Bratislavský hrad Tip na výlet

Jedna z najznámejších stavieb Bratislavy, navyše s veľmi ľahkou dostupnosťou. Mohutná stavba so štyrmi vežami sa totiž nachádza priamo v centre mesta a dôjdete sem ako autom, tak verejnou dopravou (zastávka MHD je priamo pred hradom). Hrad má veľmi bohatú históriu, prvá zmienka o ňom pochádza už z počiatku 10. storočia. Záhrady tu sú nádherné, doslova stvorené na prechádzku a z nádvoria je navyše nádherný výhľad na Dunaj.

Luxusné ubytovanie len kúsok od centra Bratislavy

Hotel Viktor *** je novopostavený a nájdete ho v pokojnej časti Bratislavy. Má perfektnú dostupnosť autom, vlakom či autobusom.

Izby sú krásne zariadené, majú klimatizáciu, vlastné sociálne zariadenie, LCD TV s 30 programami, telefón a trezor. Ďalej má hotel vlastnú reštauráciu, bar, nonstop recepciu a strážené podzemné parkovisko.

V reštaurácii sa ráno podávajú raňajky à la carte a na výber je zo studených aj teplých pokrmov. Na objednávku je možné zariadiť aj obedové a večerné menu.

Bratislava a Viedeň

Hotel má výhodné umiestnenie - je blízko ako k historickému centru Bratislavy (len dve zastávky autobusom č. 88), tak aj k výstavisku Incheba. Neďaleko je tiež vlaková stanica Petržalka a diaľnica D1 a D2. Necelú hodinu cesty od Bratislavy sa nachádza Viedeň, ktorá tiež stojí za návštevu.

Ale aj v samotnej Bratislave je toho veľa k videniu. Vydajte sa k Michalskej bráne, v ktorej sa nachádza Múzeum zbraní, alebo k jednej z najstarších budov v Bratislave, ktorou je Stará radnica. Ak vás láka umenie, nemali by ste vynechať Slovenskú národnú galériu a Galériu mesta Bratislava.

Hotel Viktor ***

Kremnická 26, Bratislava
Slovenská republika

+421 263 452 085

recepcia@hotelviktor.sk

Check in
14:00 - 22:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Maznáčik zadarmo
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Konferenčná miestnost

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
2,4 km
Zastávka
0,3 km
Aquapark
34 km
Zjazdovka
43 km

Tipy na výlet

ZOO Bratislava

Zoologická záhrada, v ktorej môžete naraziť na zvieratá rôznych druhov aj veľkostí, mnoho z nich sa radí medzi ohrozené druhy. Pokochajte sa pohľadom na pandu červenú, lemury, krokodíly či leopardy. S deťmi sa zájdite pozrieť aj do Dinopark, ktorý sa teší nadšeným ohlasom medzi návštevníkmi. ZOO aj Dinopark sú otvorené celoročne, ale počas zimnej sezóny modely v Dinoparku nie sú pohyblivé ani ozvučené.

Hrad Devín (Národná kultúrna pamiatka)

Navštívte toto starobylé miesto a vdýchnite atmosféru dôb dávno minulých. Miesto na sútoku riek Dunaja a Moravy bolo osídlené už od praveku. Po Keltoch od 1. do 4. storočia sa Devín stal súčasťou hraničného obranného systému, v 9. storočí tu potom vyrástla mohutná Veľkomoravská pevnosť. V priebehu storočí sa potom striedali majitelia, na hrade prebiehali stavebné úpravy. Zásadné pre neho bolo 19. storočie, kedy bol zničený za napoleonských vojen. Dodnes je však možné navštíviť jeho priestory: suterén renesančného paláca je využívaný na sezónne výstavy o histórii hradu, v jaskyniach horného hradu je stála expozícia o stavebnom vývoji Devína.

Michalská veža - Múzeum zbraní

Medzi najznámejšie pamiatky Bratislavy patrí okrem hradu aj Michalská veža s Michalskou bránou. Michalská brána je jediná z pôvodného opevnenia, ktorá sa dochovala. Brána aj veža dostali meno podľa kostola, ktorý stál na predmestí neďaleko. Vnútri veže dnes sídli Múzeum zbraní, ktoré je venované histórii opevnenia mesta. Vystavené sú tu zbrane aj výzbroj.