Farmárske trhy v Hévíze Tip na výlet

Farmárske trhy sú stále obľúbenejšie všade na svete, vždy ide o príležitosť ochutnať skutočné miestne potraviny, u ktorých si kvalitou a čerstvosťou môžete byť úplne istí. Navštívte tradičný maďarský trh v Hévíze (každý utorok dopoludnia, štvrtok popoludní a sobotu dopoludnia) a vychutnajte si okrem dobrého jedla aj jeho skvelú atmosféru.

Dovolenka pri maďarskom jazere Hévíz

Rodinne ladené apartmány Blue Villa Apartmans ležia v centre Hévízu len na skok od slávnych jazerných kúpeľov. Ubytovaní budete v útulne zariadených dvojlôžkových izbách, ktoré majú vlastné sociálne zariadenie, fén, WiFi pripojenie a SAT/TV. Za malý poplatok si môžete rezervovať rovno apartmán s malou kuchynkou.

Počas pobytu vás čakajú chutné raňajky. Večere sa podávajú v spriatelenej reštaurácii Liget Étterem, ktorá sa nachádza len 2 minúty chôdze od vily. V Hévíze je mnoho reštaurácií s domácou a medzinárodnou kuchyňou, a tak o chutnú stravu nebudete mať núdzu. Navštíviť by ste mali určite aj obľúbené farmárske trhy.

Wellness a relax pre vaše pohodlie

Blue Villa Apartmans má svoje vlastné wellness centrum. Zaplávajte si vo vyhrievanom bazéne, ponorte sa do vírivky alebo využite fínsku saunu. Za príplatok je možné objednať aj masáž.

Liečivé unikátne kúpele pri termálnom jazere Hévíz

Len 10 minút chôdze od apartmánov sa nachádza najobľúbenejšie termálne jazero v Maďarsku - Hévíz. Jazero s rozlohou 4,4 ha je najväčším termálnym jazerom v Európe a tradícia kúpeľov sa tu drží už od roku 1795. Teplota liečivej vody okolo 30 °C umožňuje celoročnú prevádzku kúpeľov.

Blue Villa Apartmans

Széchenyi utca 19, Héviz
Maďarsko

+36-30/474-9942

kekvilla@fibermail.hu

Check in
od 14:00
Check out
do 10:00
Domáci maznáčik
Domáci maznáčik zakázaný
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zahrnuté v cene

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Wi-Fi zdarma
Vnútorný bazén
Vírivka
Sauna
Reštaurácia

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdálenost od centra
0,1 km
Vzdialenosť od jazera
0,7 km
Zastávka
0,2 km

Tipy na výlet

Balaton

"Maďarské more" je právom jednou z najlákavejších dovolenkových lokalít v Európe. Príjemne teplá voda, dlhé pláže, veľa prístavných a kúpeľných mestečiek po celom pobreží. Keď si k tomuto všetkému pripočítate ešte krásnu prírodu, pohodlné hotely, zaujímavé pamiatky a rôzne kultúrne podujatia po celý rok, o skvelý pobyt je postarané.

Kopcovité okolie je ideálne na výlety a cykloturistiku. Vrcholky vám poskytnú úžasný výhľad na celú oblasť.

Na severnej strane Balatonu sa ďalej rozkladá známa vinárska oblasť Badacsony s presláveným vínom.

Keszthely

Mestečko na brehu Balatonu je častým výletným cieľom dovolenkárov každého veku. Nájdete v ňom totiž veľké množstvo rôznych zaujímavosti a možností trávenia voľného času. Navštívte napríklad Balaton múzeum, múzeum bábik či marcipánu alebo miestny palác Festetics, v ktorom sa často organizujú rôzne výstavy a iné zaujímavé akcie.

Zalaszántó

Mestečko pri Balatone vyhľadávajú najviac ľudia túžiaci po pokojnom zážitku, meditácii a vyrovnanej mysli. Je totiž domovom najväčšej budhistickej stúpy v Európe (30 m). Po príjemnej vychádzke na kopec, kde sa stúpa nachádza, si pri nej môžete oddýchnuť na lavičkách či využiť blízke meditačné centrum a dostať tak svoju myseľ aj telo do rovnováhy.