Spoznajte Budapešť a ubytujte sa v City Hoteli Pilvax *** v blízkosti múzeí, reštaurácií a zastávky metra, odkiaľ sa dostanete za všetkými pamiatkami. V cene pobytu sú bohaté raňajky formou bufetu a deti do 6 rokov sú zadarmo.

O ubytovaní

City Hotel Pilvax *** sa nachádza priamo v srdci Budapešti, a tak budete mať všetky jej krásy ľahko dostupné. Určite by ste nemali vynechať najznámejšie pamiatky: Budínsky hrad, Rybársku baštu a ikonickú budovu parlamentu (2 km). V neďalekom parku Városliget (3 km) nájdete stredoveký hrad Vajdahunyad a zoo s botanickou záhradou. Dokonalý odpočinok zažijete vo vychýrených budapeštianskych termálnych kúpeľoch Széchenyiho (3 km) či Gellértových (2 km). Štvrť okolo Budínskeho hradu a malebné brehy Dunaja sú súčasťou Zoznamu pamiatok UNESCO.

Kde budete spať?

Ubytovaní budete v pohodlnej dvojlôžkovej izbe. Všetky izby sú vybavené klimatizáciou, satelitnou televíziou, WiFi pripojením, telefónom, chladničkou a vlastnou kúpeľňou. Fén je k dispozícii na vyžiadanie.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii si každé ráno doprajete bohaté raňajky formou bufetu.

Budapešť Tip na výlet

Maďarská metropola je jedným z najkrajších miest Európy i sveta, v ktorom je navyše v ako jedinom veľkomeste na svete viac ako stovka termálnych prameňov a studní. Rozhodne stojí za dlhú návštevu, a to nielen kvôli pamiatkam, ako sú Kráľovský palác (nazývaný tiež Budínsky hrad), budova parlamentu, Margitin ostrov (Margit-sziget) či Rybárska bašta, ale tiež kvôli bohatému kultúrnemu životu, miestnym trhom, slávnym reštauráciám a ďalším turistickým lákadlám. Spomínaný Budínsky hrad sa nachádza pozdĺž brehu Dunaja, ktorý Budapešťou preteká, a je spoločne s Andrássyho triedou zapísaný na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Čo by ste v Budapešti rozhodne nemali vynechať?

  • Výstup k Matyášovmu chrámu s vežou Rybárskej bašty a s nádherným výhľadom na mesto
  • Prehliadku majestátnej budovy parlamentu a jeho okolia
  • Prechádzku na Margitin ostrov uprostred Dunaja, ktorý je jedným veľkým, udržiavaným parkom
  • Preskúmanie jednej z najvýznamnejších ulíc Budapešti, Váci utca, ktorá je ukážkou meniacich sa architektonických štýlov 19. a 20. storočia
  • Návštevu niektorých z budapeštianskych kúpeľov, napríklad termálnych kúpeľov Széchenyi, kde sa lieči reumatizmus, poruchy pohybového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva, artritída a neuritída a ďalšie
Viac informácií

City Hotel Pilvax ***

Pilvax Köz 1-3, Budapešť
Maďarsko

+36 1 266 76 60

pilvax@cityhotel.hu

Check In
od 15:00
Check Out
do 11:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie platené

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,4 km
Vzdialenosť od mora/jazera/kúpeľov
3 km
Zástavka
0,2 km