Osobne overené ponuky

U nás v Travelkingu pobyty osobne overujeme a ručíme za to, že každý jeden z nich bude stáť za to.

Podľa akých kritérií pobyty overujeme?

 • Pobyt overil člen Travelking tímu

  Všetko sme si vyskúšali a vieme, čo vám ponúkame.
 • Z pobytu sa vracajú spokojní zákazníci

  Vážime si vašu spätnú väzbu. Hodnotenie aspoň 4/5 je známka vašej spokojnosti.
 • Zákazníci si pobyt vyberajú opakovane

  Veríme, že pobyty, ku ktorým sa vraciate, sú skutočne kvalitné.

Budapešť: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Hlavné mesto Maďarska patrí rozhodne medzi najkrajšie mestá Európy. "Perla na Dunaji" vás uchváti jedinečnou architektúrou, historickými pamiatkami, kvalitnými kúpeľmi aj nezabudnuteľnou gastronómiou. Najobľúbenejšími cieľmi turistov v Budapešti sú majestátna budova parlamentu, Budínsky hrad, bazilika sv. Štefana či Rybárska bašta. Nájdete tu ale aj najstaršie európske metro, rímsky amfiteáter, turecké kúpele, secesnú štvrť a neuveriteľné množstvo sôch a pamätných dosiek. Unikátne výhľady na mesto plné žiariacich svetiel sa vám naskytnú zvlášť v nočných hodinách, kedy si ho nie je možné nezamilovať.

Rybárska bašta Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Ten **najkrajší výhľad** na Dunaj a Pešť si užijete z **Rybárskej bašty**, neorománského pamätníka na **Hradnom vrchu v Budapešti**. Na mieste sa predtým predávali ryby, pamätník tú vznikol v rokoch 1895 - 1902 a ide o dielo Frigyesa Schuleka. Pred baštou stojí **socha sv. Štefana**. Pokiaľ ste v hlavnom meste Maďarska, rozhodne si tento zážitok nenechajte ujsť.
Viac informácií

Budapešť Najobľúbenejšie výlet v lokalite

Maďarská metropola je jedným z **najkrajších miest Európy i sveta**, v ktorom je navyše v ako jedinom veľkomeste na svete **viac ako stovka termálnych prameňov a studní**. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú **Kráľovský palác (nazývaný tiež Budínsky hrad), budova parlamentu, Margitin ostrov (Margit-sziget) či Rybárska bašta**, ale tiež kvôli **bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, slávnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám**. Spomínaný Budínsky hrad sa nachádza pozdĺž brehu Dunaja, ktorý Budapešťou preteká, a je spoločne s **Andrássyho triedou** zapísaný na **Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO**. ###Čo by ste v Budapešti rozhodne nemali vynechať? - Výstup k **Matyášovmu chrámu s vežou Rybárskej bašty** a s nádherným výhľadom na mesto - Prehliadku majestátnej **budovy parlamentu** a jeho okolia - Prechádzku na **Margitin ostrov** uprostred Dunaja, ktorý je jedným veľkým, udržiavaným parkom - Preskúmanie jednej z najvýznamnejších ulíc Budapešti, **Váci utca**, ktorá je ukážkou meniacich sa architektonických štýlov 19. a 20. storočia - Návštevu niektorých z **budapeštianskych kúpeľov**, napríklad **termálnych kúpeľov Széchenyi**, kde sa lieči reumatizmus, poruchy pohybového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, artritída a neuritída a ďalšie
Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 20 tipov

Budapešť: Tipy na výlet

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Jarné prázdniny naplno - doprajte svojím drobcom nezabudnuteľnú dovolenku v zahraničí

Jarné prázdniny naplno - doprajte svojím drobcom nezabudnuteľnú dovolenku v zahraničí

 • TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 24. 1. 2020

Jarné prázdniny na Slovensku trvajú v každom kraji až celý týždeň! Využite ich naplno a vyrazte celá rodina do zahraničia - v okolitých krajinách, ktoré už prázdniny nemajú, si užijete pobyt bez davov, preplnených ihrísk aj prázdninových príplatkov.

Oslávte radšej Vianoce s najbližšími, nie v kuchyni

Oslávte radšej Vianoce s najbližšími, nie v kuchyni

 • TIPY TÍMU TRAVELKING
 • 17. 1. 2020

Či už budete tráviť Štedrý deň doma s najbližšími, alebo sa necháte zlákať niektorým z našich vianočných pobytov aj cez 24.12.2020, je dôležité, aby ste si ich naozaj užili v pokoji a pohode.

Pokračovaním prehliadania týchto stránok dávate súhlas so spracovaním cookies v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov. OK