Znojmo Tip na výlet

Južná Morava je jednou z najkrajších oblastí v Čechách, keď k tomu navyše pripočítate priateľskú atmosféru a početné vínne pivnice, o skvelú dovolenku je postarané. Znojmo svojou polohou na kraji Národného parku Podyjí aj množstvom zaujímavých pamiatok spĺňa požiadavky na obľúbenú turistickú lokalitu. Ochutnajte miestne vína, kochajte sa malebným okolím a zapojte sa do bohatého kultúrneho diania.

Máte radi víno a dobré jedlo? Ubytujte sa vo Vinárstve Lintner 15 minút od Znojma a užite si degustáciu s neobmedzenou konzumáciou vína a občerstvením s domácim pečivom. V cene máte aj raňajky a zľavu na nákup.

Za vínom na južnú Moravu

Vinárstvo Lintner sa postará o váš vinársky zážitok. Táto pivnica s dlhoročnou rodinnou tradíciou si zakladá na tradičnej výrobe vína, keď každý strapec prejde rukou pivničného majstra, a tak víno nestráca svoju identitu ako v komerčných veľkokapacitných vinárstvach.


Užite si pokojný pobyt na Južnej Morave kúsok od Znojma, kde aj víno má svoju dušu.


Vinárstvo Lintner sa postará o ubytovanie v pohodlných izbách, raňajky formou bufetu, večerné občerstvenie a degustáciu, ktorou vás prevedie sám majiteľ. Priamo od skúseného vinára sa tak dozviete veľa zaujímavostí o procese spracovania vínnej révy aj o spôsoboch, ako využiť pitie vína k zlepšeniu zdravia.

Degustácia zahŕňa desať vzoriek aj ochutnávku z archívnej fľaše. Odbornú časť potom vystrieda uvoľnený večer v pivárni s neobmedzenou konzumáciou vína. Rizling, pálava či tramín, to už je na vás.

Vinařství Lintner

Tvořihráz 164, Tvořihráz
Česká republika

724 199 241

mmm-564@seznam.cz

Check in
od 15:00
Check out
do 9:30
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,4 km
Zastávka
0,4 km

Tipy na výlet

Znojemské podzemie

Systém podzemných chodieb a pivníc pod Znojmom, ktorý je dlhý takmer 27 km a má až 4 poschodia, vznikol na prelome 14. a 15. storočia ako priestor na hospodárske účely. Neskôr hral svoju rolu aj v dômyselnej obrane mesta. V dnešnej dobe slúži predovšetkým ako turistická atrakcia pre všetkých milovníkov histórie, architektúry a netradičných zážitkov.

Mikulov

Mikulov, malebné mestečko pod Pálavou, je nielen metropolou moravského vinárstva, ale aj historickou lokalitou plnou zaujímavých pamiatok a príležitostí na kultúrne vyžitie. Navyše leží v ideálnom mieste, ak chcete podnikať výlety do prírody, či už pešo, autom alebo na bicykli. Oblasť pretína viac ako 1 200 km dlhá sieť cyklistických trás, nájdu sa aj príležitosti na kúpanie a letné aj zimné športy.

Národní park Podyjí

Najmenší národný park Českej republiky sa tiahne medzi Vranovom nad Dyjí a Znojmom, ide o jedno z posledných zachovalých riečnych údolí v strednej Európe. Navštívte Býčiu skalu, Červený rybníček, Hamerské vrásy alebo Hradišťské terasy - zvyšky kamenných terás nad vzdutím Znojemskej priehrady. Príroda v Podyjí je nezabudnuteľným divadlom v akomkoľvek ročnom období, národným parkom sa môžete prechádzať alebo napríklad preháňať na bicykli.