Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

 • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
 • Obľúbené ponuky na jednom mieste
 • Upozornenie na zmeny v ponukách

Budapešť: Tipy na výlet a zaujímavé miesta

Hlavné mesto Maďarska patrí rozhodne medzi najkrajšie mestá Európy. "Perla na Dunaji" vás uchváti jedinečnou architektúrou, historickými pamiatkami, kvalitnými kúpeľmi aj nezabudnuteľnou gastronómiou. Najobľúbenejšími cieľmi turistov v Budapešti sú majestátna budova parlamentu, Budínsky hrad, bazilika sv. Štefana či Rybárska bašta. Nájdete tu ale aj najstaršie európske metro, rímsky amfiteáter, turecké kúpele, secesnú štvrť a neuveriteľné množstvo sôch a pamätných dosiek. Unikátne výhľady na mesto plné žiariacich svetiel sa vám naskytnú zvlášť v nočných hodinách, kedy si ho nie je možné nezamilovať.

Budapešť Najobľúbenejší výlet v lokalite

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy i sveta, v ktorom je navyše v ako jedinom veľkomeste na svete viac ako stovka termálnych prameňov a studní. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác (nazývaný tiež Budínsky hrad), budova parlamentu, Margitin ostrov (Margit-sziget) či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, slávnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám. Spomínaný Budínsky hrad sa nachádza pozdĺž brehu Dunaja, ktorý Budapešťou preteká, a je spoločne s Andrássyho triedou zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo by ste v Budapešti rozhodne nemali vynechať?

 • Výstup k Matejovmu chrámu s vežou Rybárskej bašty a s nádherným výhľadom na mesto
 • Prehliadku majestátnej budovy parlamentu a jeho okolia
 • Prechádzku na Margitin ostrov uprostred Dunaja, ktorý je jedným veľkým, udržiavaným parkom
 • Preskúmanie jednej z najvýznamnejších ulíc Budapešti, Váci utca, ktorá je ukážkou meniacich sa architektonických štýlov 19. a 20. storočia
 • Návštevu niektorých z budapeštianskych kúpeľov, napríklad termálnych kúpeľov Széchenyi, kde sa lieči reumatizmus, poruchy pohybového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, artritída a neuritída a ďalšie
Viac informácií

Kúpele v Budapešti Najobľúbenejší výlet v lokalite

Že je Maďarsko na ozdravné termálne pramene bohaté, to už vieme. A za slávnymi kúpeľnými mestami nezaostáva ani hlavné mesto Budapešť! Vydajte sa sem za spoznávaním výnimočných krás jedného z najkrajších miest Európy (a možno aj sveta) a nezabudnite si so sebou vziať aj plavky. Rozhodne ich v Budapešti budete potrebovať.

Ktoré kúpele v Budapešti sa oplatí navštíviť?

 • Termálne kúpele Széchenyi patria k najväčším kúpeľným komplexom v Európe. Očaria vás nielen množstvom bazénov s termálnou vodou a kvalitou služieb, ale aj nádherným prostredím s neobarokovou budovou kúpeľov.
 • Kúpele Gellért sa pýšia nádherným secesným interiérom, kde sa budete ponárať do bazénov s termálnou vodou v obklopení dekoratívnych stĺpov.
 • Kúpele Király - v “kráľovských kúpeľoch” si doprajte oddych v typických interiéroch v tureckom štýle, kde si užijete tradičné kúpeľné procedúry a oddych ako sa patrí.
 • Kúpele Rudas v Budapešti stoja už od 16. storočia, kedy bolo územie pod nadvládou Turkov. Je to badať aj v architektúre kúpeľov, ktorých centrom je osemstenný bazén obklopený stĺpami. Kúpele sú výnimočné aj tým, že je v nich vstup povolený pre ženy v iných dňoch ako pre mužov, niektoré dni je ale vstup spoločný.

Nevynechajte ani návštevu Kúpeľov Császár, Kúpeľov Lukács či Kúpeľov Rácz, vo všetkých si dokonale oddýchnete.

Viac informácií

Mapa tipov na výlet celkom 42 tipov

Budapešť: Tipy na výlet

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Články, ktoré by vás mohli zaujímať

Osobne overené: Recenzia pobytu na lodi v Budapešti v Grand Jules Boat Hoteli ***

Osobne overené: Recenzia pobytu na lodi v Budapešti v Grand Jules Boat Hoteli ***

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 2. 1. 2024

Vydajte sa spolu so Cindy, členkou nášho Travelking tímu, do Maďarska. Konkrétne do Grand Jules Boat Hotela *** v Budapešti. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Osobne overené: Recenzia pobytu s výletmi v Lion's Garden Hoteli **** v Budapešti

Osobne overené: Recenzia pobytu s výletmi v Lion's Garden Hoteli **** v Budapešti

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 11. 7. 2023

Vydajte sa spolu s Markétou, členkou nášho Travelking tímu, do Budapešti. Konkrétne do Lion's Garden Hotela ****. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A ktoré výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Osobne overené: Recenzia pobytu v T62 Hoteli *** v centre Budapešti kúsok od stanice

Osobne overené: Recenzia pobytu v T62 Hoteli *** v centre Budapešti kúsok od stanice

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 4. 7. 2023

Vydajte sa spolu s Tomášom, členom nášho Travelking tímu, do Budapešti. Konkrétne do T62 Hotela *** priamo v centre maďarskej metropoly. Aká bola cesta, ubytovanie a strava? A ktoré výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Osobne overené: Recenzia pobytu s termálnymi bazénmi vo Verdi Budapest Aquincum **** v Maďarsku

Osobne overené: Recenzia pobytu s termálnymi bazénmi vo Verdi Budapest Aquincum **** v Maďarsku

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 3. 7. 2023

Vydajte sa spolu s Eliškou, členkou nášho Travelking tímu, do Maďarska. Konkrétne do Verdi Budapest Aquincum ****. Aká bola cesta, ubytovanie, wellness a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.

Osobne overené: Recenzia pobytu plného výletov v Corvin Hoteli **** v Budapešti

Osobne overené: Recenzia pobytu plného výletov v Corvin Hoteli **** v Budapešti

 • OSOBNE OVERENÉ
 • 29. 8. 2022

Vydajte sa spolu so Zuzkou, Cindy a Anetou, členkami nášho Travelking tímu, do Budapešti. Konkrétne do Corvin Hotela ****. Aká bola cesta, ubytovanie a strava? A aké výletné ciele by ste si nemali nechať ujsť? To všetko sa dozviete.