Chcete si vyskúšať život na zámku? Máte ideálnu príležitosť, Zámek Lešany už na vás čaká! Užite si krásne izby v historickom štýle, výborné raňajky, ale aj moderné vymoženosti, ako je bowling priamo v areáli. Tešiť sa môžete aj na prehliadku zámku, ktorým vás prevedie súčasný majiteľ. A núdzu nebudete mať ani o výletné ciele, môžete vyraziť napríklad do Benešova, Prahy alebo Českého krasu.

O ubytovaní

Zámek Lešany sa nachádza v rovnomennej dedinke neďaleko Benešova. História zámku siaha hlbšie ako do 16. storočia a v jeho súčasnej, zrekonštruovanej podobe ide o nádherné miesto nielen pre milovníkov dejepisu. Okolie zámku je bohaté na najrôznejšie výletné ciele a atrakcie. Len pár minút od ubytovania nájdete Vojenské technické múzeum VHÚ (2,6 km) s viac ako 700 armádnymi vozidlami. Na Farme Michael (9,3 km) sa môžete vteliť do kovboja a užiť si prechádzku na koni, dobrodruhov zase určite zláka niektorá z havírskych štôlní v Jílovom (11,8 km) na výlet do podzemia.

Za pamiatkami vyrazte do Týnca (6,1 km), kde čaká zrúcanina hradu Zborený Kostelec a hrad s múzeom Týnec nad Sázavou. Milovníci prírody zase môžu preskúmať Český kras (47 km) a ďalšie prírodné parky. K letnému kúpaniu a vodným športom láka kúpalisko Bioska (16,2 km) v Benešove alebo vodná nádrž Slapy (22,2 km), celoročné vodné radovánky si užijete v Aquapalace Praha (31 ,9 km), najväčšom aquaparku v strednej Európe. Bola by škoda zo svojich výletných plánov vynechať Prahu (44 km) so všetkými jej krásami, ktorá je obzvlášť kúzelná v zimnom období, kedy sa rozžiari vianočnými trhmi. A pokiaľ patríte k nadšeným lyžiarom, bude pre vás dobrou správou, že Ski areál Chotouň (13,8 km) je vzdialený len cca 20 minút jazdy autom.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v jednej z 23 útulných izieb, ktorých interiér vás jednoznačne očarí. O vaše pohodlie sa postará podlahové kúrenie, WiFi pripojenie, minibar a kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou.

  • Izby Komfort sú umiestnené na prízemí priľahlej budovy pri zámku a sú klimatizované. Interiér izieb je ladený do dobového štýlu, ktorý umocňujú detaily v podobe zámockých tapiet či lampičiek vyrábaných technikou Tiffany.

  • Zámocké izby sa nachádzajú priamo v zámku, sú priestranné a vybavené starožitným nábytkom, takže sa pri svojom pobyte budete cítiť ako ozajstná šľachta.

  • Izba Zámockého pána je luxusný apartmán s plochou 140 m² a dobovým interiérom. Skladá sa zo spálne s veľkou manželskou posteľou, priestrannej obývacej izby s kuchynským a jedálenským kútom a kúpeľne s vírivou vaňou a saunou.

Na čom si pochutnáte?

Krásnej zámockej reštaurácii dominujú klenuté stropy a historický nábytok. Ochutnáte tu okrem iného ukrajinské špeciality alebo pizzu priamo z pece. V zámockom areáli na vás navyše čaká vínna pivnica, bar a vonkajšie posedenie pod pergolou.

Niečo naviac

Nudiť sa pri svojom pobyte rozhodne nebudete. Môžete sa zúčastniť prehliadky zámku priamo s majiteľom, alebo si zahrajte stolný tenis, biliard či bowling v štýlovom bare. K dispozícii budete mať aj spoločenskú miestnosť a chvíľku pokoja na čerstvom vzduchu si užijete vo vonkajšom altánku.

Zámek Lešany

Zámek Lešany

Lešany100, , okres Benešov,
Česká republika

737 272 661

info@zameklesany.cz

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
250 Kč/noc - iba v izbách Komfort
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Detský kútik
Detské ihrisko

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
3 km
Vzdialenosť od lomu
22 km
Zastávka
0,4 km
Aquapark
32 km
Zjazdovka
13,8 km

Tipy na výlet

Vyhliadka Máj

Vyhliadka MájTip na výlet

Vyhliadku Máj nájdete pri obci Teletín a rozhodne stojí za návštevu. Vltava tu preteká skalnatým kaňonom v tvare podkovy, čo vytvára vskutku dych berúcu scenériu. Vyhliadka je celoročne prístupná a dostanete sa k nej po žltej turistickej cestičke z Teletína.

Vodná nádrž Slapy
Vodná nádrž Slapy
Múzeum Jawa Konopiště
Múzeum Jawa Konopiště
Zámok Konopiště
Zámok Konopiště