Hrad Visegrád

Vypína sa na strmom kopci nad historickým mestom, akoby chcel svojou slávou dosiahnuť až do neba. Symbol a dominanta starobylého mesta Visegrád vás uchváti nielen kráľovskou históriou, ale aj panoramatickými výhľadmi na Ohyb Dunaja a prírodu v okolí. Hrad Visegrád (Vyšehrad) pochádza z 13. storočia, o sto rokov sa stal významným miestom pre Uhorské kráľovstvo, keďže tu boli uložené korunovačné klenoty Uhorského kráľovstva, a mesto s majestátnym hradom tak nadobudlo na význame. V sedemnástom storočí bolo mesto Turkami takmer zrovnané so zemou, neskôr sa na jeho ničení podieľali aj Habsburgovci, preto je pozoruhodné, ako sa nakoniec rozrástlo a stalo sa nielen centrom kultúrneho diania v okolí, ale tiež historickým klenotom.

Ak vyjdete hore po drevenom schodisku, bude vám odmenou prehliadka výstavných sál hradu, ktoré dávajú možnosť nahliadnuť do života stredovekých kráľov. Vystúpite tiež na Šalamúnovu vežu, ktorá dnes slúži ako múzeum, ale aj ako vyhliadkové miesto. Realitu vtedajšej krutej doby vám priblíži aj expozícia stredovekých mučiacich a popravných nástrojov, prezriete si však aj výstavu sokoliarstva či tradičných remesiel, ktoré sa v tejto oblasti rozvíjali. Predovšetkým v letnej sezóne sa potom môžete tešiť na najrôznejšie oslavy a kultúrne akcie, vďaka ktorým história ožije priamo pred vašimi očami.

Zobraziť mapu

Tento tip na výlet nájdete v lokalitách: Budapešť

Pobyty v okolí

Ďalšie pobyty

Tipy na výlet v okolí

Zabudli ste heslo?

Získajte nové!

Môžete sa prihlásiť aj pomocou sociálnej siete:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Chcem sa registrovať

Alebo sa zaregistrujte pomocou sociálnych sietí:

Registráciou prostredníctvom Facebooku či Google súhlasím s Obchodnými podmienkami a potvrdzujem, že som sa zoznámil/a so Zásadami ochrany osobných údajov.

Zabudli ste heslo?

Nevadí! Stačí zadať váš e-mail a my vám pošleme odkaz, kde si vytvoríte nové.

Tento e-mail u nás není zaregistrovánVytvořit účet