Vyrazte do Penziónu Žítková a zažite skvelú dovolenku v Bielych Karpatoch. Vydajte sa po stopách slávnych žitkovských bohýň, preskúmajte nádhernú prírodu chránenej krajinnej oblasti, alebo si zájdite na lyžovačku do niektorého z neďalekých ski areálov. Po dni plnom zážitkov si môžete oddýchnuť v kúpacej kadi alebo sa pobaviť s priateľmi pri vonkajšom ohnisku.

O ubytovaní

Penzión Žítková nájdete v rovnomennej obci v CHKO Biele Karpaty. Nádherná okolitá príroda bude balzamom na duši pre všetkých milovníkov výletov. Zažijete tu krásnu dovolenku s rodinou, v páre aj s priateľmi v ktoromkoľvek ročnom období.

Oblasť Žítkovej je známa predovšetkým vďaka tzv. žítkovským bohyniam, liečiteľkám a veštkyniam, ktoré boli inšpiráciou pre slávny román od Kateřiny Tučkovej. Pokiaľ sa o životy a históriu žitkovských bohýň zaujímate, nemôžete byť na lepšom mieste. Celý okolitý kraj je ich príbehy pretkaný a len pár kilometrov od penziónu nájdete Múzeum poslednej žitkovskej bohyne (3,4 km), chalupu, v ktorej až do roku 2001 žila posledná zo žitkovských bohyní, Irma Gabrhelová.

V CHKO Biele Karpaty nebudete mať núdzu ani o ďalšie výletné ciele. Chcete sa dokonale ponoriť do miestnej prírody a histórie? Prejdite si náučný chodník Moravské Kopanice. Ten začína v Starom Hrozenkove (5,3 km) a na 14 zastaveniach vás zoznámi s miestnou históriou, kultúrou, faunou i flórou. Pozriete sa napríklad k Hrozenkovskému lom, navštívite prírodnú rezerváciu Hutě a uvidíte aj tradičné obydlia Kopaničiarov. Celková dĺžka chodníka vrátane všetkých odbočení je cca 23 km, môžete ale obísť len základný okruh s dĺžkou 11,6 km.

A ako je to v okolí Žítkovíc s lyžovaním? Od penziónu to budete mať blízko do Ski areálu Mikulčin vrch (13,3 km) s 2 zjazdovkami a lyžiarskeho areálu Dubečky (24,4 km) v Štítnej nad Vláří - Popov. Prípadne môžete prejsť hranice a navštíviť niektorý zo slovenských lyžiarskych areálov, napríklad Ski centrum Kálnica (33,3 km) s 3 vlekmi.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v pohodlnej dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou so sprchou. K dispozícii budete mať aj WiFi pripojenie k internetu pre pohodlné plánovanie všetkých vašich výletov.

Za príplatok je možné zvoliť trojlôžkovú izbu, ani tomu nechýba vlastná kúpeľňa či bezdrôtové pripojenie k internetu.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii penziónu vám ráno pripravia bohaté raňajky servírované obľúbenou formou bufetu. Môžete si tak vybrať zo slaných aj sladkých jedál podľa chuti. Na konci dňa na vás bude čakať večera s dvomi chodmi.

Kde budete relaxovať?

Po celodenných výletoch si užijete zaslúžený odpočinok vo vonkajšej kúpacej kadi.

Cestujete s deťmi?

Areál Penziónu Žítková deti naozaj očarí. Ako inak, keď sa niektoré z budov volajú napríklad Hobití domček alebo Perníková chalúpka. Navyše je tu krásne detské ihrisko s dreveným domčekom na kmeni stromu, preliezkami, pieskoviskom a hojdačkami, kde môžu deti trénovať svoje zručnosti.

Niečo naviac

Na príjemné posedenie cez deň aj večer poslúži vonkajšia terasa s grilom a ohniskom. Kúsok od penziónu navyše nájdete predajňu lokálnych bio výrobkov, ktorá ponúka kvalitné syry, údeniny alebo domáci chlieb.

Penzion Žítková

Penzion Žítková

Žítková 17 , Žítková
Česká republika

+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Wellness
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Baby friendly

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
23 km
Vzdialenosť od kúpeľov
29 km
Zastávka
100 m
Zjazdovka
35 km

Tipy na výlet

Žítková a žítkovské bohyne

Žítková a žítkovské bohyneTip na výlet

Ak vás lákajú miesta plné záhad a mágie, zamierte do Žítkovej. Ešte donedávna tu žili ženy nadané liečiteľskými a vešteckými schopnosťami, známe ako žítkovské bohyne. Najviac sa o tomto fenoméne dozviete v Múzeu poslednej žítkovskej bohyne, ktoré vzniklo v chalupe v osade Čierné, kde posledná žítkovská bohyňa prežila väčšinu svojho života. Okrem prehliadky sa vám tu dostane aj zasväteného výkladu.

Biele Karpaty
Biele Karpaty
Archeoskanzen Modrá
Archeoskanzen Modrá
Aquapark Uherské Hradiště
Aquapark Uherské Hradiště