Krakov je vďaka svojmu historickému jadru najnavštevovanejším poľským mestom. A vy budete ubytovaní priamo v jeho srdci! Hotel Fortuna totiž leží hneď v centre Krakova. Tešte sa aj na bohaté raňajky formou bufetu. A poznávanie mesta môže začať.

O ubytovaní

Hotel Fortuna *** ponúka pohodlné a pokojné ubytovanie v malebnom centre mesta Krakov, ktorého historické jadro je na Zozname UNESCO. K najvýznamnejším krakovským pamätihodnostiam je to z hotela doslova pár krokov. Vydajte sa na hrad Wawel (1 km), Hlavné námestie (1 km) s radničnou vežou a kamennou tržnicou Sukiennice či do starobylej židovskej štvrti Kazimierz (2 km). V okolí nájdete plno vynikajúcich reštaurácií, kaviarní a čokoládovní. Veľmi obľúbeným turistickým cieľom je tiež zoologická záhrada (7 km). Krakov je ideálny východiskový bod na výlet k ďalším dvom pamiatkam UNESCO. Počas svojho pobytu nezabudnite navštíviť kráľovské soľné bane Wieliczka a Bochnia (16 km). Pre milovníkov histórie odporúčame koncentračný tábor Osvienčim (70 km).

Kde budete spať?

Čaká na vás ubytovanie v komfortnej izbe s balkónom. K vybaveniu patrí klimatizácia, televízia, WiFi pripojenie, minibar a vlastná kúpeľňa s fénom. Nechýba ani pracovný stôl, budík a trezor.

Na čom si pochutnáte?

Energiu na celý deň načerpáte pri raňajkách vo forme bufetu. Súčasťou hotela je aj lobby bar.

Wawel Tip na výlet

Ozdobou historického Krakova je návršie Wawel na ľavom brehu rieky Visly. Nájdete na ňom renesančný Kráľovský hrad s barokovými prvkami a katedrálu sv. Stanislava a Václava, ktorá je nielen kultúrnou pamiatkou, ale aj významným poľským posvätným miestom. Spolu s krakovským centrom je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Niečo naviac

Priamo v hoteli nájdete obchod s darčekovými predmetmi a suvenírmi.

Hotel Fortuna ***

Ul. Czapskich 5, Krakow
Poľsko

+48 12 422 31 43

info@hotel-fortuna.com.pl

Check In
od 14:00
Check Out
do 12:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za poplatok 50 zł/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 50 zł/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,5 km
Zástavka
46 m

Tipy na výlet