Termálne kúpele Zalakaros sú obľúbené u mladých aj starších párov, ale aj rodín s deťmi. Vydajte sa do Maďarska, ubytujte sa vo Ville Lotus Panzió *** len 600 m od kúpeľov a užite si celodennú vstupenku do vnútorných aj vonkajších bazénov. Okrem toho vás čaká chutná polpenzia a welcome drink.

O ubytovaní

Villa Lotus Panzió Zalakaros *** sa nachádza v kúpeľnom meste Zalakaros na západe Maďarska. Malebná kopcovitá krajina porastená vínnou révou, vychýrené termálne kúpele a blízkosť jazera Balaton sú pádnymi dôvodmi, prečo ide o turistov veľmi vyhľadávanú oblasť.

Dominantou mesta sú termálne kúpele Gránit (600 m), ktoré patria k najkrajším kúpeľným areálom v Maďarsku. Za nádhernými výhľadmi na mestečko a jeho okolie sa vydajte na neďalekú rozhľadňu Kilátó (2 km). Za krásami prírody vyrazte do úžiny v Nagybakonaku (10 km), kde je možné vidieť zaujímavé skalné útvary, rokliny a údolia so studničkami. Nevšedným zážitkom je návšteva byvolej rezervácie v Kápolnapuszte (12 km). V blízkom Zalavári (16 km) môžete obdivovať zrúcaniny staroslovanského hradiska. Okrem slávneho jazera Balaton, ktorého brehy sú vzdialené zhruba 35 km, odporúčame navštíviť aj prírodnú rezerváciu okolo jazera Malý Balaton (15 km), kam si môžete urobiť výlet na bicykli.

Z miest sú obľúbenými výletnými cieľmi kúpele Hévíz (33 km) s najväčším biotermálnym jazerom na svete a Keszthely (35 km) so zámkom Helikon a niekoľkými zaujímavými múzeami.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v dvojlôžkovej izbe. Každá z nich je ladená do odlišného dizajnu. Tešiť sa však môžete na manželskú posteľ, šatníkovú skriňu, stôl so stoličkou, satelitnú televíziu, WiFi pripojenie a klimatizáciu. Samozrejmosťou je aj vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom. Do izby je možné umiestniť max. 1 detskú postieľku.

Na čom si pochutnáte?

Raňajky sú základ dňa, a tak sa každé ráno posilníte chutnými kontinentálnymi raňajkami priamo v penzióne.

Villa Lotus Panzió Zalakaros ***

Villa Lotus Panzió Zalakaros ***

Gesztenye utca 17. , Zalakaros
Maďarsko

Prevádzkuje spoločnosť:
Károlyi Angéla e.v. IČ: 56848711-2-40


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
15:00 - 20:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
1,5 km
Vzdialenosť od kúpeľov
0,4 km
Zastávka
1 km
Aquapark
0,4 km

Tipy na výlet

 Kúpele Zalakaros

Kúpele Zalakaros Tip na výlet

Zalakaros je oficiálne najmenšie mesto Maďarska. O to prekvapivejšie je, ako úchvatné kúpele sa tu nachádzajú. Európska kúpeľná asociácia (AESB) ohodnotila kúpele Zalakaros piatimi hviezdami, čo ich oficiálne radí k elite medzi termálnymi kúpeľmi v Európe. A niet divu!

Kúpeľný areál ponúka ideálne vyžitie zvlášť pre rodiny s deťmi. A tým naozaj nemyslíme, že je tu bazénik a jedna šmykľavka.

Súčasťou kúpeľov Zalakaros je

 • Detský svet s viac ako 60 rôznymi vodnými atrakciami
 • Šmýkačkový park Adrenalin so 400 m toboganových atrakcií
 • Rodinný tobogánový park (viac ako 400 m tobogánových prvkov, vrátane lahôdok ako sú Kamikaze, Turbo a Ufo)
 • Bazén s vlnobitím
 • Rodinný bazén
 • Fitness bazén
 • Detský bazén
 • Klubovňa a detský dvor
 • Termálny bazén a kúpalisko
 • Športový bazén
 • Detská a rodinná sauna

Zabudnúť, samozrejme, nemôžeme ani na liečebné centrum. Časť bazénov je krytá, návštevníkom je ale k dispozícii aj záhrada s bazénom, udržiavanou skalkou a ležadlami.

Zloženie tunajšej termálnej vody je v Európe unikátne. Obsahuje totiž mnoho rozmanitých minerálnych látok a stopových prvkov v dostatočnom množstve. Vydať sa sem môžete najmä s kožnými problémami, s chorobami kĺbov, svalov, šliach, chrbtice a kostného systému, reumatizmom mäkkých tkanív, s pooperačnými a poúrazovými stavmi, s gynekologickými a urologickými chorobami a mnohými ďalšími.

Celodenný vstup pre dospelú osobu v sezóne (1.7.-13.9.) začína na 3 900 HUF (cca 11 €), mimo sezónu 3 000 HUF (cca 8,50 €).

Viac informácií
Mesto Zalakaros
Mesto Zalakaros
Balatonszentgyörgy
Balatonszentgyörgy
Byvolia rezervácia pri Balatone
Byvolia rezervácia pri Balatone