Najkrásnejšie miesta rakúskej metropole teraz môžete ľahko spoznať – pobyt pre dvoch v designovom HB1 hoteli kúsok od Schönbrunnu s bohatými raňajkami podávanými na streche hotela s výhľadom do schönbrunnských záhrad.

Krásne ubytovanie len kúsok od Schönbrunnu

Viedeň je ľahko dostupná metropola, ktorá ponúka množstvo zaujímavostí od kultúrnych až po tie historické. K tomu taktiež nechýba ani príjemná atmosféra, parky plné zelene a romantické kaviarne s typickou kávou „kleiner Schwarzer“ a sacherovou tortou.

Mesto môžete výborne spoznať s ubytovaním v modernom HB1 Hoteli Schönbrunn, ktorého izby sú štýlovo zariadené, v kúpeľni nájdete zážitkovú sprchu a nechýba v nich LCD TV. Pri hoteli je zastávka električky, z ktorej prestúpite na metro U3 a za 15 minút ste v centre mesta, k zámku Schönbrunn je to asi 10 minút pešo. Súčasťou hotela je strešný bar  s úžasným výhľadom na zámok– tu sa taktiež podávajú bohaté raňajky.

Na raňajky sa skutočne tešte. Zahŕňajú croissanty, údeniny, syry, čerstvé ovocie, čerstvo vylisovanú šťavu pomarančov a rôzne druhý kvalitných káv ako je espresso, latte machiato a samozrejme Wiener Melange.

Viedeň nadchne milovníkov kultúry aj pamiatok

Viedeň rozhodne patrí k miestam, kde sa nudiť nebudete. Prehliadku mesta načnite na Stephanplatzi s dominantou katedrály, prejdite okolo Albertiny a Kohlmarktu (luxusná nákupná trieda) až k Hofburgu, sídlo cisárov. Ďalej nevynechajte Michaelerplatz s krásnymi kostolmi a prejdite sa okolo Rathausu a Parlamentu. Než sa vydáte ďalej, oddýchnuť si môžete v Volksgarten alebo v jednej z mnohých kaviarní.

Prehliadku pokračujte okolo Museumquartier na Mariahilfestrasse, navštívte najväčší kostol Karlskirche, kde môžete vystúpiť až do výšky 70 metrov. Za návštevu taktiež stojí zábavný park Prater, letné sídlo Schönbrunn či architektonicky zaujímavý Hundertwasserhaus.

TIP: večer môžete zájsť do Opery, Volkstheater alebo Burgstheter, kde pred začiatkom predstavení môžete kúpiť lístky len za pár eur. Pokiaľ navštívite mesto s deťmi, môže Vás zaujať Haus des Meeres – 11 poschodí akvárií a tropickej fauny a flóry.

Vianočná atmosféra vo Viedni 

Viedenské vianočné trhy patria medzi jedny z najznámejších a najobľúbenejších v Európe. Konajú sa na niekoľkých miestach vo Viedni - pred radnicou, pri zámku Schönbrunn aj na množstve menších námestí. Viedeň vianočnou atmosférou doslova žije - trhy tu začínajú 15.11.2014.

HB1 Design & Budget Hotel

Linzer Straße 6-8 , Vienna
Rakúsko

+43(0)1/7866200

wien@hb1.at

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná