Budapešť by mal minimálne raz za život vidieť určite každý, a keď už, tak prečo nie rovno z prepychového hotela v centre, kde sa o vás postarajú so všetkým? Boutique Hotel Budapest **** je toho ukážkovým príkladom. Privítajú vás nealko welcome drinkom, poskytnú zľavu na konzumáciu na bare a ubytujú v izbách, v ktorých sa budete cítiť ako na zámku. A všetky krásy Budapešti máte pritom na dosah ruky!

O ubytovaní

Boutique Hotel Budapest **** sa nachádza priamo v centre Budapešti a ponúka ideálnu polohu pre objavovanie všetkých krás maďarskej metropoly. Stačí prejsť neďaleký Most slobody (200 m) a dostanete sa k obľúbeným Gellértovým kúpeľom (750 m). Ako na dlani uvidíte celé mesto z vrcholu Gellértovej hory (1,6 km). Ďalej potom môžete pokračovať k najznámejším budapeštianskym pamiatkam: k Budínskemu hradu a Rybárskej bašte (2 km) až ku slávnej budove parlamentu (3 km). Malebné brehy Dunaja plné reštaurácií, múzeí či kaviarní a štvrť okolo Budínskeho hradu sú na Zozname pamiatok UNESCO.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v moderne zariadenej dvojlôžkovej izbe Standard. Vo všetkých izbách nájdete okrem pocitu pohody a úplného komfortu individuálne nastaviteľnú klimatizáciu, LCD TV, WiFi pripojenie, telefón, minibar, trezor a vlastnú en suite kúpeľňu so sprchou a fénom. Do izby je možnosť na vyžiadanie pridať prístelku či detskú postieľku.

Na čom si pochutnáte?

Každý váš budapeštiansky deň môžete začať bohatými bufetovými raňajkami v hotelovej reštaurácii. Počas dňa môžete hlad zahnať v niektorej z mnohých kvalitných reštaurácií v blízkom okolí. V popoludňajších hodinách si poseďte v hotelovom Lounge Café & Drink Bare s niektorým z vašich obľúbených alkoholických či nealkoholických nápojov.

Boutique Hotel Budapest ****

Boutique Hotel Budapest ****

Só u. 6. , Budapest
Maďarsko

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 12:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 3 600 Ft/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Parkovanie za 8 900 Ft/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Minibar

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Vzdialenosť od kúpeľov
0,2 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Budapešť

BudapešťTip na výlet

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy i sveta, v ktorom je navyše v ako jedinom veľkomeste na svete viac ako stovka termálnych prameňov a studní. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác (nazývaný tiež Budínsky hrad), budova parlamentu, Margitin ostrov (Margit-sziget) či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, slávnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám. Spomínaný Budínsky hrad sa nachádza pozdĺž brehu Dunaja, ktorý Budapešťou preteká, a je spoločne s Andrássyho triedou zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo by ste v Budapešti rozhodne nemali vynechať?

  • Výstup k Matejovmu chrámu s vežou Rybárskej bašty a s nádherným výhľadom na mesto
  • Prehliadku majestátnej budovy parlamentu a jeho okolia
  • Prechádzku na Margitin ostrov uprostred Dunaja, ktorý je jedným veľkým, udržiavaným parkom
  • Preskúmanie jednej z najvýznamnejších ulíc Budapešti, Váci utca, ktorá je ukážkou meniacich sa architektonických štýlov 19. a 20. storočia
  • Návštevu niektorých z budapeštianskych kúpeľov, napríklad termálnych kúpeľov Széchenyi, kde sa lieči reumatizmus, poruchy pohybového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, artritída a neuritída a ďalšie
Viac informácií
Kúpele v Budapešti
Kúpele v Budapešti
Rybárska bašta
Rybárska bašta
Tropicarium
Tropicarium