Spoznajte historické mesto Šopron i okolité lesy a užite si pobyt v Hoteli Szieszta. Čaká vás polpenzia aj wellness s bazénom, vírivkou a saunou, navyše máte v cene aj vstup do blízkeho bazénu Lövér. Deti do 6 rokov majú pobyt s vami zadarmo.

O ubytovaní

Hotel Szieszta sa nachádza na pokojnom okraji nádherného historického mesta Šopron ležiaceho v severozápadnom cípe Maďarska blízko hraníc s Rakúskom. Táto podhorská oblasť neďaleko úpätia Álp sa radí ku klimatickým kúpeľom a je bohatá na úrodné vinice aj ďalšie prírodné krásy. V bezprostrednom okolí hotela sa rozprestiera romantický les Lővér, ktorý je ideálny na výlety.

Z hotela dôjdete počas 15 minút príjemnú prechádzku do centra Šopronu, kde nájdete množstvo pamiatok vrátane zachovalých stredovekých hradieb či malebného námestia Fő tér (1,5 km) s barokovými domami a morovým stĺpom. Ako na dlani mesto uvidíte z Požiarnej veže, ktorá je symbolom celého mesta. Blízke Neziderské jazero (10 km) je súčasťou Zoznamu UNESCO. Krásy okolitej prírody môžete objavovať na rade cyklotrás. Za dokonalým odpočinkom sa vydajte do termálnych kúpeľov Balf, ktoré ponúkajú nádherné panoramatické výhľady na okolité Lőverské vrchy či dokonca až na rakúske Alpy. Vychýrené miestne víno Kékfrankos (Modrá frankovka) ochutnáte skoro na každom kroku.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete na dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou. Izby sú vybavené WiFi pripojením, televíziou, chladničkou a telefónom.

Na čom si pochutnáte?

V klimatizovanej hotelovej reštaurácii si každé ráno pochutnáte na bohatých raňajkách vo kontinentálnej alebo bufetovej forme (podľa obsadenosti hotela). Večere majú podobu bufetu alebo trojchodového menu (opäť podľa obsadenosti). Pochutnáte si na špecialitách maďarskej i medzinárodnej kuchyne. Svoj obľúbený kokteil či vynikajúcu kávu si môžete vychutnať v bare s letnou terasou.

Kde budete relaxovať?

Hotel má svoje vlastné wellness centrum, kde môžete relaxovať v bazéne, vírivke, parnom kúpeli či saune. Ďalej tu nájdete aj soľnú komoru a posilovňu. Pokiaľ zatúžite po ešte väčšej dávke odpočinku, stačí si vybrať z pestrej ponuky masáží či liečebných a kozmetických procedúr.

Cestujete s deťmi?

Pre malých hostí je pripravená skvele vybavená herňa.

Niečo naviac

Okrem historických pamiatok a oddychu vo wellness si v Hoteli Szieszta užijete aj veľa zábavy. Nájdete tu zázemie pre biliard, stolný futbal, obrie šach a stolný tenis.

Hotel Szieszta

Hotel Szieszta

Lővér körút 37 , Šoproň
Maďarsko

+36 99 314 260

sales@hotelszieszta.hu

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik za 2 000 Ft/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie za 900 Ft/noc

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Kúpele
Reštaurácia
Detský kútik
Detské ihrisko
Úschovňa bicyklov
Fitness
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
3 km
Zastávka
10 m
Aquapark
1 km

Tipy na výlet

Termálne kúpele Sá-Ra

Termálne kúpele Sá-RaTip na výlet

Maďarské termálne kúpele Sá-Ra nie sú medzi zahraničnými turistami toľko známe. Nachádzajú sa v malom mestečku Hegykő na západe Maďarska. Ak teda hľadáte odpočinok v kúpeľoch, v ktorých bude minimum ľudí a nebudete sa musieť tlačiť so stovkami ďalších hostí, vyrazte práve sem.

Z celkového množstva 7 bazénov termálnych kúpeľov sú 3 v prevádzke celoročne a zvyšné 4 fungujú iba v sezóne.

  • Vonkajší termálny bazén I (v prevádzke po celý rok)
  • Vonkajší termálny bazén II (v prevádzke v období 1. apríla - 31. októbra)
  • Krytý termálny bazén vnútorný (v prevádzke po celý rok)
  • Wellness vnútorný (v prevádzke po celý rok)
  • Vonkajší detský bazén (v prevádzke v období 1. júna - 31. augusta)
  • Vonkajší bazén na cvičenie (v prevádzke v období 1. júna - 15. septembra)
  • Vonkajší plavecký bazén (v prevádzke v období 1. júna - 15. septembra)

Miestna liečivá termálna voda s teplotou až 55 °C tryská z hĺbky 1 434 m a obsahuje predovšetkým horčík, jód a sodík. Pôsobí priaznivo na problémy pohybového aparátu a ideálna je aj napríklad pri rehabilitáciách zlomenín či natiahnutých väzov.

Kúpele sú otvorené každý deň od 9:00 do 17:00 hodín. V prípade, že budete chcieť v kúpeľoch stráviť celý deň, vás poteší, že vstupné je tu za veľmi priaznivé ceny - celodenná vstupenka pre dospelého vyjde na 2 000 HUF, teda cca 5,60 €)

Viac informácií
Mesto Šopron
Mesto Šopron
Šopronské lesy
Šopronské lesy
Národný park Fertö-Hanság
Národný park Fertö-Hanság