Mesto Visegrád

Maďarské starobylé mesto Visegrád vás uchváti historickou architektúrou a majestátnym hradom, ktorý siaha až do neba vypínajúc sa na strmej skale týčiacej sa na pravom brehu Dunaja, ktorý mestom preteká. Ide o významné mesto, kde sa písali dejiny hneď niekoľkokrát. Najprv bol Visegrád hlavným mestom ríše a dedinskou rezidenciou uhorských panovníkov, do dejín ale vstúpil tiež v roku 1335, kedy tu Ján Luxemburský, spolu s ďalšími kráľmi, podpísal významné protihabsburské spojenectvo. V roku 1991 tu bola potvrdená spolupráca Česka, Slovenska, Maďarska a Poľska, ktorú dnes poznáme pod menom Vyšehradská skupina.

Hrad Visegrád (Vyšehrad) je rozhodne najväčším lákadlom a dôvodom, prečo do mesta mieria davy turistov. V lete to za hradbami ožíva najrôznejšími kultúrnymi akciami, ktoré si nemôžete nechať ujsť. Kopec zábavy si však užijete aj v centre mesta a jeho okolí. Prehliadnuť si tu môžete Kráľovský palác Matúša Korvína, rovnako ako aj jemu venované múzeum. Príjemnú prechádzku sľubuje tiež krížová cesta vedúca ku kaplnke na kopci, kde sa pre vami otvárajú krásne výhľady na Dunaj, Visegrád a prírodu v okolí. Za mestom vás čaká Národný park Duna-Ipoly, kde objavíte známu trasu roklinou Rám-szakadék.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Budapešť

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet