Pamiatky UNESCO, divoká príroda a termálne kúpele - presne toto je Slovenský raj. Užite si pobyt v centre Spišskej Novej Vsi s raňajkami formou bufetu, soláriom a neobmedzeným vstupom do fitness centra v Parkhoteli Centrum ***. Čaká vás aj zľava na vstup do Thermalparku.

Overené Travelkingom

“Hotel je doslova v centre, vyjdete z neho rovno na hlavnej ulici Spišskej Novej Vsi, takže je perfektným východiskovým bodom na výlety predovšetkým do Slovenského raja, ale aj do Vysokých Tatier. Hotelový personál je ústretový, príjemný a profesionálny, izby sú útulné a čisté a na raňajkách sme sa vždy dobre najedli.”

Lukáš Fecko - Vedúci IT tímu
Osobne overené v: Júni 2019

O ubytovaní

Parkhotel Centrum *** sa nachádza v srdci slovenského mesta Spišská Nová Ves. Vydajte sa na pobyt za historickými pamiatkami i prírodnými krásami neďalekého Slovenského raja.

Vďaka polohe priamo na prekrásnom námestí plnom zelene budete mať to najlepšie zo Spišskej Novej Vsi ľahko na dosah. Kostol Nanebovzatia Panny Márie (400 m) ležiaci uprostred námestia sa pýši najvyššou kostolnou vežou na Slovensku. Odmenou za vystúpenie 155 schodov vám bude nádherný výhľad na mesto s panorámami Vysokých Tatier v pozadí. Za prehliadku stojí tiež klasicistická mestská radnica (300 m), Provinčný dom (200 m) s bohato zdobenou fasádou alebo kultúrne centrum mesta – secesná reduta (650 m), v ktorej dnes sídli mestské divadlo. Predovšetkým deti potešíte výletom do spišskej zoologickej záhrady (2 km). Veľa zaujímavých informácií o meste a jeho okolí sa dozviete pri prehliadke expozícií Múzea Spiša (400 m).

Za krásami prírody sa vypravte do Národného parku Slovenský raj (7 km), ktorého územie začína hneď za Spišskou Novou Vsou. Jeho krajina je tvorená hlbokými roklinami i vysokými vodopádmi, ktoré si môžete prezrieť vďaka hustej sieti značených ciest so stovkami lávok, rebríkov, reťazí a ďalších pomôcok. Medzi najobľúbenejšie túry patrí výstup roklinou Suchá Belá (20 km) a priechod cez hrdlo rieky Hornád (7 km). Skúsenejší turisti ktorým nevadia výšky, môžu vyskúšať výstup pozdĺž 75 metrov vysokého Závojového vodopádu (19 km), ktorý ukrýva Sokolia dolina.

Navštíviť môžete aj hneď dve pamiatky UNESCO. Sú nimi nádherný Spišský hrad (25 km) a malebné historické mesto Levoča (11 km). Za vodnými radovánkami a relaxáciou vyrazte do aquaparku Aquacity Poprad (25 km) alebo v Thermal parku Vrbov (20 km), za lyžovaním zase na svahy Ski areálu Mlynky (14 km).

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou. Súčasťou vybavenia je satelitná televízia, WiFi pripojenie, minibar, telefón a fén.

Za príplatok je možné ubytovanie v Apartmáne de Luxe, ktorý navyše disponuje plne vybavenou kuchyňou a priestrannou obývacou miestnosťou.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii servírujú tradičné špeciality slovenskej i medzinárodnej kuchyne. Každé ráno pobytu sa posilníte pri raňajkách vo forme bufetu. Ľahké občerstvenie či obľúbený nápoj si v rámci hotela môžete dopriať v Legenda pube, lobby bare, kaviarni Pasáž či vo fitness bare.

Kde budete relaxovať?

Hotel ponúka aj pestré spôsoby relaxácie. Oddýchnite si pri masáži alebo navštívte solárium. K dispozícii je tiež beauty salón s manikúrou a kozmetickými i kaderníckymi službami.

Niečo naviac

Ak vám bude počas dovolenky chýbať šport a aktívny pohyb, navštívte hotelové fitness centrum.

Parkhotel Centrum ***

Parkhotel Centrum ***

Zimná 34 , Spíšská Nová Ves
Slovenská republika

+421 534 150 811

recepcia@parkhotelcentrum.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 15 €/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Úschovňa bicyklov
Lyžiareň
Fitness
Minibar
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,2 km
Zastávka
0,2 km
Zjazdovka
3,9 km

Tipy na výlet

Slovenský raj

Slovenský rajTip na výlet

Táto nádherná prírodná oblasť si vyslúžila vďaka svojej jedinečnosti pomenovanie Národný park Slovenský raj. Vydajte sa po drevených a železných rebríkoch, sústave lávok a viac ako 300 km značených trás cez divoké lesy a pozdĺž riek až k vyhliadkam, z ktorých budete mať Slovenský raj ako na dlani. Medzi najznámejšie turistické trasy patria Suchá Belá, Prielom Hornádu alebo výstup na Tomášovský výhľad, ktorý vás očarí rozhľadom na Vysoké Tatry aj do hlbokej rokliny. Príjemnú prechádzku si môžete v Slovenskom raji užiť v akomkoľvek ročnom období. V blízkosti obcí Spišské Tomášovce a Smižany sa nachádza Sovia skala, pomenovaná po svojich častých vtáčích návštevníkoch. Zo skaly sa vám naskytne pekná vyhliadka do okolia.

Viac informácií
AquaCity Poprad
AquaCity Poprad
Thermal Park Vrbov
Thermal Park Vrbov
Ski areál Starý Smokovec
Ski areál Starý Smokovec