Šumava ponúka krásnu prírodu a bohaté vyžitie pre milovníkov zimy a zimných športov. Prežite tento rok vianočné sviatky trochu netradične a užite si lyžovanie i odpočinok. Ubytujte sa v Hoteli Kolibřík odkiaľ je to len pár krokov ku ski areálu.

To najlepšie zo Šumavy na dosah v Hoteli Kolibrík

Ubytujte sa na Šumave v Hoteli Kolibrík, ktorý sa nachádza na Špičáku v blízkosti lanoviek, športového areálu a len 2,5 km od Čierneho jazera.

K dispozícii je 23 izieb o celkovej kapacite 82 lôžok. Izby sú zariadené kvalitným dreveným nábytkom a väčšina z nich má balkón, v prípade záujmu je na zapožičanie TV. Z okien budete mať nádherný výhľad na Špičák, Jezernú horu, Pancíř či Železnú Rudu.

Súčasťou hotela je reštaurácia s letnou terasou, vináreň a vonkajšie posedenie s možnosťou grilovania. V reštaurácii vás čakajú raňajky a večere podľa zvolenej varianty. Samozrejmosťou je tiež možnosť úschovy lyží a bicyklov, aby ste mohli naplno využiť športové možnosti v okolí.

Tipy na výlet

Ski areál Špičák

Ski areál Špičák patrí k najväčším strediskám na českej strane Šumavy. Nájdete tu 25 km zjazdových tratí s rôznymi stupňami obtiažnosti, snowparkom aj detskú lyžiarsku zónu Rozprávkové Česko. V ponuke lyžiarskej školy nájdete aj službu stráženie detí, ktorá sa vždy môže hodiť.

Ski areál Belveder

Lyžiarske stredisko Nad nádražím - Belveder je držiteľom ocenenia České zimné stredisko, len kúsok odtiaľ už sa ale rozkladá Bavorský les. Belveder má lyžiarom naozaj čo ponúknuť - päť lyžiarskych vlekov a sedem zjazdových tratí rôznej obtiažnosti. Ak nie ste na zimné športy úplne vybavení, nie je sa čoho obávať, asi 250 m od areálu stojí požičovňa lyží a snowboardov, kde vám poskytnú tiež servis výstroja.

Lyžiarsky areál Samoty

Lyžiarsky areál Samoty ponúka zjazdovky vhodné ako pre začínajúcich lyžiarov, tak pre pokročilých. Naprieč areálom sa tiahne 1 kilometer dlhý kotvový vlek, ďalej je tu poma dlhá 300 metrov, lanový vlek a pohyblivý koberec. Pre začiatočníkov ponúkajú lyžiarsku školu a pre skúsenejších organizujú večerné lyžovanie. Nechýba tu ani svah upravený pre snowboard.

Hotel Kolibřík

Špičák 53, Železná Ruda
Česká republika

+420 602 201 132

hotel.kolibrik@seznam.cz

Check in
14:00
Check out
do 10:00

Možnosti hotela

Prístupnosť
Hotel nie je bezbariérový
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 150 Kč/noc
Platba kartou
Platba kartou nie je možná
Fajčenie
Fajčenie zakázané
4,14/5
Celkom 14 hodnotení