Zverte sa do náručia Českomoravskej vrchoviny, kde sa o vás postarajú v Hoteli Žákova Hora ***. Dajte si polpenziu z domácich surovín a oddýchnite si nerušene vo vírivke alebo infrasaune. V cene je tiež vstup do fitness a využitie biliardu, stolného futbalu či detského kútika. Okolie je ideálne aj pre turistiku aj lyžovanie, k najbližšiemu stredisku sa dostanete do 10 minút.

O ubytovaní

Hotel Žákova hora *** sa nachádza v obci Herálec v Žďárskych vrchoch, od zástavby je oddelený krásnym parkom. Vo wellness hoteli uprostred malebnej krajiny posiatej rybníkmi a rulovými skalnými útvarmi na Českomoravskej vysočine vás čaká zaslúžená pohoda a relax.

K Deviatim skalám (836 m n. m.), najvyššiemu bodu Žďárských vrchov, vás zavedie modrá turistická značka priamo od hotela (3,8 km) a pod Pútnický kostol sv. Jana Nepomuckého na Zelenej hore (UNESCO) v Žďári nad Sázavou sa autom dostanete za 15 minút (14,5 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z 19 útulných a priestranných izieb s vlastnou kúpeľňou. Pre malé deti je po predchádzajúcej dohode k dispozícii detská postieľka.

Na čom si pochutnáte?

Hotelová reštaurácia si zakladá na tradičnej českej kuchyni varenej z čerstvých domácich surovín. Raňajky sa podávajú formou bufetu, servírovanú večeru si zvolíte z troch rôznych jedál, navyše sa môžete tešiť aj na dezert.

Lyžovanie na Vysočine Tip na výlet

Vysočina ležiaca v samom strede Českej republiky sa rozprestiera po chrbtoch Českomoravskej vrchoviny. Vďaka skvelým prírodným podmienkam, čistému životnému prostrediu a ľahkej dostupnosti po diaľnici D1 je Vysočina ideálnym miestom, kde stráviť zimnú dovolenku. Užijete si tu nielen svoje obľúbené zimné športy. Na Vysočine sa totiž navyše nachádzajú hneď tri pamiatky UNESCO, a tak môžete svoj čas počas pobytu príjemne rozdeliť na športovú a poznávaciu časť. Okrem mnohých vynikajúcich skiareálov sa na Vysočine nachádza aj najväčší biatlonový a lyžiarsky areál v Českej republike - Vysočina Arena v Novém Městě na Moravě. S mnohými kilometrami upravených bežeckých trás je teda Vysočina rajom aj pre bežkárov. Konajú sa tu dokonca preteky svetového pohára v behu na lyžiach aj v biatlone.

Kam na lyže na Vysočine?

  • Ski Harusák disponuje zasnežovaním, večerným osvetlením, sedačkovou lanovkou, tromi vlekmi vrátane detského a lyžiarskou školou.
  • Ski areál Vysoká ponúka okrem umelého zasnežovania a skvelého osvetlenia aj nádherný výhľad na západnú stranu Českomoravskej Vysočiny.
  • Ski areál Šacberk je skvelým miestom pre lyžiarov začiatočníkov aj pokročilých a ponúka večerné lyžovanie, detský vlek i lyžiarsku školu.
  • Ski areál Jimramov sa okrem iného môže pochváliť snowparkom, 800 m skicrossovou traťou a možnosťou freestylového lyžovania.
  • Ski areál Fajtův kopec sa nachádza pod nasvietenou rozhľadňou, ktorú k jedinečnosti dotvára hlavne večerné lyžovanie.
  • Ski areál Dalečín je vyhľadávaným miestom lyžiarskych kurzov a rodín s deťmi a svojím profilom je vhodný pre začiatočníkov i pre pokročilých.
Viac informácií

Kde budete relaxovať?

Odporúčame využiť hotelové wellness centrum s parnou a infra saunou, vírivkou a fitness. Dopriať si môžete aj niektorú z ponúkaných masáží. Výber je naozaj pestrý (klasická, relaxačná, medová, čokoládová, havajská, tuina).

Cestujete s deťmi?

Pre deti je v hoteli k dispozícii detský kútik s lezeckou stenou aj ihrisko.

Niečo naviac

V hotelovom parku si môžete zahrať futbal, biliard alebo kolky.

Hotel Žákova hora ***

Herálec 400, Herálec
Česká republika

+420 566 663 133

info@hotelzakovahora.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 50 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,3 km
Zástavka
0,3 km
Zjazdovka
9 km