CHKO Železné hory má čo ponúknuť, navyše leží len kúsok od Žďárských vrchov. Ubytujte sa v Hoteli Jezerka **** priamo pri priehrade Seč a užite si luxusné ubytovanie, neobmedzený vstup do aquacentra s bazénmi, vírivkami a saunami aj vstup do fitness a telocvične. Nudiť sa tu rozhodne nebudete ani v zime, nezabudnite si však doma bežky!

O ubytovaní

Hotel Jezerka**** sa nachádza v samom srdci CHKO Železnej hory. Nádherná okolitá príroda je ako stvorená na rekreáciu, odpočinok a športové či kultúrne aktivity. Brehy vodnej nádrže Seč sú z hotela vzdialené len 500 m. Na výlet sa môžete vydať na zrúcaniny hradov Oheb (2 km) či Vildštejn (3 km). Ďaleko to nie je ani do žrebčína Kladruby, ktorý je pamiatkou UNESCO. Veľa toho ponúkajú aj neďaleké Pardubice (30 km), kde nájdete renesančný zámok, Východočeskú galériu, aquacentrum a mnoho ďalšieho. Na Kunětickej hore (36 km) sa vypína prekrásny hrad. Pod horou vyrástol moderný Golf Resort s 18-jamkovým majstrovským golfovým ihriskom a cyklotrasou. Okolím vedie množstvo turistických i cyklistických trás. Priamo v hoteli je požičovňa bicyklov, kolobežiek a elektrobicyklov, ktoré môžete pri výletoch využiť.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete buď v hlavnej hotelovej budove, alebo v 200 m vzdialenej depandancii, ktorá poskytuje ubytovanie viac v súkromí.

Súčasťou hlavnej hotelovej budovy sú:

Dvojlôžkové izby Standard s vlastnou kúpeľňou o rozlohe 14 m². Súčasťou vybavenia je LCD televízia, WiFi pripojenie, minibar, trezor, písací stôl, telefón a fén. Väčšina izieb má balkón.

Dvojlôžkové izby Komfort s vlastnou kúpeľňou o rozlohe 17,5 m². Súčasťou vybavenia je LCD televízia, WiFi pripojenie, minibar, trezor, písací stôl, telefón a fén. Všetky izby disponujú balkónom.

Dvojlôžkové izby Superior s vlastnou kúpeľňou o rozlohe 17 m². Izby sú moderne vybavené a nechýba v nich klimatizácia, LCD televízia, WiFi pripojenie, minibar, trezor, písací stôl, telefón a fén. Všetky izby disponujú balkónom.

Súčasťou depandancie sú:

Dvojlôžkové izby s vlastnou kúpeľňou vybavené LCD televíziou, WiFi pripojením, minibarom, telefónom a fénom.

Na čom si pochutnáte?

V dvoch hotelových reštauráciách sa podáva tradičná česká kuchyňa i medzinárodné špeciality v modernom poňatí. Každé ráno pobytu si vychutnáte raňajky vo forme bufetu s ponukou teplých i studených pokrmov vrátane údenín, syrov, slaného a sladkého pečiva, vaječných pokrmov, medu, džemu, ovocia, zeleniny, jogurtov, kávy, čaju, mlieka, džúsov a cereálií. V priebehu dňa je možné objednávať pokrmy z jedálneho lístka. Večere pre hotelových hostí majú podľa obsadenosti bufetovú, alebo servírovanú formu. Súčasťou hotela sú aj dve vinárne, z ktorých v jednej je presvetlený sklenený tanečný parket

Kde budete relaxovať?

Oázu pokoja a harmónie predstavuje Wellness & Spa s rozlohou 800 m². Nájdete tu relaxačný bazén, vonkajšiu i vnútornú vírivku, saunový svet (fínska, bio, parná, tropická a infra sauna) a odpočiváreň. Zarelaxovať môžete ďalej v solnej komore, tepidáriu, Kneippovom kúpeli a na slnečnej terase. Na záhrade hotela je veľký vonkajší bazén**.

Cestujete s deťmi?

Hotel má skvelé zázemie aj pre malých hostí. K dispozícii je detský kútik aj vonkajšie ihrisko. Na prianie je možné zabezpečiť službu stráženia. V letnej sezóne prebiehajú zábavné animačné programy.

Niečo naviac

Hotel disponuje veľkou vnútornou posilňovňou aj vonkajším športoviskom. Nájdete tu tiež horolezeckú stenu, požičovňu bicyklov a elektrobicyklov, ihrisko na volejbal a tenis a multifunkčné ihrisko s umelým povrchom.

Hotel & Depandance Jezerka ****

Hotel & Depandance Jezerka ****

Seč - Ústupky 278 , Seč
Česká republika

469676327

rezervace@jezerka.cz

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vnútorný bazén
Vonkajší bazén
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Fitness
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od jazera
0,5 km
Zastávka
0,9 km
Zjazdovka
15 km

Tipy na výlet

Lyžovanie na Vysočine

Lyžovanie na VysočineTip na výlet

Vysočina ležiaca v samom strede Českej republiky sa rozprestiera po chrbtoch Českomoravskej vrchoviny. Vďaka skvelým prírodným podmienkam, čistému životnému prostrediu a ľahkej dostupnosti po diaľnici D1 je Vysočina ideálnym miestom, kde stráviť zimnú dovolenku. Užijete si tu nielen svoje obľúbené zimné športy. Na Vysočine sa totiž navyše nachádzajú hneď tri pamiatky UNESCO, a tak môžete svoj čas počas pobytu príjemne rozdeliť na športovú a poznávaciu časť. Okrem mnohých vynikajúcich skiareálov sa na Vysočine nachádza aj najväčší biatlonový a lyžiarsky areál v Českej republike - Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě. S mnohými kilometrami upravených bežeckých trás je teda Vysočina rajom aj pre bežkárov. Konajú sa tu dokonca preteky svetového pohára v behu na lyžiach aj v biatlone.

Kam na lyže na Vysočine?

  • Ski Harusák disponuje zasnežovaním, večerným osvetlením, sedačkovou lanovkou, tromi vlekmi vrátane detského a lyžiarskou školou.
  • Ski areál Vysoká ponúka okrem umelého zasnežovania a skvelého osvetlenia aj nádherný výhľad na západnú stranu Českomoravskej Vysočiny.
  • Ski areál Šacberk je skvelým miestom pre lyžiarov začiatočníkov aj pokročilých a ponúka večerné lyžovanie, detský vlek i lyžiarsku školu.
  • Ski areál Jimramov sa okrem iného môže pochváliť snowparkom, 800 m skicrossovou traťou a možnosťou freestylového lyžovania.
  • Ski areál Fajtův kopec sa nachádza pod nasvietenou rozhľadňou, ktorú k jedinečnosti dotvára hlavne večerné lyžovanie.
  • Ski areál Dalečín je vyhľadávaným miestom lyžiarskych kurzov a rodín s deťmi a svojím profilom je vhodný pre začiatočníkov i pre pokročilých.
Viac informácií
CHKO Železné hory
CHKO Železné hory
Skaly Žďárských vrchov
Skaly Žďárských vrchov
Bežkarská mekka na Vysočině
Bežkarská mekka na Vysočině