Objavte to NAJ z Chorvátska a získajte inšpiráciu na budúcu dovolenku na Jadrane!

Oblíbené 0

Zatiaľ nemáte žiadne obľúbené ponuky.

  • K ponukám sa môžete kedykoľvek vrátiť
  • Obľúbené ponuky na jednom mieste
  • Upozornenie na zmeny v ponukách

Penzion Žítková

2/5
(Celkom 1 hodnotení)headline.discount-listing-review-rating-2
Žítková, Česká republika (Zobraziť mapu)

Nezáväzný dopyt

Aktuálne nie je k dispozícii žiadna aktívna ponuka pre tento hotel. Nevadí! Radi Vám pošleme ponuku podobných hotelov v rovnakej lokalite. Stačí, keď vyplníte formulár nižšie a zašleme Vám ponuku.


Odoslaním žiadosti súhlasíte so spracováním Vašich vyššie uvedených kontaktných údajov v súlade so Zásadami ochrany osobných údajov


Penzion Žítková

Penzion Žítková

Žítková 17, Žítková
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
SINNER s.r.o. IČ: 17190509


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
od 14:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
Zakázaný
Bezbariérovosť
Žiadna
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Detské ihrisko
Baby friendly
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
23 km
Vzdialenosť od kúpeľov
29 km
Zastávka
100 m
Zjazdovka
35 km

Hodnotenie od zákazníkov

O ubytovaní

Penzión Žítková nájdete v rovnomennej obci v CHKO Biele Karpaty. Nádherná okolitá príroda bude balzamom na duši pre všetkých milovníkov výletov. Zažijete tu krásnu dovolenku s rodinou, v páre aj s priateľmi v ktoromkoľvek ročnom období.

Oblasť Žítkovej je známa predovšetkým vďaka tzv. žítkovským bohyniam, liečiteľkám a veštkyniam, ktoré boli inšpiráciou pre slávny román od Kateřiny Tučkovej. Pokiaľ sa o životy a históriu žitkovských bohýň zaujímate, nemôžete byť na lepšom mieste. Celý okolitý kraj je ich príbehy pretkaný a len pár kilometrov od penziónu nájdete Múzeum poslednej žitkovskej bohyne (3,4 km), chalupu, v ktorej až do roku 2001 žila posledná zo žitkovských bohyní, Irma Gabrhelová.

V CHKO Biele Karpaty nebudete mať núdzu ani o ďalšie výletné ciele. Chcete sa dokonale ponoriť do miestnej prírody a histórie? Prejdite si náučný chodník Moravské Kopanice. Ten začína v Starom Hrozenkove (5,3 km) a na 14 zastaveniach vás zoznámi s miestnou históriou, kultúrou, faunou i flórou. Pozriete sa napríklad k Hrozenkovskému lom, navštívite prírodnú rezerváciu Hutě a uvidíte aj tradičné obydlia Kopaničiarov. Celková dĺžka chodníka vrátane všetkých odbočení je cca 23 km, môžete ale obísť len základný okruh s dĺžkou 11,6 km.

A ako je to v okolí Žítkovíc s lyžovaním? Od penziónu to budete mať blízko do Ski areálu Mikulčin vrch (13,3 km) s 2 zjazdovkami a lyžiarskeho areálu Dubečky (24,4 km) v Štítnej nad Vláří - Popov. Prípadne môžete prejsť hranice a navštíviť niektorý zo slovenských lyžiarskych areálov, napríklad Ski centrum Kálnica (33,3 km) s 3 vlekmi.

Kde budete spať?

Ubytujete sa v pohodlnej dvojlôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou so sprchou. K dispozícii budete mať aj WiFi pripojenie k internetu pre pohodlné plánovanie všetkých vašich výletov.

Za príplatok je možné zvoliť trojlôžkovú izbu, ani tomu nechýba vlastná kúpeľňa či bezdrôtové pripojenie k internetu.

Na čom si pochutnáte?

V reštaurácii penziónu vám ráno pripravia bohaté raňajky servírované obľúbenou formou bufetu. Môžete si tak vybrať zo slaných aj sladkých jedál podľa chuti. Na konci dňa na vás bude čakať večera s dvomi chodmi.

Kde budete relaxovať?

Po celodenných výletoch si užijete zaslúžený odpočinok vo vonkajšej kúpacej kadi.

Cestujete s deťmi?

Areál Penziónu Žítková deti naozaj očarí. Ako inak, keď sa niektoré z budov volajú napríklad Hobití domček alebo Perníková chalúpka. Navyše je tu krásne detské ihrisko s dreveným domčekom na kmeni stromu, preliezkami, pieskoviskom a hojdačkami, kde môžu deti trénovať svoje zručnosti.

Niečo naviac

Na príjemné posedenie cez deň aj večer poslúži vonkajšia terasa s grilom a ohniskom. Kúsok od penziónu navyše nájdete predajňu lokálnych bio výrobkov, ktorá ponúka kvalitné syry, údeniny alebo domáci chlieb.

2   Štandard 0 hodnotení