Ubytujte sa v Penzióne Podzámok s romantickým výhľadom na pamiatku UNESCO Spišský hrad a užite si výlety do neďalekého Slovenského raja. Počas pobytu si môžete požičať bicykle alebo grilovať. V cene je aj polpenzia a vstup do vonkajšieho bazéna.

O ubytovaní

Penzión Podzámok stojí v historickom meste Spišské Podhradie priamo pod Spišským hradom, pamiatkou UNESCO. Celé okolie hradu vrátane okolitých monumentov a travertínu je úplne očarujúce, nie je to však jediný tunajší výletný cieľ. Blízko leží tiež Gotický kostol Žehra (3,6 km), kaštieľ Hodkovce (5 km) i skalné mestečko Dreveník (5 km). K jazeru Za Hurou - Spišské Vlachy to potom budete mať 7 km, a do Krompách na Plejsy, čo je v zime zároveň aj parádne lyžiarske stredisko, cca 20 km.

Kde budete spať?

Ubytovanie je zabezpečené v izbách Štandard s televízorom, varnou kanvicou, chladničkou a vlastnou kúpeľňou. Izba Štandard je vhodná pre páry a dvojice, keďže do nej nie je možné umiestniť prístelku. Rodinám s deťmi či väčším skupinám preto poslúži izba Komfort s manželskou posteľou a rozkladacím gaučom, ktorý v prípade potreby poslúži ako prístelka až dvom ľuďom. Z väčšiny izieb budete mať krásny výhľad na Spišský hrad.

Na čom si pochutnáte?

V penzióne je ďalej reštaurácia, kde si pochutnáte na pokrmoch tradičnej slovenskej kuchyne. Každé ráno začnite raňajkami podávanými formou bufetu alebo výberom z menu, večer si môžte dať bohatú večeru.

Kde budete relaxovať?

Počas horúcich letných dní nie je nič lepšie, ako sa schladiť vo vonkajšom bazéne. Jeden vás čaká priamo na záhrade penziónu.

Cestujete s deťmi?

V penzióne myslia aj na detských hostí - tí sa zabavia v detskom kútiku na mäkkej tráve v záhrade. Nechýbajú tu ani hračky a záhradný nábytok pre deti.

Niečo naviac

K dispozícii vám bude tiež stolný tenis a biliard, v letných mesiacoch tiež priestranná terasa s grilom.

Penzion Podzámok

Podzámková 28 , Spišské Podhradie
Slovenská republika

+421 534 541 755

sykora@sn.psg.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 10 €/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Vonkajší bazén
Vírivka
Reštaurácia
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km
Vzdialenosť od kúpeľov
35 km
Zástavka
0,8 km
Aquapark
40 km

Tipy na výlet

Slovenský raj Tip na výlet

Táto nádherná prírodná oblasť si vyslúžila vďaka svojej jedinečnosti pomenovanie Národný park Slovenský raj. Vydajte sa po drevených a železných rebríkoch, sústave lávok a viac ako 300 km značených trás cez divoké lesy a pozdĺž riek až k vyhliadkam, z ktorých budete mať Slovenský raj ako na dlani. Medzi najznámejšie turistické trasy patria Suchá Belá, Prielom Hornádu alebo výstup na Tomášovský výhľad, ktorý vás očarí rozhľadom na Vysoké Tatry aj do hlbokej rokliny. Príjemnú prechádzku si môžete v Slovenskom raji užiť v akomkoľvek ročnom období. V blízkosti obcí Spišské Tomášovce a Smižany sa nachádza Sovia skala, pomenovaná po svojich častých vtáčích návštevníkoch. Zo skaly sa vám naskytne pekná vyhliadka do okolia.

Viac informácií
Spišský hrad (UNESCO)
Thermal Park Vrbov
Dobšinská ľadová jaskyňa