Zámok Žirovnice nájdete v rovnomennom mestečku na Vysočine, ale takmer na hranici s Juhočeským krajom. Ubytujte sa v Hoteli Artaban **** a užite si komfortné izby, parádne raňajky aj večere a neobmedzený vstup do telocvične. Podľa zvolenej varianty vás čaká aj vstup do blízkeho fitness so saunovým svetom. Na výlet sa vydajte do Jindřichovho Hradca alebo do blízkeho Telča.

O ubytovaní

Hotel Artaban **** sa nachádza na námestí malebného mestečka Žirovnice na Vysočine. Vďaka vysokému štandardu služieb, príjemnému personálu a skvelej kuchyni získal hotel v uplynulých rokoch už 7x za sebou ocenenie „CZECH HOTEL AWARDS – hotel roka pre kraj Vysočina”. Zažite aj vy nezabudnuteľný pobyt plný zážitkov uprostred čistej prírody Českomoravskej vrchoviny.

K dominante mesta - zámku Žirovnice (200 m), to budete mať z hotela doslova pár krokov. Počas prehliadky historických interiérov si prezriete pozoruhodné fresky aj zaujímavú expozíciu o používaní kvetinových motívov. V budove bývalého zámockého pivovaru sídli múzeum gombíkov a perlete, ktorých výrobou sa Žirovnica kedysi preslávila. Zámocká sýpka zase ponúka expozíciu vidieckych tradícií a remesiel.

Okolie Žirovnice je pretkané množstvom značených turistických a cyklistických trás, ktoré vás prevedú zaujímavými miestami Českomoravskej vrchoviny. Milovníci dejín sa môžu vydať na zámok Červená Lhota (28 km), zámok Horní Cerekev (16 km), k zrúcanine hradu Janštejn (16 km) alebo na hrad Roštejn (21 km). Za letným osviežením sa vydajte na prírodné kúpalisko zatopeného lomu Antonka (13 km).

Skvelým cieľom na celodenný výlet je mesto Jindřichův Hradec, kde môžete navštíviť hrad, zámok a múzeum Jindřichohradecka so slávnymi Krýzovými jasličkami. Telč (25 km) zase láka na zámok a malebné historické námestie, ktoré sa dokonca zaslúžili o zápis mesta medzi pamiatky UNESCO.

Kde budete spať?

Izba Standard ponúka komfortné ubytovanie pre 2 osoby v hlavnej hotelovej budove. Súčasťou vybavenia je WiFi pripojenie, televízia, minibar, trezor, šatníková skriňa a kreslo. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa s toaletou, sprchovacím kútom alebo vaňou a fénom.

Na čom si pochutnáte?

Súčasťou hotela je moderná reštaurácia oceňovaná gastronomickými sprievodcami. Tešte sa na špeciality českej i medzinárodnej kuchyne pripravenej z najkvalitnejších surovín lokálnej produkcie.

Každé ráno si vychutnáte lahodné raňajky vo forme bohatého bufetu. Cez deň môžete prípadný hlad či chuť zahnať pokrmami zo stáleho či sezónneho jedálneho lístka. Jednoznačne najpopulárnejšou sladkou bodkou je domáci malinový cheesecake, ktorý odporúčame všetkým milovníkom maškrtenia. Pestrú ponuku reštaurácie skvele dopĺňa široká ponuka vín z hotelovej vinárne.

Kde budete relaxovať?

V hotelovom wellness centre si užijete chvíle blahodarnej relaxácie, ktorá vás nabije novou energiou. Súčasťou je vírivka, fínska sauna, infrasauna, solárium a odpočinková zóna. Dopriať si tu môžete tiež najrôznejšie druhy masáží a procedúr, ktoré prospejú vášmu telu i mysli. Pre milovníkov pohybu je k dispozícii telocvičňa.

Niečo naviac

Záver dňa si môžete spríjemniť v hotelovom bowling bare štylizovanom ako pirátska loď.

Hotel Artaban ****

Hotel Artaban ****

Havlíčkovo náměstí 740 , Žirovnice
Česká republika

Prevádzkuje spoločnosť:
Hotel Artaban s.r.o. IČ: 01914090


+421 233 006 990

info@travelking.sk

Check In
14:00 - 20:00
Check Out
do 10:00
Domáci maznáčik
za 200 Kč/noc
Bezbariérovosť
Čiastočná
Parkovanie
Zdarma

Možnosti ubytovacieho zariadenia

Platba kartou je možná
Wi-Fi zdarma
Vírivka
Sauna
Možnosť procedúr
Reštaurácia
Lyžiareň
Fén
Wellness

Okolie ubytovacieho zariadenia

Vzdialenosť od centra
0,4 km
Vzdialenosť od jazera
0,3 km
Zastávka
0,3 km
Zjazdovka
15 km
Bežkovanie
17,3 km