Tak takúto dovolenku ste ešte nezažili! Doprajte si originálne ubytovanie v kajute lodného hotela Fortuna Boat Hotel ***, ktorý kotví na Dunaji hneď pri Margitinom ostrove. Ubytujte sa v kajute Standard a užívajte si výhľad na rieku aj skvelé raňajky formou bufetu. Ako bonus vás čaká skorší check in a neskorší check out.

O ubytovaní

Fortuna Boat Hotel *** je umiestnený na lodi kotviacej v samom srdci Budapešti vedľa mosta Margit Híd. Užite si jedinečnú atmosféru rieky Dunaj v blízkosti toho najlepšieho, čo maďarská metropola ponúka. Príjemnou prechádzkou dôjdete ku slávnej budove parlamentu (1,5 km), Budínskému hradu i Rybárskej bašte (3,5 km). Okúzľujúcim miestom je Margitin ostrov (1 km) ležiaci priamo oproti hotelu. Nájdete na ňom napríklad dúhovú fontánu, kúpele, malú zoologickú záhradu, secesnú vodárenskú vežu alebo pamätník. Nezabudnite navštíviť slávne budapeštianske termálne kúpele: Széchenyiho (3,5 km) alebo Gellértove (5 km). Štvrť okolo Budinskeho hradu a malebné brehy Dunaja plné reštaurácií, kaviarní a múzeí sú na Zozname pamiatok UNESCO.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v pohodlnej dvojlôžkovej kajute Standard (15 m²) s jedinečným výhľadom na rieku Dunaj. K vybaveniu kajuty patrí klimatizácia, LCD televízia, WiFi pripojenie a vlastná kúpeľňa so sprchou a fénom. Do izby je možné umiestniť jednu prístelku.

Za príplatok môžete zvoliť luxusnejšiu kajutu Superior, ktorá je priestrannejšia (25 m²), má navyše stolík s posedením a naozaj veľké okná, z ktorých budete mať krásny výhľad na mesto alebo na rieku, jej dodávajú vzdušnosť a nádych prepychu.

Na čom si pochutnáte?

V lodnej reštaurácii Lord Nelson si ráno vychutnáte chutné kontinentálne raňajky. Ďalej si podľa ľubovôle môžete z jedálneho lístka objednávať špeciality maďarskej i medzinárodnej kuchyne. V lete je v prevádzke príjemná terasa s grilom a bohatou ponukou nápojov.

Fortuna Boat Hotel ***

Fortuna Boat Hotel ***

Szent István park, alsórakpart , Budapest
Maďarsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 15:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za poplatok 600 HUF/hodina

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Reštaurácia
Konferenčná miestnosť
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
2,4 km
Vzdialenosť od kúpeľov
3,2 km
Zastávka
1 km
Aquapark
0,1 km

Tipy na výlet

Budapešť

BudapešťTip na výlet

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy i sveta, v ktorom je navyše v ako jedinom veľkomeste na svete viac ako stovka termálnych prameňov a studní. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác (nazývaný tiež Budínsky hrad), budova parlamentu, Margitin ostrov (Margit-sziget) či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, slávnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám. Spomínaný Budínsky hrad sa nachádza pozdĺž brehu Dunaja, ktorý Budapešťou preteká, a je spoločne s Andrássyho triedou zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo by ste v Budapešti rozhodne nemali vynechať?

  • Výstup k Matejovmu chrámu s vežou Rybárskej bašty a s nádherným výhľadom na mesto
  • Prehliadku majestátnej budovy parlamentu a jeho okolia
  • Prechádzku na Margitin ostrov uprostred Dunaja, ktorý je jedným veľkým, udržiavaným parkom
  • Preskúmanie jednej z najvýznamnejších ulíc Budapešti, Váci utca, ktorá je ukážkou meniacich sa architektonických štýlov 19. a 20. storočia
  • Návštevu niektorých z budapeštianskych kúpeľov, napríklad termálnych kúpeľov Széchenyi, kde sa lieči reumatizmus, poruchy pohybového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, artritída a neuritída a ďalšie
Viac informácií
Kúpele Császár
Kúpele Császár
Kúpele Lukács
Kúpele Lukács
Budova parlamentu
Budova parlamentu