Vinařství Lintner

Vinařství Lintner

Tvořihráz 164, Tvořihráz
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Martina Lintnerová IČ: 87827751


724 199 241

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 9:30
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik po dohode do 5 kg
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,4 km
Zastávka
0,4 km

O ubytovaní

Dovolenka vo Vinárstve Lintner sa postará o jedinečný vinársky zážitok. Táto pivnica s dlhoročnou rodinnou tradíciou si zakladá na tradičnej výrobe vína, kedy každý strapec prejde rukou majstra vinára, a tak víno nestráca svoju identitu ako v komerčných veľkokapacitných vinárstvach. Vinárstvo nájdete v obci Tvořihráz na južnej Morave len 5 km od vodnej nádrže Výrovice, 11 km od Znojma a 20 km od Národného parku Podyjí.

V lete sa môžete osviežiť nielen vychladeným vínom, ale aj kúpaním vo vodnej nádrži Výrovice (4,7 km), v prírodnom kúpacom biotope Bantice (8,2 km) či na kúpalisku Pohoda Únanov (6,6 km). Na peší výlet môžete vyraziť ku zrúcanine hradu Lapikus (7,5 km) zo 14. storočia a zdatnejší turisti dôjdu aj do Znojma (11 km). Tam si môžete prezrieť historické centrum, zámok Znojmo alebo znojemské podzemie, tvorené desiatkami kilometrov chodieb.

Pokiaľ patríte medzi milovníkov tajomných miest, preskúmajte tiež podzemie obce Přeskače (13,6 km), ktoré predtým slúžilo ako úkryt pred vojnovými nepokojmi. Naopak do výšin sa dostanete pri výlete na vyhliadku Králův stolec (16,8 km), odkiaľ sa vás rozprestrie nádherný výhľad na údolie Dyje. Medzi obľúbené výletné ciele v okolí patrí aj zámok v Jevišoviciach (16 km) alebo kúzelný Mašovický lom (16,3 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v jednej z 5 izieb. K dispozícii je dvojlôžková, trojlôžková aj štvorlôžková izba. Všetky majú pohodlné postele, WiFi pripojenie a vlastnú kúpeľňu so sprchou a toaletou.

Na čom si pochutnáte?

Tešte sa na raňajky formou bufetu, večerné občerstvenie a degustáciu, ktorou vás prevedie sám majiteľ. Priamo od skúseného vinára sa tak dozviete veľa zaujímavostí o procese spracovania vínnej révy aj o spôsoboch, ako využiť pitie vína k zlepšeniu zdravia. Degustácia zahŕňa desať vzoriek aj ochutnávku z archívnej fľaše. Odbornú časť potom vystrieda uvoľnený večer vo vinárni s neobmedzenou konzumáciou vína. Rizling, pálava či tramín, to už je na vás.

Niečo naviac

K dispozícii je tiež spoločenská miestnosť s krbom a barom, kde môžete relaxovať počas dňa i večer.