V Hoteli Opera *** na vás čaká dovolenka plná relaxu, zábavy a výletov. Priamo z hotela uvidíte na jaroměřický zámok a historické pamiatky budete mať na dosah po celú dobu pobytu, stačí sa prejsť po ulici alebo vyraziť na výlet do neďalekého Třebíča, Vranova alebo Znojma. Po dni strávenom objavovaním sa rozhýbete pri bowlingu alebo si oddýchnete v privátnej fínskej saune. Samozrejme nesmú chýbať ani chutné raňajky či rovno polpenzia.

O ubytovaní

Hotel Opera *** stojí v Jaroměřičiach nad Rokytnou, malom mestečku neďaleko Třebíča. Priamo z hotela budete mať výhľad na barokový zámok v Jaroměřiciach (230 m), ktorý sa vďaka úchvatnej francúzskej záhrade prezýva „moravské Versailles“. Jaroměřice sú celkovo bohaté na kultúrne a historické pamiatky. Ide o rodisko spisovateľa a básnika Otokara Březiny, ktorému tu bolo venované vlastné múzeum (220 m). Medzi monumenty mesta sa okrem zámku radí aj kaplnka sv. Jozefa (140 m) alebo špitál s kaplnkou sv. Kataríny (550 m). Za poznaním navyše môžete vyraziť do neďalekých Príložan (3,4 km), kde nájdete Roľnícke múzeum.

A kam ďalej na výlet? Zájdite si do Třebíča, Vranova alebo do Znojma. V Třebíči (14,3 km) uvidíte predovšetkým krásny renesančný zámok, pôvodne kláštor, ktorý je na Zozname pamiatok UNESCO. V súčasnosti ho spravuje Múzeum Vysočiny Třebíč a hostí napríklad expozície Svet neživej prírody, Valdštejnovci na Třebíči alebo interaktívnej expozícii Cesty časom. Prezrite si tiež Židovskú štvrť, baziliku sv. Prokopa alebo veterný mlyn z roku 1836.

Vranov nad Dyjí (30 km) je známy predovšetkým Vranovskou priehradou s plážou a vodnou elektrárňou, k videniu je tu toho ale oveľa viac. Vyjdite si na Vyhliadku zamilovaných, odkiaľ budete mať krásny výhľad na oblasť Vranovska, navštívte štátny zámok Vranov nad Dyjí, kde môžete vo viac ako 20 miestnostiach obdivovať interiéry z 18. a 19. storočia, alebo si zájdite do zrkadlového bludiska v budove bývalej školy.

Ani v Znojme (33,2 km) nezostanete ochudobnení o návštevu aristokratického sídla, tentoraz na vás čaká zámok (pôvodne gotický hrad) Znojmo s rotundou sv. Kataríny. Prejdite si prehliadkovú trasu po hradobnom opevnení alebo vyrazte do bývalého pivovaru a užite si výstavu venovanú pivovarníctvu. Rozhodne si nechajte miesto na programe aj na preskúmanie znojemského podzemia, ktoré tvoria systém pivníc a chodieb s dĺžkou až 27 km s až štyrmi poschodiami.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v moderne vybavenej izbe Comfort plus. Tá okrem dvoch klasických lôžok umožňuje aj prístelku, ubytuje tak až 3 osoby. K dispozícii budete mať vlastnú kúpeľňu s toaletou, písací stôl, televíziu a WiFi pripojenie.

Na čom si pochutnáte?

V hotelovej reštaurácii si zaručene pochutnáte. Bohaté menu ponúka nielen obľúbené mäsové jedlá, výborné hamburgery, ale aj pizzu, šaláty a bezmäsité pokrmy.

Kde budete relaxovať?

Dokonalý relax a súkromie si užijete v privátnej fínskej saune s malou odpočivárňou, kúpeľňou a toaletou. Môžete sa tiež zveriť do rúk profesionálov a užiť si klasickú, športovú či relaxačnú masáž. Pobyt v saune aj masáž je nutné zarezervovať dopredu.

Niečo naviac

O zábavu sa v hoteli postará herňa s dvoma bowlingovými dráhami, stolmi na biliard, šípkami, stolným futbalom a jukeboxom.

Hotel Opera ***

Hotel Opera ***

Komenského 996 , Jaroměřice nad Rokytnou
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Dajpr s.r.o. IČ: 05753040


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
15:00 - 18:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 250 Kč/noc
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Konferenčná miestnosť
Fén
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,4 km
Zastávka
0,2 km
Aquapark
17,1 km
Zjazdovka
27,8 km
Bežkovanie
10 km

Tipy na výlet

Jaroměřice nad Rokytnou

Jaroměřice nad Rokytnou Tip na výlet

Jaroměřice nad Rokytnou sú malým mestečkom neďaleko Třebíča. Napriek svojej veľkosti však rozhodne majú turistom čo ponúknuť. Pri vstupe do mesta na vás dýchne história a tunajšia bohatá kultúra. Jaroměřice sú totiž späté so životom českého spisovateľa a básnika Otokara Březiny alebo hudobného skladateľa Františka A. Míča. Najväčším lákadlom je však rovnomenný barokový zámok so skvostnou francúzskou záhradou a chrámom svätej Markéty.

Čo navštíviť v Jaroměřiciach nad Rokytnou:

  • Dominantu mesta - barokový zámok Jaroměřice nad Rokytnou
  • Kostol svätej Markéty
  • Špitál s kaplnkou svätej Kataríny
  • Múzeum Otokara Breziny
  • Kaplnka svätého Jozefa
  • Sýpky bývalej vojenskej zásobárne

Tiež v okolí Jaroměřic nad Rokytnou nájdete množstvo zaujímavých miest. Napríklad na neďalekom statku v Příložanoch sa v tunajšom súkromnom múzeu roľníctva dozviete, ako sa predtým žilo a pracovalo na vidieku.

Třebíč
Třebíč
Vranovská přehrada
Vranovská přehrada
Znojmo
Znojmo