Kramářův zámek - Hotel Větrov ***

Kramářův zámek - Hotel Větrov ***

Lyžařská 307, Vysoké nad Jizerou
Česká republika

+420 721 739 750

hotelvetrovzamek@gmail.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Wellness
Vonkajší bazén
Sauna
Reštaurácia
Detské ihrisko
Fitness
Požičovňa bicyklov

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,3 km
Zjazdovka
0,7 km

O ubytovaní

Kramářův zámek - Hotel Větrov *** sa nachádza vo Vysokom nad Jizerou na pomedzí Jizerských hôr a Krkonôš. Príďte si užiť rozprávkový pobyt v secesnom zámku na úpätí najvyšších českých hôr.

Hotel nechal v 30. rokoch 20. storočia ako svoje letné sídlo vybudovať ministerský predseda Karel Kramář, ktorý sa vo Vysokom nad Jizerou narodil, a tak tu na zmienky o ňom narazíte skutočne často. Práve Kramářovi je venovaná časť expozície vlastivedného múzea (400 m), kde je ďalej možné vidieť obsiahlu zbierka lyží a snežníc.

Krásnou prírodou v okolí hotela vás prevedie pestrá sieť turistických trás. Vydajte sa napríklad k zrúcanine hradu Nístějka (4,5 km), na rozhľadňu U Borovice (5 km), na zámok Jilemnice (17 km) na zámok Vrchlabí (22 km) alebo na rozhľadňu Járy Cimrmana (11 km). Veľa možností vyžitia po celý rok ponúka neďaleký Špindlerův Mlýn (21 km), kde láka na návštevu napríklad múzeum Lega, aquapark alebo bobová dráha.

Veľa skvelých výletných cieľov ponúka Krkonošský národný park. Patrí k nim napríklad Mumlavský vodopád (13 km), najvyššia česká hora Sněžka (32 km) alebo Čertova hora (12 km), kam môžete vyjsť po svojich, alebo sa nechať vyviezť modernou lanovkou.

Krkonoše aj Jizerky poskytujú dokonalé podmienky na zimné športy, takže si tu užijete aj aktívnu dovolenku na snehu. Najbližší ski areál Větrov je vzdialený 600 m od hotela. Obľúbené lyžiarske strediská sú ďalej napríklad v Tanvalde pod Špičákem (10 km), Rokytnici nad Jizerou (11 km), Harrachove (20 km) alebo už spomínanom Špindlerovom Mlýne (21 km).

Kde budete spať?

Čaká na vás ubytovanie vo dvojlôžkovej zámockej izbe s vlastnou kúpeľňou. Okrem vybavenia vkusným nábytkom v retro štýle 70. rokov v izbe nájdete WiFi pripojenie a fén.

Na čom si pochutnáte?

Súčasťou hotela je zámocká reštaurácia, kde si každé ráno pochutnáte na lahodných servírovaných raňajkách. Príjemným zakončením dňa potom bude servírovaná večera s možnosťou výberu z menu.

Kde budete relaxovať?

Pre milovníkov relaxácie je tu fínska sauna.

Cestujete s deťmi?

O zábavu malých hostí sa postará detský kútik a ihrisko.

Tipy na výlet

Ski areál Tanvaldský Špičák
Ski areál Tanvaldský Špičák
Skiareál Rokytnice nad Jizerou
Skiareál Rokytnice nad Jizerou
Ski areál Špindlerův Mlýn
Ski areál Špindlerův Mlýn