Vydajte sa k najznámejšiemu maďarskému termálnemu jazeru Hévíz. Užite si pobyt vo výborne hodnotenom, dobovom Hoteli Ágnes *** s raňajkami a neobmedzeným wellness centrom s bazénom, vírivkou a saunou. V cene balíčka sú navyše aj masáž, rôzne zľavy – napríklad do reštaurácie a na vstupenku na 3 hodiny k jazeru Hévíz.

O ubytovaní

Ágnes Hotel *** v kúpeľnom Hévíze je ideálnym miestom pre pohodovú dovolenku. Nachádza sa len 800 m od svetoznámeho termálneho jazera a 300 m od centra mesta, ku všetkým najdôležitejším miestam to tak budete mať naozaj len kúsok.

Spomínané termálne jazero Hévíz je údajne najväčším termálnym jazerom určeným na kúpanie na svete, právom si tak vyslúžilo status národnej prírodnej pamiatky. Minerálna a mierne rádioaktívna voda v jazere je vždy príjemne teplá, v lete dosahuje aj 38 °C, v zime sa drží okolo 25 °C, a má početné liečebné účinky. Pomáha najmä s problémami nervového systému alebo pohybového ústrojenstva.

Pokiaľ chcete ozdravnú kúru aplikovať aj zvnútra, zájdite si k fontáne s pitnou liečivou vodou na Rakócziho ulici (700 m). Oči aj žalúdok zase potešíte návštevou Farmárskeho trhu (700 m) s najvyberanejšími lokálnymi lahôdkami. A na pohár niečoho dobrého sa vydajte do štvrti Egregy (2,1 km), ktorá je známa pre svoje vinohrady a ochutnávky vína.

Na dlhšie výlety láka svetoznáme jazero Balaton (9 km), ktorému sa hovorí aj „maďarské more“, a priľahlé mestá, napríklad mestečko Keszthely (8,6 km), kde nájdete zámok Helios, Múzeum marcipánu, Múzeum hračiek či Múzeum vozidiel Cadillac. Z miestneho prístavu tiež vyplávajú výletné lode, napríklad na poloostrov Tihany (66 km), ktorý vás uchváti svojou nádhernou prírodou.

Kde budete spať?

Vyberať môžete z týchto variantov ubytovania:

  • Dvojlôžkové Štúdio meria 24 m² a má balkón s výhľadom do záhrady. Súčasťou izby je vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom a malý kuchynský kút s vybavením, vrátane mikrovlnky, varnej dosky, rýchlovarnej kanvice či chladničky. Ďalej v izbe nájdete manželskú posteľ, televíziu, telefón, chladničku a trezor. K dispozícii budete mať WiFi pripojenie a do izby je možné pridať aj prístelku.

  • Apartmán sa skladá z obývacej izby a samostatnej spálne, bude teda skvelou voľbou, ak aj na dovolenke s rodinou alebo v skupine chcete mať viac súkromia. Súčasťou obývacej časti je vybavený kuchynský kút s najdôležitejšími spotrebičmi (varná doska, rýchlovarná kanvica, chladnička, mikrovlnná rúra) a nájdete tu rozkladaciu pohovku, ktorá poslúži ako prístelka pre 2 osoby. V spálni je dvojlôžková posteľ, nechýba vlastná kúpeľňa, televízia, trezor či WiFi pripojenie. Apartmán je bez balkóna.

Na čom si pochutnáte?

V hoteli sa každé ráno posilníte bohatými raňajkami formou bufetu s pestrou ponukou slaných, sladkých, studených i teplých pokrmov. Obed a večeru si môžete pripraviť priamo v Štúdiu alebo Apartmáne, vďaka plne vybavenej kuchyni, v dochádzajúcej vzdialenosti ale nájdete aj množstvo kladne hodnotených reštaurácií, ako je Vináreň Borozó (850 m), Restaurant Platán (1,4 km) alebo Pizzeria La Montanara (350 m).

Kde budete relaxovať?

V hotelovom wellness vás čaká mnoho relaxačných zariadení, ako sú krytý bazén, vírivka, sauna, soľná miestnosť a široká ponuka najrôznejších procedúr. Po celý pobyt tiež môžete využívať PI vodnú kúru. PI voda je podobná vode, ktorá sa nachádza vo vnútri živých organizmov a okrem lepšej hydratácia má aj priaznivé účinky na vaše zdravie.

Ágnes Hotel ***

Ágnes Hotel ***

Honvéd utca 7 , Hévíz
Maďarsko

Prevádzkuje spoločnosť:
Bisamon KFT IČ: 01-09-992735


+36 83 340-450

agneshotel.heviz@gmail.com

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 800 Ft/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Konferenčná miestnosť
Fén
Wellness
Vnútorný bazén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,3 km
Vzdialenosť od jazera
0,8 km
Zastávka
0,8 km

Tipy na výlet

Termálne jazero Hévíz

Termálne jazero Hévíz Tip na výlet

Najväčšie prírodné termálne jazero na kúpanie na svete a my ho máme (skoro) za humnami! Maďarsko ponúka na odpočinok či dovolenku veľa krásnych kúpeľov a jazier, ale termálne jazero Hévíz je jedinečné. Jazero je označené za národnú prírodnú pamiatku úplným právom. Priľahlé mestečko Hévíz, nachádzajúce sa len pár kilometrov od Balatonu, je síce malé, ale za väčšími a prepychovejšími kúpeľnými mestami rozhodne nezaostáva. Tradícia kúpeľníctva sa tu drží už od roku 1795 a môže sa pýšiť krásnou kúpeľnou kolonádou, záhradami a ďalšími kúpeľnými atrakciami.

V lete sa teplota v jazere vyšplhá až na 38 ºC a aj v tie najchladnejšie dni v roku si voda udrží teplotu 22 -⁠ 24 ºC, aj preto je možná celoročná prevádzka. Liečebná, mierne rádioaktívna voda tryská z hĺbky 38 metrov a je veľmi bohatá na minerály. Prirodzene obsiahnuté zmesi minerálov zjemňujú kožu, tlmia bolesti, sú dobré proti zápalom a posilňujú pružnosť chrupaviek. Aj preto sú tunajšie vody jedny z najlepších na liečbu reumatických ťažkostí a problémov s pohybovým ústrojenstvom. Najväčšiu mimoriadnosť dodáva vode prítomnosť radónu v tomto malom množstve pozvoľna vstupuje do ľudského organizmu, kde stimuluje hormonálnu tvorbu a pomáha nervovej sústave lepšie fungovať.

Po návšteve Hévízskeho jazera sa vydajte:

  • Na prechádzky do niektorého z miestnych krásnych parkov s kúpeľnou, upokojujúcou atmosférou
  • Do historického kina, ktoré premieta aj v 3D
  • Na Rákocziho ulicu, kde nájdete fontánu s pitnou liečivou vodou
  • Obhliadnuť najzaujímavejšiu stavbu mesta, veľký Kostol Ducha Svätého (Szentléleki templom), ktorého stavba bola dokončená pomerne nedávno -⁠ v roku 1999. Aj napriek modernému vzhľadu môžete nájsť na budove rad neogotických prvkov
  • Do severnej časti mesta Egregy s vinohradmi a ochutnávkami vína
Viac informácií
Mesto Hévíz
Mesto Hévíz
Farmárske trhy v Hévíze
Farmárske trhy v Hévíze
Balaton
Balaton