Krakov je vďaka svojmu historickému jadru najnavštevovanejším poľským mestom. A vy budete ubytovaní priamo v jeho srdci! Hotel Fortuna totiž leží rovno v centre Krakova. Tešte sa tiež na bohaté raňajky formou bufetu.

Ubytovanie priamo v centre historického mesta

Hotel Fortuna *** je ideálnym miestom pre poznávanie Krakova. Ubytovaní budete v izbe typu Standard a k dispozícii budete mať vlastnú kúpeľňu, šatňu, satelitnú TV, pohovku a drevený nábytok. A aby ste nemuseli behať po meste a zháňať nejakú drobnosť pre rodinu alebo priateľov, hneď v hoteli nájdete obchod s darčekovými predmetmi a suvenírmi.

Než vyrazíte obdivovať a fotiť krakovskú architektúru a iné pamiatky, prídu vám vhod raňajky v príjemnej hotelovej reštaurácii. Podávajú sa formou studených bufetov a tešiť sa môžete na medzinárodné špeciality.

Oddych pri Visle a vyše 6 tisíc pamiatok!

Hotel síce leží v blízkosti električkovej zastávky, tú však vôbec nebudete potrebovať. K historickým pamiatkam to máte chôdzou naozaj kúsok. Hneď vedľa hotela narazíte napríklad na synagógu Remuh, kostol zasvätený Najsvätejšej Panne Márii, obchodné centrum Galerie Kazimierz alebo Múzeum etnografie.

Kto má rád romantické prechádzky po nábreží, ten si tiež príde na svoje. Ubytovaní budete len 10 minút pešo od Visly, najvýznamnejšej poľskej rieky. K oddychu nabáda tiež neďaleký podlhovastý park, ktorý ohraničuje najužšie centrum Krakova.

Dodatočné info

 • Po zakúpení pobytu si rezervujte termín u ubytovacieho zariadenia (info@hotel-fortuna.com.pl, (+48) 12 422 31 43). K záväznej rezervácii je potrebné uviesť číslo kupónu. Nástup na pobyt je možný len s platnou rezerváciou a pri nástupe je nutné preukázať sa vytlačeným kupónom.

 • S rezerváciou vám ochotne pomôže naša zákaznícka podpora (+421 233 006 990, info@travelking.sk). Stačí nám len zaslať číslo kupónu, meno, počet osôb a termín pobytu.

 • Možnosť dohodnúť check out do 13:00 hodín (podľa kapacít hotela).

 • Príplatky za deti sa platia až na mieste.

 • Dieťa do 3,9 rokov zdarma bez nároku na lôžko a stravu.

 • Dieťa od 4 rokov 70 zł/noc na prístelke s raňajkami.

 • Príplatky sa platia až na mieste.

 • Parkovanie 50 zł/noc (nutná rezervácia vopred, k dispozícii je len 8 miest).

 • Novoročný príplatok (1.1.) 39 €/izba/noc.

 • Veľkonočný príplatok (19. - 22.4.) 20 €/izba/noc.

 • Sviatočný príplatok (1.5., 3.5.) 25 €/izba/noc.

 • Vianočný príplatok (23. - 27.12.) 15 €/izba/noc.

 • Silvestrovský príplatok (28. - 31.12.) 49 €/izba/noc.

 • Kupóny je možné do 14 dní od zakúpenia vrátiť, pokiaľ termín nebol rezervovaný v hoteli.

 • Check in od 14:00 hodín, check out do 12:00 hodín

 • Domáci maznáčik za poplatok 20 zł/noc

 • Hotel je bezbariérový

 • Fajčenie zakázané

 • Platba kartou je možná

Hodnotenie od zákazníkov

Vynikajúce (Adéla ?.)

Prostředí hotelu bylo krásné. Hotel naprosto odpovídal popisu. Měly jsme zaplacené snídaně a byly úžasné. Obrovské možnosti výběru, milý personál, vše bylo ihned doplňováno. Personál pozorný, nápomocný, usměvavý. Tip na výlet : celá židovská čtvrť.

Vynikajúce (Marcela K.)

S pobytom som maximálne spokojná, splnil nadpriemer moje očakávania už od začiatku. Spolupráca s Vami, či už cez Call centrum a vedúcou tímu p. Terezou Tichou a Máriou Cíchovou, tak aj s personálom v hotely Fortuna bol veľmi príjemný, rýchly a spoľahlivý. Váš pobyt sme si predĺžili o jeden deň na vlastné náklady a aj recepčná nám poskytla výbornú cenu a zabezpečila ubytovanie v tých istých izbách. Jedine na čo by som upozornila, že parkovacie miesta pri hotely sú obmedzené a väčšie motorové vozidlo má celkom problém prejsť cez vstupnú bránu. Je to vyslovene pre menšie osobné motorové vozidlá. Dali sme to na tesnotku bez ujmy na vozidle :).

Skvelé (Božena B.)

S pobytem jsme byli spokojeni, odpovídal popisu. Výhodou je výborná poloha hotelu, jen 10-15 minut pěšky do historického centra, snídaně vynikající a personál byl příjemný a ochotný. Rádi se tam ještě vrátíme.

Tipy na výlet

Wawel

Wawel

Ozdobou historického Krakova je návršie Wawel na ľavom brehu rieky Visly. Nájdete na ňom renesančný Kráľovský hrad s barokovými prvkami a katedrálu sv. Stanislava a Václava, ktorá je nielen kultúrnou pamiatkou, ale aj významným poľským posvätným miestom. Spolu s krakovským centrom je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Krakov

Krakov

K Prahe, Parížu a ďalším európskym turistickým metropolám môžeme smelo priradiť aj Krakov. Hoci sa nejedná o hlavné mesto Poľska, ide určite o kultúrne najvýznamnejšie mesto v Poľsku. Poloha na rieke Visle, množstvo zaujímavých pamiatok, ale aj romantická atmosféra so štýlovými kaviarňami a reštauráciami robí z Krakova zaujímavý cieľ niekoľkodňového výletu.

Aquapark Krakov

Aquapark Krakov

Krakovský aquapark je najväčším krytým aquaparkom v Poľsku a zároveň patrí k najväčším v Európe. Množstvo bazénov a tobogánov (z ktorých najdlhší meria 202 metrov) nie je tým jediným, čo aquapark ponúka. Nájdete tu aj divokú rieku, wellness centrum, fitnes štúdio, vlnový bazén, bazénik a atrakcie pre deti a saunový svet.