múzeá (o hrade a o hasičskej technike), stredoveká hodová sieň, kráľovská sála a obradná sieň. V zámockej budove nájdete tiež múzeum väzenstva a stredovekú kováčsku dielňu. Pokiaľ by ste mali chuť opustiť tento čarovný areál, v podhradí môžete obdivovať historické zrubové budovy a navštíviť zaujímavé Geofyzikálne múzeum a seizmologickú stanicu (600 m). Skalná je totiž častým centrom zemetrasení.

Na výlet sa môžete vydať do neďalekých Františkových kúpeľov (7 km), ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. V meste sa môžete prejsť po krásnych kolonádach, napiť sa z Františkovho prameňa a oddýchnuť si v krásnom Aquaparku Aquaforum s vnútornými a vonkajšími bazénmi, vodnými atrakciami a saunovým svetom. A nemusíte zostať ani v jednom kúpeľnom meste, na dosah sú malebné Mariánske Lázně (43 km) alebo Karlove Vary (49 km).

Ak vás zaujíma okolitá príroda, využite sieť turistických chodníkov a cyklotrás, ktoré vedú v blízkosti hradu. Medzi obľúbené patrí napríklad Cyklotrasa Ohře alebo Krušnohorská magistrála. Vybrať sa môžete aj do Národnej prírodnej rezervácie SOOS (6 km), ktorá sa nazýva "český Yellowstone", alebo do Prírodnej rezervácie U Siedmich rybníkov (2,5 km).

Kde budete spať?

Pri ubytovaní na hrade nesmie chýbať historická atmosféra, ale nebudete ochudobnení ani o komfort modernej doby. Do izieb sa vchádza z hradného nádvoria, každá má vlastnú kúpeľňu a WiFi pripojenie.

Dvojlôžková izba s manželskou posteľou je určená pre 2 osoby a okrem pohodlnej manželskej postele je vybavená aj TV a priestrannou skriňou. Kúpeľňa je vybavená sprchovacím kútom.

Dvojlôžková izba s kuchyňou je priestrannejšia a okrem spacej časti s manželskou posteľou zahŕňa aj vybavený kuchynský kút s chladničkou, mikrovlnnou rúrou a rýchlovarnou kanvicou. Nechýba TV a skriňa,a v kúpeľni je sprchovací kút.

Trojlôžková izba má 3 samostatné postele, z ktorých 2 možno spojiť do manželskej postele, skriňu, TV a stôl so stoličkami. V kúpeľni je sprchovací kút.

Rodinná izba pozostáva z 2 samostatných spální a celkovo sa v nej môže ubytovať až 6 osôb. Okrem toho má aj stôl so sedením, TV a úložný priestor, kúpeľňa je klasicky vybavená sprchovacím kútom.

Rodinný apartmán bude skvelou voľbou pre náročných. Je dvojpodlažný a v spodnej časti nájdete vybavenú kuchyňu, jedálenský kút so sedením, rozkladací gauč, perličkovú vaňu a samostatnú kúpeľňu so sprchovacím kútom. Na hornom poschodí sa nachádza podkrovná spálňa so 4 lôžkami.

Na čom si pochutnáte?

Perlou hradu je stredoveká reštaurácia Hodovna, ktorá ponúka tradičné jedlá podľa staročeských receptov ocenené certifikátom Czech Specials a nechýbajú ani domáce údené výrobky. V hradnej vinotéke si môžete vybrať zo širokej ponuky moravských a zahraničných vín. navyše pravidelne sa tu konajú degustácie.

Cestujete s deťmi?

Počas prázdnin a dovoleniek hrad ponúka interaktívne prehliadky pre deti, počas ktorých vás hradom prevedie Biela pani, Čierna pani alebo snehová princezná Elza. Počas prehliadok sa deti aktívne zapájajú do rôznych zábavných úloh.

Niečo naviac

Počas roka sa môžete tešiť aj na ďalšie prehliadky a tematické hradné podujatia, vrátane kráľovskej hostiny, upírskeho plesu a ďalších.