Vyrazte na výlet do Penziónu Nad stájí a načerpajte krásnu atmosféru vidieka. Preskúmajte prírodu Hrubého Jeseníka, vyrazte na bežky alebo si zájdite do Ski areálu Horné Guntramovice. Po dni plnom aktivít si oddýchnete v horúcej saune. Pripravená pre vás bude aj výdatná polpenzia.

O ubytovaní

Penzión nad stájí sa nachádza v obci Jakartovice, v malebnom podhorí Hrubého Jeseníka, v blízkosti vodných nádrží Kružberk (13,5 km) a Slezská Harta (9,3 km). Okolie penziónu je pretkané turistickými chodníkmi a bohaté na výlety. Veľkou atrakciou sú aj zatopené bridlicové lomy, ktoré sú rajom pre potápačov.

Ak si namiesto potápania do hlbín radšej vychutnáte klasické kúpanie, vydajte sa k vodnej nádrži Slezská Harta alebo na kúpalisko Nová Pláň (24,9 km). Potom sa môžete vydať na výlet na niektorú z neďalekých rozhľadní. Rozhľadňa Šibenice (10,8 km) s výškou 13 m je inšpirovaná prvorepublikovým bunkrom, zatiaľ čo 25-metrová rozhľadňa na Anenskom vrchu (13,9 km) ponúka výhľad na Jeseníky, Praděd a Beskydy.

Nadšených turistov určite potešia zaujímavé náučné chodníky. Trasa pozdĺž rieky Hvozdnice (14,1 km) vás prevedie rovnomennou prírodnou rezerváciou, zatiaľ čo Bukový chodník (20,6 km) vás prevedie zámockým parkom v Hradci nad Moravicí a okolitými bukovými lesmi. V Hradci môžete navštíviť aj nádherný zámocký komplex, verejnosti je prístupná časť s názvom Biely hrad, za ktorým sa týči Biela veža. Preskúmajte aj nádherný renesančno-barokový zámok Bruntál (21,9 km) alebo empírový zámok Raduň (23,6 km) s anglickým parkom.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v jednej zo 14 útulných izieb zariadených v rustikálnom štýle, ktorého dojem umocňuje nábytok z masívneho dreva, drahý kameň, keramika a ďalšie tradičné materiály. Izby sú 2, 3 a 4-posteľové a môžu byť buď vo variantu Standard (dvojlôžkové) alebo Deluxe (dvojlôžkové). Každá izba má vlastnú kúpeľňu so sprchovacím kútom a WC a k dispozícii budete mať aj WiFi pripojenie.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii penziónu na vás dýchne domáca atmosféra. Dominuje jej dobová kachľová pec a štýlový dekor. Kuchyňa je tiež domáca, pochutnáte si najmä na českých jedlách, ale aj na medzinárodných špecialitách. K dispozícii je aj kryté vonkajšie posedenie s grilom, ktoré oceníte najmä v letných mesiacoch.

Kde budete relaxovať?

Na relaxáciu a zábavu slúži vyhrievaný vonkajší bazén a unavené svaly si môžete zahriať v saune.

Cestujete s deťmi?

Deti sa zabavia na vonkajšom ihrisku so šmykľavkami, hojdačkami, trampolínou a malým kolotočom.

Niečo naviac

Malé aj veľké iste nadchne návšteva stajne s koňom a poníkom, dohodnúť si rovno môžete aj jazdecké lekcie.

Penzion Nad stájí

Penzion Nad stájí

Jakartovice 35 , Jakartovice
Česká republika

+420 737 240 758

spravce@penzionjakartovice.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Vírivka
Sauna
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,4 km
Vzdialenosť od jazera
12 km
Zastávka
50 m
Aquapark
28 km
Zjazdovka
22 km

Tipy na výlet

Jeseníky

JeseníkyTip na výlet

Takzvanú Jesenickú oblasť na severe Moravy tvorí najvyššie moravské pohorie Hrubý Jeseník spolu so svojím podhorím Nízkym Jeseníkom, Kralickým Sněžníkom a Rychlebskými horami. Chránená krajinná oblasť Jeseníky však zahŕňa iba Hrubý Jeseník s priľahlou Hanušovickou a Zlatohorskou vrchovinou. Najvyšším a najznámejším bodom Jeseníkov je Praděd s výškou 1 491 m n. m. Tieto krásne hory ponúkajú uprostred podmanivej prírody s čistým vzduchom stovky značených trás pre peších i cyklistov, nájdete tu ale tiež známe zimné strediská, kúpele, relaxačné centrá i pamiatky.

Najväčšie lákadlá Jeseníkov:

  • Praděd
  • Prečerpávacia vodná elektráreň Dlouhé Stráně
  • Karlova Studánka

Pri svojich prechádzkach by ste ale nemali minúť ani vrcholy Petrovy kameny či Keprník, chaty na Červenohorskom sedle, Ovčárnu, vodopády Bílé Opavy a rašeliniská Skřítek či Rejvíz.Pokiaľ do Jeseníkov mierite skôr za oddychom, navštívte trebárs Termálne kúpele vo Veľkých Losinách (kde si môžete zároveň urobiť prehliadku Múzea papiera) a v Jeseníku či Balneopark Priessnitzovy lázně.

Viac informácií
Zámok Bruntál
Zámok Bruntál
Sliezske krajinné múzeum
Sliezske krajinné múzeum
Lyžovanie v Jeseníkoch
Lyžovanie v Jeseníkoch