Vydajte sa za zaslúženým relaxom pod vežu Trúbu, dominantu mestečka Štramberk z 13. storočia. Podľa vône vychýrenej perníkovej pochúťky - Štramberských uší - spoznáte, že ste dorazili na miesto. A priamo na námestí na vás čaká ubytovanie v Hoteli Šipka *** s výbornými domácimi raňajkami, večerami a welcome drinkom. Po výlete do krásnej prírody v okolí Štramberka alebo lyžovania určite oceníte oddych v pivnom kúpeli či počas masáže.

O ubytovaní

Hotel Šipka *** sa nachádza v centre malebného horského mestečka Štramberk, na námestí s vôňou perníkových pekární na Štramberské uši. Okrem ochutnávky tejto regionálnej pochúťky a ďalších dobrôt na vás čakajú zaujímavé pamiatky a krásna príroda beskydského podhoria.

Už pri prechádzke mestom vás očaria drevené zruby z 18. a 19. storočia, ktoré dali Štramberku prezývku „Valašský betlehem“. Vystúpte na zrúcaninu hradu Strallenberg (400 m), preskúmajte valcovú vežu zvanú Trúba a pozrite si stálu expozíciu Cesta do pamäti štramberskej Trúby venovanú histórii hradu a mesta. Ak máte radi výhľad zhora, urobte si výlet na Bílú horu (950 m), ktorá stojí na rozhraní Štramberka a Kopřivnice a ponúka výhľad na Beskydy a Jeseníky.

Pod hradom Štramberk nájdu milovníci zvierat Aqua Terra Minizoo (47 m). Nachádza sa tu obrovské sladkovodné akvárium so stovkami rýb a medzi obyvateľov zoo patria rôzne druhy plazov a roztomilé opičky kosmany. Legendárne vyobrazenia prehistorických zvierat si potom môžete pozrieť v Múzeu Zdeňka Buriana (49 m), známeho maliara a ilustrátora, ktorého inšpirovala Krasová jaskyňa Šipka (1,2 km), ktorú kedysi obývali pravekí lovci.

Môžete si ju pozrieť aj osobne, ak sa vydáte po Laškovom náučnom chodníku. Na 16 km dlhej trase stretnete aj zrúcaninu hradu Šostýn (3,8 km), Raškovu vyhliadku (4,3 km), Čarodejnícku križovatku (3,9 km) a ďalšie zaujímavé miesta. V lete môžete svoje výlety obohatiť o kúpanie, napríklad na kúpalisku v Kopřivnici (3,6 km), Příbore (7,1 km) alebo v Aquaparku Frenštát pod Radhoštěm (9,3 km). V zime si môžete zalyžovať v Lyžiarskom stredisku Palkovice (19,1 km) s 2 zjazdovkami.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v štýlovo zariadenej dvojlôžkovej izbe s krásnym výhľadom na námestie alebo priamo na dominantu celej oblasti - štramberskú Trúbu. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa, WiFi pripojenie, pracovný stôl, posedenie s kreslami alebo TV.

Na čom si pochutnáte?

Ráno si v štýlovej secesnej reštaurácii s krbom vychutnajte chutné domáce raňajky formou bufetu. Počas dňa si vychutnajte kávu alebo pohár vína na letnej terase a večer zakončite chutnou dvojchodovou večerou.

Kde budete relaxovať?

Skvelý relax na vás čaká v oblasti Laaských pivných kúpeľov, kde si okrem kúpeľa v drevenej alebo medenej kadi naplnenej pivom môžete vychutnať aj relax v parnom kúpeli alebo liečivé účinky soľnej jaskyne. Čerešničkou na torte bude príjemná relaxačná masáž.

Hotel Šipka ***

Hotel Šipka ***

Náměstí 37 , Štramberk
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 200 Kč/noc - Do 30 cm v kohútiku, po konzultácii s recepciou.
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Parkovanie zadarmo na verejnom parkovisku.

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Požičovňa bicyklov
Konferenčná miestnosť
Fén

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
10 m
Zastávka
100 m
Aquapark
9,5 km
Zjazdovka
4 km

Tipy na výlet

Lyžiarsky areál Červený kámen

Lyžiarsky areál Červený kámenTip na výlet

V lyžiarskom areáli Červený kámen na severnej strane rovnomenného vrcholu je za priaznivých podmienok k dispozícii 480 metrov dlhá zjazdovka aj občerstvenie v reštaurácii alebo bufete. Hlavná zjazdovka má prevýšenie 117 metrov. Svah je umelo zasnežovaný a pravidelne sa upravuje, na lyžovačku sa sem môžete vydať aj večer. Z centra Kopřivnice sa k areálu dostanete po Husovej ulici až na parkovisko pri spodnej stanici vleku alebo na parkovisko pri kúpalisku, od ktorého vás na hlavnú zjazdovku pri chate Červený kámen vyvezie približovací vlek.

Viac informácií
Štramberské uši
Štramberské uši
Štramberk
Štramberk
Technické múzeum Tatra
Technické múzeum Tatra